Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Rujan 2017 »

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.

08.09.2017. 09:00
Glasajte za projekt e-Škole na I-LINC platformi
Otvorena europska platforma I-LINC koja omogućuje povezivanje sa svim dionicima zainteresiranim za poboljšanje zapošljivosti mladih i poduzetništva te modernizaciju obrazovanja uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije, uvrstila je CARNetov pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ u bazu izvanrednih inicijativa na području razvoja digitalnih vještina.

07.09.2017. 13:02
Počele prijave na natjecanje Dabar 2017
Hrvatska i ove godine organizira natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Natjecanje će se održati od 13. do 17. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr elektroničkog identiteta. Prijave su otvorene do 1. studenoga 2017. godine.

Kako učiti?

Kako učiti - planiraj učenje

Planiraj učenje

•    imaj uvijek isto mjesto za učenje bez ometajućih sadržaja (tv, radio, neuredan radni stol)
•    napravi plan učenja - napiši obaveze u tjedni raspored prema predmetima
•    odvoji dovoljno vremena za pojedini predmet
•    odluči kojim ćeš redom učiti - najprije uči teže gradivo a onda lakše
•    uči sa stankama, nakon 35-60 min učenja napravi stanku do 15 min

Kako učiti - uči s razumijevanjem

Uči s razumijevanjem

•    najprije napravi upoznavanje s gradivom-promatraj ga kao cjelinu, izdvoji najvažnije činjenice
•    pročitaj bilješke u bilježnici, pročitaj čitavu lekciju, pogledaj slike, tablice, atlas
•    podijeli lekciju na cjeline i uči jednu po jednu, prije spavanja ponovi najvažnije
•    čitaj prvo poglavlje, podcrtaj najvažnije riječi
•    prepričaj najvažnije vlastitim riječima nekoliko puta glasno
•    piši vlastite zabilješke, radi skice, kognitivne mape
•    uči s razumijevanjem što znači razmišljaj o onome što učiš, prepričavaj lekciju svojim riječima, ponavljaj
•    ako nešto ne znaš, ne razumiješ istraži u drugim knjigama, na internetu, pitaj nekoga
•    tek kad dobro naučiš pređi na novo poglavlje i uči na isti način, a zatim sve ponovi više puta prepričavajući glasno
•    ako učiš napamet sporo učiš i brzo zaboravljaš
•    koristi pomoćne tehnike za lakše pamćenje gradiva

Kako učiti - ponavljaj

Ponavljaj

•    ponavljaj više puta čak i kad si naučio gradivo (bolje naučeno teže se zaboravlja)
•    uči nekoliko dana prije ispita da možeš dovoljno puta ponoviti gradivo
•    zamisli se u situaciji ispitivanja u razredu i ispituj se

Nagradi se za učenje nakon naučenog određenog dijela gradiva (glazba …).
Što više budeš pazio na školskom satu manje moraš učiti kod kuće.
Ne zaboravi  zapisati pitanja i primjere koji se navode na satu.