« Ožujak 2020 »

28.03.2020. 14:33
Upute za korištenje Google alata u nastavi na daljinu
U sklopu G Suite for Education usluge svim učiteljima, nastavnicima i učenicima dostupni su brojni alati za učinkovitiju komunikaciju i online suradnju. Osnovni paket G Suite usluga, između ostaloga, uključuje ... The post Upute za korištenje Google alata u nastavi na daljinu appeared first on CARNET .

27.03.2020. 16:55
Upute za migraciju starih e-poruka iz CARNET webmaila u G Suite i O365
Kako bi se rasteretio CARNET webmail i omogućilo što stabilnije funkcioniranje sustava mole se korisnici koji imaju uključeno prosljeđivanje na Office365 Outlook ili G Suite Gmail da premjeste stare poruke ... The post Upute za migraciju starih e-poruka iz CARNET webmaila u G Suite i O365 appeared first on CARNET .

27.03.2020. 13:58
Obavijest: nastava na daljinu
Nastava na daljinu se i dalje prema planu provodi putem interneta i televizijskih programa. Svi sadržaji na Trećem programu HRT-a, Sportskoj televiziji i RTL2 te na YouTubeu izvode se uspješno. ... The post Obavijest: nastava na daljinu appeared first on CARNET .

27.03.2020. 10:56
Obavijest: Microsoft Teams
Molimo sve korisnike Microsoft Teams aplikacije da ne koriste videopozive te da sadržaje koji zauzimaju više prostora, poput video snimaka, ne učitavaju direktno u sustav, već da ih postave na ... The post Obavijest: Microsoft Teams appeared first on CARNET .

26.03.2020. 14:03
INFO Najava radovo u mobilnoj mrezi operatora A1
Postovani, Uslijed radova u mrezi operatora A1, veceras su, iza ponoci, moguci kraci prekidi povezanosti na usluzi Mobile CARNET/A1 na bonove CARNET. Predvidjeno trajanje prekida je pnekoliko minuta. Zahvaljujemo na ... The post INFO Najava radovo u mobilnoj mrezi operatora A1 appeared first on CARNET .

25.03.2020. 08:00
Raspored nastave na daljinu
Na poveznicama niže možete pronaći rasporede nastavnih sati za izvođenje nastave na daljinu, kao i rasporede emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa. ! VAŽNE INFORMACIJE ! MZO će isporučivati osnovni ... The post Raspored nastave na daljinu appeared first on CARNET .

24.03.2020. 10:46
CARNET omogućava korisnicima korištenje javnih usluga Office 365 Education i Google G Suite for Education putem @skole.hr korisničkih računa. Osim većeg kapaciteta sandučića i mnogobrojnih dodatnih aplikacija, samo sučelje je ... The post Upute za prosljeđivanje pošte iz CARNET webmaila u O365/G Suite korisničke sandučiće appeared first on CARNET .

23.03.2020. 13:19
Obavijest: nastava na daljinu
Svi sustavi za nastavu na daljinu funkcioniraju stabilno. Nastava se prema rasporedu provodi putem interneta, televizijskih programa i YouTubea. Do 11.30 u sustavu za udaljeno učenje zabilježeno je povećanje broja ... The post Obavijest: nastava na daljinu appeared first on CARNET .

22.03.2020. 17:03
INFO Uspostava mrezne povezanosti na podrucju Bjelovarsko-bilogorske zupanije
Postovani, Danas, oko 13:56 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost ustanova clanica spojenih na podrucju Bjelovarsko-bilogorske zupanije. Davatelj usluge Iskon ne ocekuje dodatne ispade. S postovanjem, — Mrezni operativni centar ... The post INFO Uspostava mrezne povezanosti na podrucju Bjelovarsko-bilogorske zupanije appeared first on CARNET .

22.03.2020. 17:03
INFO Uspostava usluge DUO.Carnet
Postovani, Danas, oko 14:28 sati ponovno je uspostavljena usluga DUO.CARNet. Ne ocekujemo dodatne ispade. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska akademska ... The post INFO Uspostava usluge DUO.Carnet appeared first on CARNET .

Mudre izreke

Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku, jednom davno rekao je Pablo Picasso. Goethe je pak rekao: Svatko želi biti netko; nitko ne želi raditi na tome. Jedan genijalac za kojeg smo svi čuli rekao je: Ludilo je neprestano ponavljanje jedne te iste stvari uz očekivanje drugačijih rezultata. Bio je to Albert Einstein.

Brojne mudre izreke čujemo svaki dan iz usta naših prijatelja i poznanika. Može to biti vaš djed, najbolji prijatelj, profesor u školi ili šef na poslu, pa čak i vi sami imate u vašoj glavi zalihu mudrih izreka koje ste jednom negdje čuli i nakon toga su vam se utisnule u pamćenje. Zbog mudrih izreka možete u društvu ispasti pametniji, ozbiljniji, mudriji, pa ih zato ljudi često i upotrebljavaju. Neke od njih rekli su slavni ljudi poput ovih gore navedenih, a neke su se jednostavno ukorijenile u narodu i nitko ne zna tko je to prvi rekao i iz kojeg su doba stigle, iako te izreke svi ponavljaju. Sigurno ste svi čuli za: Dajte čovjeku ribu, nahranili ste ga za jedan dan; Naučite čovjeka da lovi ribu, nahranili ste ga za cijeli život. Ta poznata izreka došla je iz Kine, a tko ju je tamo prvi rekao, nitko ne zna.

Mnoge izreke došle su od poznatih filozofa, poput Konfucija ili Aristotela, ali neke od njih krenile su i od običnih ljudi koji su u jednom trenutku rekli nešto „pametno“, što se ljudima toliko svidjelo, da su to nastavili govoriti i dalje i dalje i dalje. Na taj način su i izreke iz Kine jedan dan došle i do nas. Zanimljivo, zar ne? Tko zna, možda i vi jednom pred prijateljima kažete nešto „mudro“, pa će djeca u Kini za sto godina čitati o poznatoj hrvatskoj poslovici.

To bi bilo super, zar ne?

Izvor: http://mudreizreke.net/