PREZENTACIJA

UPUTE ZA POSTUPANJE S TABLETIMA

NAJČEŠĆA PITANJA I ODGOVORI

JAMSTVENI LIST

Dugo iščekivani tableti iz projekta reforme školstva Škola za život stigli su u OŠ Turnić. Svaki učenik 5. i 7. razreda dobit će svoj tablet na korištenje do završetka statusa učenika u školi.

Stigao je i dio SIM kartica pomoću kojih će se učenici moći priključiti na internet dok škola ne dobije WiFi mrežu. Ostatak SIM kartica operatera Hrvatski Telekom još čekamo. Ukoliko kartice stignu napravit ćemo tablete i za 7.a (molim sve učenike da mi oproste, ali ovo više ne ovisi o nama ☹)

Prije korištenja tableta potrebno je proučiti dokumente i upute u nastavku ove obavijesti.

Važno:

1. učenici tablete nose u školu samo kad je pojedini učitelj prethodno obavijestio učenike da će se koristiti tableti.
  2. Tableti se ne smiju koristiti na školskim hodnicima i pod nastavom ukoliko nastavnik nije dao dopuštenje.
  3. Iako tableti imaju zaštitni etui (iz kojeg se ne smiju  izvlačiti)  preporuka je da ih se u torbi nosi u kutiji. Učenik treba čuvati cijeli komplet (tablet, etui, kartica, i kutijica od kartice, te kutija od tableta, punjač). Svaki tablet opremljen je i dodatnom zaštitnom navlakom kako bi se spriječilo grebanje zaslona.
  4. Na SIM karticama je uključeno 2,5GB internetskog prometa mjesečno, s tim da je internetski promet za aplikacije i internetske stranice izdavača neograničen (neće trošiti taj paket od 2,5 GB).
  5. SIM kartica je umetnuta u svaki tablet, a kako bi mobilni internet radio, potrebno je postaviti APN postavke prema uputama u priloženim dokumentima.
  6. Kartica  se smije umetati i vaditi iz  uređaja tek kad je tablet ugašen - u suprotnom se krše uvjeti jamstva.
  7. Napomena: za Tele2 kartice treba proći do 24 sata od umetanja kartice i postavljanja APN postavki da bi se kartica aktivirala i da bi internet proradio. A1 kartice trebale bi raditi odmah.
  8. Ukoliko mobilni internet ne radi, provjerite jeste li pravilno namjestili postavke po uputama.
  9. Preporuka je da se radi uštede mobilnih podataka, brzine i pouzdanosti učenici u svojim domovima spoje na kućnu WiFi mrežu (ukoliko je imaju).
  10. Obveze učenika nakon preuzimanja tableta su odgovorno se odnositi prema dobivenom uređaju. Roditelji se potpisom dokumenta za preuzimanje obvezuju nadoknaditi štetu u slučaju gubitka, uništenja ili oštećenja tableta te na vraćanje tableta po ispisu iz škole ili po završetku osnovnoškolskog obrazovanja.