« Siječanj 2018 »

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

17.01.2018. 15:55
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije – EMA započela s radom
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije (Education Management Application) s današnjim danom, 17. siječnja 2018. godine, puštena je u produkciju.

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

18.12.2017. 13:49
Blagdansko radno vrijeme CARNetovog Helpdeska
U vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana CARNetov Helpdesk će raditi prema sljedećem rasporedu:

15.12.2017. 10:14
Dovršena izrada svih 240 scenarija poučavanja
Objavom preostalih 70 scenarija za STEM predmete, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s projektnim partnerima dovršila je izradu svih 240 scenarija poučavanja koji su razvijani u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola".

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

Slobodne aktivnosti

Naša škola nudi svojim učenicima niz slobodnih aktivnosti:

• Pjevački zbor
  • Orkestar

Pjevački zbor OŠ Turnić

Orkestar OŠ Turnić

Najveći broj mlađih i starijih učenika uključeno je školski zbor i orkestar.

Pri školi i župnoj crkvi svetog Josipa djeluje dječji zbor "Ljiljani", koji su objelodanili i svoj CD.

Dječji zbor Ljiljani - OŠ Turnić

• Literarno-novinarska,
  • Knjižničari

O svemu nas izvješćuju i na natjecanjima sudjeluju mladi novinari i literati, a o književnim susretima i novinama u knjižnom fondu mladi knjižničari.

• Scenska,
  • Plesno-ritmička,

Učenici mlađih razreda vole ples i scenski izričaj, te rado pristupaju sa svojim učiteljicama na LIDRANO.

• Keramika,
  • Likovna,

Nezaustavljiva je mašta likovne skupine kako mlađih učenika tako i starijih, pogotovo keramičara i grafičara kojima, gotovo, ne mogu izmaknuti prva mjesta na državnim i međudržavnim natjecanjima, a hodnike škole krase njihovi radovi.

Keramika - OŠ Turnić

• Mladi čakavčići,
  • Mladi ekolozi,
  • Mladi matematičari,
  • Astronomi,
  • Mladi englezi,
  • Geografi,
  • Povjesničari,
  • Biolozi,
  • Športska sekcija  (streljaštvo, šah, badmington, nogomet, plivanje, tenis)
  • Skijaška sekcija

Veliki interes učenici pokazuju za sport i postižu lijepe uspjehe u streljaštvu, tenisu, stolnom tenisu, badmintonu (unutar skupine posebno su vrijedni učenici mlađe dobne skupine, koje bodri njihova učiteljica), dalje slijede rezultati u odbojci, nogometu, plivanju, kuglanju, košarci, rukometu. Košarkaški klub "Turnić 95" je vrlo brojan i natjecateljski spreman.

• Crveni križ
  • Ekološka skupina
  • Elektronika
  • Robotika
  • Informatika
  • Web-grupa
  • Napredni programeri

Učenici vjeronaučne napredne skupine uvijek dođu do državnog natjecanja na njihovoj olimpijadi.

Učiteljice  učenika mlađih razreda njeguju posjete Staroj Sušici i objedinjuju odgojno-obrazovne sadržaje s školom u prirodi. Uz nastavni program ne nedostaje igara na svježem zraku, snijegu ili proljetnoj livadi, izleta u obližnja goranska mjesta, kroz bogatu šumu flore i faune.