Intervju učenika 2.a razreda povodom izložbe keramičkih radova drugih razreda O.Š. „Turnić“

Intervju provele članice novinarsko-literarne skupine Ivona Skender (6.b)  i Adelina Hisenaj (6.b).

Budući da smo kao posjetitelji mogli uživati u ljepoti njihovih keramičkih radova, ovoga puta odlučile smo ispitati kako je sve izgledalo iz drugog ugla. Tako smo odlučile napraviti intervju s učenicima 2.a razreda koji su nam priredili izložbu svojih radova i ove godine. Najraspoloženiji za razgovor bili su Mauro, Laura, Kristijan, Borna, Fran, Lora, Katja, Nino, Matea i Maja koji su naizmjence odgovarali na pitanja, objašnjavali i nadopunjavali odgovore kako bi udovoljili našoj znatiželji.

2.a izložba keramičkih radova - Ususret Božiću

Novinari: Tko je sve sudjelovao u izložbi?

Učenici: Svi učenici iz razreda.

N: Koje ste sve predmete izradili?

U: Razne ukrasne, ali i korisne predmete poput zdjelica, vaza, raznoraznih likova – čovječuljaka, svijećnjake, zidne držače za lavandu, otisak lista, ribe i slično.

N: Je li sama izrada zahtjevna?

U: Ponekad, no uvijek bi tu bila učiteljica koja bi nam pomogla kad bi „zapeli“.

N: S kojim ste materijalima radili?

U: Radili smo s bijelom glinom i terakotom.

N: Opišite nam, molim vas, sam proces rada.

U: Nakon oblikovanja (modeliranja), radovi se najprije suše. Nosimo ih u likovni kabinet gdje ih stavimo u peć da se ispeku. Pečene radove bojamo i glaziramo pa ih opet nosimo u peć. Tek nakon drugoga pečenja radovi su gotovi.

N: Koliko je vremena potrebno da se izradi jedan takav predmet?

U: Barem tri sata su potrebna da bi rad bio gotov.

N: Tko vas je naučio raditi s glinom?

U: Učiteljica.

N: Tko vam je pomogao u izradi?

U: Učiteljica, naravno.

N: Kakva je bila reakcija roditelja kad su vidjeli vaše radove?

U: Bili su sretni, ponosni i iznenađeni kad su vidjeli što sve naše ručice mogu izraditi.

N: Kako se postižu ove zanimljive boje?

U: To su posebne boje za keramiku, a možemo ih i miješati da bi dobili razne nijanse. Glazura je ta koja daje bojama sjaj.

N: Zašto volite modelirati? Što je toliko privlačno u tome?

U: Zabavno je i neizvjesno, nikada ne znate kakav će rad na kraju ispasti. Istovremeno se zabavljamo i radimo.

N: Čiji su radovi najljepši? Koji vam se najviše sviđaju?

U: Svakome svoj, jer je u njega uložen velik trud.

N: Hvala vam najljepša na razgovoru.

U: Nema na čemu.

« Svibanj 2024 »