« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

05.04.2018. 08:59
CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj put tema će biti virtualna astronomija.

23.03.2018. 09:23
OŠ Rovišće dobila učionicu budućnosti
Učionica budućnosti otvorena je u osnovnoj školi Rovišće, u istoimenom mjestu pored Bjelovara, zahvaljujući zajedničkoj akciji Microsofta Hrvatska, Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNET i Storm Computersa, uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja. Zajedničkim naporima OŠ Rovišće dobila je digitalnu učionicu opremljenu vrhunskom tehnologijom; Učionica je opremljena s 30 tableta s tipkovnicom, jednom pametnom pločom te bežičnom mrežnom opremom

22.03.2018. 16:18
Webinar “Approaches to Assessment: Assessment for Learning“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Hrvatskim udruženjem profesora engleskog (HUPE) organizira webinar pod nazivom „Approaches to Assessment: Assessment for Learning“, koji će se održati u četvrtak, 29. ožujka 2018. godine od 19 do 20 sati.

22.03.2018. 10:23
Scientix webinar: STEM week - what we can do?
U sklopu Scientix 3 projekta u srijedu, 28.03.2018., od 16 do 17 sati održat će se webinar pod nazivom STEM week - what we can do?

20.03.2018. 08:52
Održana radionica o izradi predstave i osnovama Robotskog kazališta lutaka
U subotu, 17. ožujka 2018. godine, u prostorijama HUB385 održana je radionica o izradi predstave i osnovama Robotskog kazališta lutaka. Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizirala je radionicu u suradnji s HUB385, LenTinTin Studios i udrugom Strive!.

19.03.2018. 08:51
Otvoren poziv za radove za 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018
Otvaranjem poziva za radove započele su pripreme programa 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom "CUC20: Mreža ideja" od 21. do  23. studenoga održati u Konvencijskom centru Šibenik.

Internet i mobitel

Internet i mobitel - zabavno, poučno, ali i sigurno

Mobitel i računalo, a time i Internet mogu biti koristan i zabavan način komunikacije, učenja ili provođenja slobodnog vremena. Pružaju vam razne mogućnosti komunikacije s vršnjacima te brojne informacije, zabavne i poučne sadržaje.

Možete slušati glazbu, gledati slike i filmove i još mnogo toga. Međutim, korištenje mobitela i računala donosi i neke opasnosti. Sadržaj koji se nalazi na Internetu nitko ne kontrolira, tako da se uz puno istinitih i zanimljivih informacija na Internetu mogu naći i neistinite informacije i neprimjerene slike. Osim toga, putem chata, e-maila i foruma mogu se upoznati brojni ljudi. Neki od njih su vaši vršnjaci, djevojčice i dječaci koji Internet koriste kao i vi, za zabavu i učenje. Međutim, kako Internet ne omogućava direktnu komunikaciju, mnoge osobe se lažno predstavljaju. Tako, da bi stekle vaše povjerenje, prikriju svoje pravo ime te lažu o godinama, spolu, hobijima i dr.

Kako bi uz sve navedene opasnosti koristili mobitel i računalo kao sigurne i pozitivne načine komunikacije, učenja i zabave, treba naučiti i slijediti neka pravila. Neka ovo budu i tvoja pravila, a o njima možeš poučiti i svoje prijatelje!

1. NEMOJ DOLAZITI NA SUSRET S OSOBOM KOJU UPOZNAŠ PUTEM INTERNETA ILI MOBITELA

Nemoj dolaziti na susret s osobom koju upoznaš putem interneta ili mobitela

2. NEMOJ DAVATI OSOBNE PODATKE PUTEM INTERNETA ILI MOBITELA

Nemoj davati osobne podatke putem interneta ili mobitela