« Travanj 2021 »

16.04.2021. 18:02
INFO Najava radova – HT – vise zupanija – 21.04.2021.g., 00:00 – 02:00h
Postovani, U srijedu 21.04.2021.g. izmedju 00:00 i 02:00h zbog radova u mrezi pruzatelja usluga Hrvatskog Telekoma doci ce do 30 minutnog prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a spojenih navedenim pruzateljem ... The post INFO Najava radova – HT – vise zupanija – 21.04.2021.g., 00:00 – 02:00h appeared first on CARNET .

16.04.2021. 13:45
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – nabave mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže i CARNET podatkovne centre appeared first on CARNET .

12.04.2021. 18:02
INFO Najava radova – Zadarska zupanija 15.04.2021. od 16:00-17:00h
Postovani, U cetvrtak, 21. travnja 2021.g., pruzatelj usluga Odasiljaci i veze d.o.o. u suradnji sa CARNET-om izvrsiti ce nadogradnju medjugradske veze uslijed cega ce, u najavljenom intervalu, doci do 15 ... The post INFO Najava radova – Zadarska zupanija 15.04.2021. od 16:00-17:00h appeared first on CARNET .

08.04.2021. 12:21
Nabava usluge izrade, organizacije i provedbe online oblika obrazovanja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge online oblika obrazovanja. Cilj predmeta nabave je izrada online obrazovnih sadržaja te organizacija i provedba online obrazovanja odgojno-obrazovnih ... The post Nabava usluge izrade, organizacije i provedbe online oblika obrazovanja appeared first on CARNET .

02.04.2021. 10:32
Webinar: "Loomen – Praćenje napretka"
U četvrtak, 15. travnja 2021. godine s početkom u 13 sati nastavljamo edukaciju korisnika s webinarom pod nazivom "Loomen – Praćenje napretka". Peti u nizu webinara o Loomenu namijenjen je naprednijim ... The post Webinar: "Loomen – Praćenje napretka" appeared first on CARNET .

01.04.2021. 13:10
Besplatna online edukacija za žene u sklopu projekta Work in tech
Žene su vrijedan resurs u IT sektoru, a Vi ste žena koja želi steći vještine i znanja potrebne za početak ili napredovanje u IT karijeri? Željni ste znanja koja bi ... The post Besplatna online edukacija za žene u sklopu projekta Work in tech appeared first on CARNET .

29.03.2021. 15:46
Najavljujemo ovogodišnji Znanstveni piknik
Ove godine održat će se jubilarno deseto izdanje Znanstvenog piknika – događanja kojemu je glavni cilj popularizirati znanost među širom populacijom s posebnim fokusom na učenike. Znanstveni piknik organizirat će ... The post Najavljujemo ovogodišnji Znanstveni piknik appeared first on CARNET .

26.03.2021. 14:54
Istraživanje tržišta – nabava sustava za jednostavnu autentifikaciju (FI)
U sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće" Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET ... The post Istraživanje tržišta – nabava sustava za jednostavnu autentifikaciju (FI) appeared first on CARNET .

26.03.2021. 13:52
CARNET nastavlja provedbu virtualnih radionica
Nastavljamo s ciklusom virtualnih radionica namijenjenih odgojno-obrazovnim djelatnicima koji žele saznati više o pripremi i provedbi videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznati se sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET ... The post CARNET nastavlja provedbu virtualnih radionica appeared first on CARNET .

25.03.2021. 09:31
Istraživanje tržišta – Poziv na sastanak
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave sigurnosnih komponenti za zaštitu prometa elektroničke pošte i Internet prometa svih škola u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: ... The post Istraživanje tržišta – Poziv na sastanak appeared first on CARNET .

Slobodne aktivnosti

Naša škola nudi svojim učenicima niz slobodnih aktivnosti:

• Pjevački zbor
  • Orkestar

Pjevački zbor OŠ Turnić

Orkestar OŠ Turnić

Najveći broj mlađih i starijih učenika uključeno je školski zbor i orkestar.

Pri školi i župnoj crkvi svetog Josipa djeluje dječji zbor "Ljiljani", koji su objelodanili i svoj CD.

Dječji zbor Ljiljani - OŠ Turnić

• Literarno-novinarska,
  • Knjižničari

O svemu nas izvješćuju i na natjecanjima sudjeluju mladi novinari i literati, a o književnim susretima i novinama u knjižnom fondu mladi knjižničari.

• Scenska,
  • Plesno-ritmička,

Učenici mlađih razreda vole ples i scenski izričaj, te rado pristupaju sa svojim učiteljicama na LIDRANO.

• Keramika,
  • Likovna,

Nezaustavljiva je mašta likovne skupine kako mlađih učenika tako i starijih, pogotovo keramičara i grafičara kojima, gotovo, ne mogu izmaknuti prva mjesta na državnim i međudržavnim natjecanjima, a hodnike škole krase njihovi radovi.

Keramika - OŠ Turnić

• Mladi čakavčići,
  • Mladi ekolozi,
  • Mladi matematičari,
  • Astronomi,
  • Mladi englezi,
  • Geografi,
  • Povjesničari,
  • Biolozi,
  • Športska sekcija  (streljaštvo, šah, badmington, nogomet, plivanje, tenis)
  • Skijaška sekcija

Veliki interes učenici pokazuju za sport i postižu lijepe uspjehe u streljaštvu, tenisu, stolnom tenisu, badmintonu (unutar skupine posebno su vrijedni učenici mlađe dobne skupine, koje bodri njihova učiteljica), dalje slijede rezultati u odbojci, nogometu, plivanju, kuglanju, košarci, rukometu. Košarkaški klub "Turnić 95" je vrlo brojan i natjecateljski spreman.

• Crveni križ
  • Ekološka skupina
  • Elektronika
  • Robotika
  • Web-grupa
  • programeri "GameRI"

Učenici vjeronaučne napredne skupine uvijek dođu do državnog natjecanja na njihovoj olimpijadi.

Učiteljice  učenika mlađih razreda njeguju posjete Staroj Sušici i objedinjuju odgojno-obrazovne sadržaje s školom u prirodi. Uz nastavni program ne nedostaje igara na svježem zraku, snijegu ili proljetnoj livadi, izleta u obližnja goranska mjesta, kroz bogatu šumu flore i faune.