« Kolovoz 2020 »

03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .

29.07.2020. 10:45
Nadogradnjom e-Dnevnika za učenike i roditelje uvedeni su novi dizajn te nove funkcionalnosti. Uz novu strukturu i logiku izbornika te novi izgled ikona i ostalih grafičkih elemenata dodane su i ... The post Učenicima i roditeljima dostupan redizajnirani e-Dnevnik s novim funkcionalnostima appeared first on CARNET .

22.07.2020. 09:04
Postovani korisnici, Danas izmedju 06:30 i 07:15 sati, uslijed nepredvidjenih problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do potpunog prekida mrezne povezanosti medjugradske veze od Zagreba prema Zadru. ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 22.07.2020. od 06:30 do 07:15h appeared first on CARNET .

17.07.2020. 18:04
Postovani, U srijedu, 22.07.2020. izmedju 06:30 i 08:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi pruzatelja usluga Odasiljaci i veze d.o.o. moze doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a sa ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi na podrucju Sibensko-kninske zupanije – 22.07.2020. appeared first on CARNET .

15.07.2020. 12:03
Postovani korisnici, U petak, 17.07.2020.g., u vremenu od 08:30 do 13:00 sati najavljeni su radovi na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju od strane HEP-a. CARNET ... The post INFO Najava radova (HEP) na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju appeared first on CARNET .

14.07.2020. 09:54
Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje informacijskog sustava repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja – Edutorij u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija appeared first on CARNET .

10.07.2020. 15:00
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020. 12:19
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020. 12:27
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020. 10:32
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

Mudre izreke

Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku, jednom davno rekao je Pablo Picasso. Goethe je pak rekao: Svatko želi biti netko; nitko ne želi raditi na tome. Jedan genijalac za kojeg smo svi čuli rekao je: Ludilo je neprestano ponavljanje jedne te iste stvari uz očekivanje drugačijih rezultata. Bio je to Albert Einstein.

Brojne mudre izreke čujemo svaki dan iz usta naših prijatelja i poznanika. Može to biti vaš djed, najbolji prijatelj, profesor u školi ili šef na poslu, pa čak i vi sami imate u vašoj glavi zalihu mudrih izreka koje ste jednom negdje čuli i nakon toga su vam se utisnule u pamćenje. Zbog mudrih izreka možete u društvu ispasti pametniji, ozbiljniji, mudriji, pa ih zato ljudi često i upotrebljavaju. Neke od njih rekli su slavni ljudi poput ovih gore navedenih, a neke su se jednostavno ukorijenile u narodu i nitko ne zna tko je to prvi rekao i iz kojeg su doba stigle, iako te izreke svi ponavljaju. Sigurno ste svi čuli za: Dajte čovjeku ribu, nahranili ste ga za jedan dan; Naučite čovjeka da lovi ribu, nahranili ste ga za cijeli život. Ta poznata izreka došla je iz Kine, a tko ju je tamo prvi rekao, nitko ne zna.

Mnoge izreke došle su od poznatih filozofa, poput Konfucija ili Aristotela, ali neke od njih krenile su i od običnih ljudi koji su u jednom trenutku rekli nešto „pametno“, što se ljudima toliko svidjelo, da su to nastavili govoriti i dalje i dalje i dalje. Na taj način su i izreke iz Kine jedan dan došle i do nas. Zanimljivo, zar ne? Tko zna, možda i vi jednom pred prijateljima kažete nešto „mudro“, pa će djeca u Kini za sto godina čitati o poznatoj hrvatskoj poslovici.

To bi bilo super, zar ne?

Izvor: http://mudreizreke.net/