> Knjižnica

Klikni i pretraži online katalog naše školske knjižnice!

Klikni i potraži POPIS LEKTIRE za 2023./2024!

Građa lagana za čitanje:

Sunčana Škrinjarić: PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA

DOTS - školski list na engleskom jeziku: 1. broj

Knjižničarka: Marija Malnar Zidarić, prof. hrvatskoga jezika i književnosti i dipl. knjižničar

Kontakt: 051/659 -495

knjiznicaturnic@gmail.com

Radno vrijeme školske knjižnice:

Ponedjeljak:

12:00 - 18:00 sati

Utorak:

Srijeda:

Četvrtak:

Petak:

07:30 - 13:30 sati

Prošetajte našom virtualnom knjižnicom klikom na sljedeću sličicu:

Gdje se nalazi školska knjižnica?

Knjižnica OŠ "Turnić" smještena je na drugom katu zgrade.

Koliko knjiga ima školska knjižnica?

Fond knjižnice broji 8873 knjiga, od čega 816 pripada stručnoj literaturi za učitelje, a ostalo se odnosi na stručnu i referentnu građu za učenike, lektiru te knjige za čitanje iz užitka.

Što još možemo naći u knjižnici?

Razne časopise kao što su: Modra lasta, Smib, Alkica, Prvi izbor, Radost, Moj planet, Gea, Drvo znanja, Merdijan, Unikat, Zeleno/plavo, Hrvatske šume, Priroda, Dijete i društvo, Zrno. Video zapise medijske kulture.

Mogu li se sve knjige posuditi iz knjižnice?

Rječnici, enciklopedije, monografije i ostale knjige (priručnici, naslovi medijske kulture, video zapisi, CD zapisi), kojih imamo u maloj nakladi, a cijene su im velike, ne posuđuju se izvan knjižnice.

Što sve možemo koristiti u knjižnici?

U prostoru knjižnice nalaze se dva računala za učenike spojena na Internet, televizija, video i CD projektor, glazbena linija.

Smijem li sam uzimati knjige?

Naravno, pristup policama je slobodan!

Što ako nisam siguran s kojeg sam je mjesta uzeo?

Samo knjigu ostavi na pultu knjižničara!

Što znači posuditi knjigu?

Posuditi knjigu znači izvršiti zaduženje pomoću članske iskaznice.

Čemu služi članska iskaznica?

Članska iskaznica sadrži tvoje podatke u jedinstvenom kodu i nitko ne može izvršiti posudbu na tuđe ime, dakle - ona štiti tvoju posudbu.

Što učiniti ako izgubim člansku iskaznicu ili pronađem izgubljenu?

Iskaznicu treba čuvati. Ukoliko je izgubiš, možeš doći u knjižnicu da ti napravimo novu, a ako si pak pronašao nečiju iskaznicu, vrati je onome kome pripada ili je donesi u knjižnicu pa ćemo se mi potruditi vratiti je vlasniku.

Što će mi se dogoditi ako izgubim ili oštetim knjigu?

Nažalost, izgubljena knjiga mora se nadoknaditi istim naslovom. Isto važi i za oštećenu knjigu ukoliko se više ne može čitati.

Što sve učenici mogu raditi u knjižnici?

Uz bogatu referentnu zbirku, brojne enciklopedije, rječnike, leksikone, monografije učenici izrađuju svoje domaće uratke, mogu koristiti raspoložive referentne publikacije za izradu referata, imaju dovoljan broj sjedećih mjesta za čitanje časopisa (koji se ne posuđuju).

U knjižnici mogu na dva računala pretraživati zanimljive sadržaje putem Interneta.

Na raspolaganju su im: TV-prijemnik, glazbena linija, video i CD-projektor, pomoću kojih mogu naknadno pogledati sadržaje medijske kulture predviđene programom nastave hrvatskog jezika i književnosti, stranog jezika, povijesti, likovne i glazbene kulture, ukoliko nisu bili na, za to predviđenom, nastavnom satu.

U slobodno vrijeme mogu prelistavati školske foto-albume, školski list "Turnić", kao i sva stara izdanja i arhivske članke iz novina a vezane su uz rad i uspjehe Škole i njenih bivših učenika, što je sve bilo medijski popraćeno.

Godišnjim planiranjem knjižnica je nositelj obilježavanja važnih blagdanskih i kalendarskih datuma kao što je:  Dan europskih jezika, Mjesec hrvatske knjige, izložbe knjiga i slikovnica, posjet književnika, Dan europskih jezika, Dan OŠ "Turnić" . . .

U prostoru knjižnice uvijek je radno ali i zabavno! Đaci se rado zadržavaju u ovom prostoru: druže se, prelistavaju dječje časopise, čitaju, pripremaju panoe iz različitih nastavnih predmeta.

U prostoriju knjižnice svako dijete unosi radost, a izlaskom bogatije je za neku novu spoznaju!