Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017. 14:57
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

31.05.2017. 13:38
Održan šesti Znanstveni piknik
Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

31.05.2017. 11:12
Održan šesti Znanstveni piknik

Internet i mobitel

Internet i mobitel - zabavno, poučno, ali i sigurno

Mobitel i računalo, a time i Internet mogu biti koristan i zabavan način komunikacije, učenja ili provođenja slobodnog vremena. Pružaju vam razne mogućnosti komunikacije s vršnjacima te brojne informacije, zabavne i poučne sadržaje.

Možete slušati glazbu, gledati slike i filmove i još mnogo toga. Međutim, korištenje mobitela i računala donosi i neke opasnosti. Sadržaj koji se nalazi na Internetu nitko ne kontrolira, tako da se uz puno istinitih i zanimljivih informacija na Internetu mogu naći i neistinite informacije i neprimjerene slike. Osim toga, putem chata, e-maila i foruma mogu se upoznati brojni ljudi. Neki od njih su vaši vršnjaci, djevojčice i dječaci koji Internet koriste kao i vi, za zabavu i učenje. Međutim, kako Internet ne omogućava direktnu komunikaciju, mnoge osobe se lažno predstavljaju. Tako, da bi stekle vaše povjerenje, prikriju svoje pravo ime te lažu o godinama, spolu, hobijima i dr.

Kako bi uz sve navedene opasnosti koristili mobitel i računalo kao sigurne i pozitivne načine komunikacije, učenja i zabave, treba naučiti i slijediti neka pravila. Neka ovo budu i tvoja pravila, a o njima možeš poučiti i svoje prijatelje!

1. NEMOJ DOLAZITI NA SUSRET S OSOBOM KOJU UPOZNAŠ PUTEM INTERNETA ILI MOBITELA

Nemoj dolaziti na susret s osobom koju upoznaš putem interneta ili mobitela

2. NEMOJ DAVATI OSOBNE PODATKE PUTEM INTERNETA ILI MOBITELA

Nemoj davati osobne podatke putem interneta ili mobitela