« Rujan 2021 »

20.09.2021. 14:48
U organizaciji Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU u Splitu je danas održana konferencija svečanog predstavljanja Financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora (EGP) i Kraljevine Norveške 2014.- 2021. u Republici Hrvatskoj ... The post Projekt ATTEND na svečanom predstavljanju financijskih mehanizama EGP i Kraljevine Norveške appeared first on CARNET .

17.09.2021. 15:21
CARNET webinari o e-Škole digitalnim sadržajima za učenje i poučavanje
Nastava je tek nedavno počela, a vaš raspored je već prilično gust? U potrazi ste za inspiracijom kako na jednostavan način iskoristiti već dostupne digitalne sadržaje u vlastitoj nastavi? Pozivamo ... The post CARNET webinari o e-Škole digitalnim sadržajima za učenje i poučavanje appeared first on CARNET .

17.09.2021. 12:04
INFO Najava radova – CARNET – promjena termina
Postovani, Obavjestavamo vas o promjeni termina najavljenih radova za Sibensko-kninsku zupaniju. Novi termin je pomaknut za dva dana te glasi: – 23.09.2021. od 07 do 08 sati – Sibensko-kninska zupanija ... The post INFO Najava radova – CARNET – promjena termina appeared first on CARNET .

16.09.2021. 18:04
INFO Uspostava mrezne povezanosti – Zadarska zupanija
Postovani korisnici, Danas, 16.09.2021. oko 17:10 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost za ustanove clanice CARNET-a na podrucju Zadarske zupanije. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – ... The post INFO Uspostava mrezne povezanosti – Zadarska zupanija appeared first on CARNET .

16.09.2021. 12:08
Svake godine u listopadu obilježava se Europski mjesec kibernetičke sigurnosti. Tim povodom CARNET-ov Nacionalni CERT provodit će niz aktivnosti s ciljem osvještavanja hrvatskih građana o važnosti kibernetičke sigurnosti, kako bi ... The post Uz slogan ,,Razmisli prije nego klikneš!" obilježavamo Europski mjesec kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

15.09.2021. 18:04
INFO Najava radova – CARNET – 21.-22.09.2021.
Postovani, U svrhu osiguravanja stabilnosti rada okosnice CARNET mreze, CARNET NOC ce izvrsiti programsku nadogradnju mreznih uredjaja uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti CARNET korisnika prema sljedecem rasporedu: ... The post INFO Najava radova – CARNET – 21.-22.09.2021. appeared first on CARNET .

15.09.2021. 08:30
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređenja/adaptacije 10 Regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova) u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Istraživanje tržišta - nabava uređenja/adaptacije Regionalnih obrazovnih centara appeared first on CARNET .

14.09.2021. 09:40
Webinar: Što je novo u novom Loomenu?
U petak, 17. rujna 2021. godine u 13 sati održat će se webinar na temu novog Loomena. Na ovom webinaru odgovorit će se na pitanja koji su razlozi arhiviranja starih ... The post Webinar: Što je novo u novom Loomenu? appeared first on CARNET .

13.09.2021. 16:51
Cjelodnevnom radionicom za osposobljavanje predavača započeo je Program obrazovanja za unaprjeđenje digitalnih kompetencija odgojno-obrazovnih radnika u sklopu druge faze programa "e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola za 21. stoljeće". Radionice ... The post Uskoro započinju radionice za unaprjeđenje digitalnih kompetencija učitelja i nastavnika u 1321 školi u Hrvatskoj appeared first on CARNET .

10.09.2021. 18:04
INFO Uspostava mrezne povezanosti – OKTV – Zagreb
Postovani, Prema informacijama koje smo zaprimili od OKTV NOC-a, problemi na cvoristu su sanirani te se ne ocekuju daljnje poteskoce. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – ... The post INFO Uspostava mrezne povezanosti – OKTV – Zagreb appeared first on CARNET .

Slobodne aktivnosti

Naša škola nudi svojim učenicima niz slobodnih aktivnosti:

• Pjevački zbor
  • Orkestar

Pjevački zbor OŠ Turnić

Orkestar OŠ Turnić

Najveći broj mlađih i starijih učenika uključeno je školski zbor i orkestar.

Pri školi i župnoj crkvi svetog Josipa djeluje dječji zbor "Ljiljani", koji su objelodanili i svoj CD.

Dječji zbor Ljiljani - OŠ Turnić

• Literarno-novinarska,
  • Knjižničari

O svemu nas izvješćuju i na natjecanjima sudjeluju mladi novinari i literati, a o književnim susretima i novinama u knjižnom fondu mladi knjižničari.

• Scenska,
  • Plesno-ritmička,

Učenici mlađih razreda vole ples i scenski izričaj, te rado pristupaju sa svojim učiteljicama na LIDRANO.

• Keramika,
  • Likovna,

Nezaustavljiva je mašta likovne skupine kako mlađih učenika tako i starijih, pogotovo keramičara i grafičara kojima, gotovo, ne mogu izmaknuti prva mjesta na državnim i međudržavnim natjecanjima, a hodnike škole krase njihovi radovi.

Keramika - OŠ Turnić

• Mladi čakavčići,
  • Mladi ekolozi,
  • Mladi matematičari,
  • Astronomi,
  • Mladi englezi,
  • Geografi,
  • Povjesničari,
  • Biolozi,
  • Športska sekcija  (streljaštvo, šah, badmington, nogomet, plivanje, tenis)
  • Skijaška sekcija

Veliki interes učenici pokazuju za sport i postižu lijepe uspjehe u streljaštvu, tenisu, stolnom tenisu, badmintonu (unutar skupine posebno su vrijedni učenici mlađe dobne skupine, koje bodri njihova učiteljica), dalje slijede rezultati u odbojci, nogometu, plivanju, kuglanju, košarci, rukometu. Košarkaški klub "Turnić 95" je vrlo brojan i natjecateljski spreman.

• Crveni križ
  • Ekološka skupina
  • Elektronika
  • Robotika
  • Web-grupa
  • programeri "GameRI"

Učenici vjeronaučne napredne skupine uvijek dođu do državnog natjecanja na njihovoj olimpijadi.

Učiteljice  učenika mlađih razreda njeguju posjete Staroj Sušici i objedinjuju odgojno-obrazovne sadržaje s školom u prirodi. Uz nastavni program ne nedostaje igara na svježem zraku, snijegu ili proljetnoj livadi, izleta u obližnja goranska mjesta, kroz bogatu šumu flore i faune.