Moda i ljepota

Pokloni za Majčin dan

Autor: Tina Bakić, 3. 5. 2013.

Ubrzo, 12. svibnja 2013., slavimo Majčin dan. Taj dan je dobra prilika da svojim majkama pokažemo koliko ih volimo. Svake godine ste joj poklanjali čestitku koju ste izradili u školi, a ove godine želite nešto drugačije, posebnije?

Evo nekoliko ideja za idealan poklon majci.

Cvijeće

Cvijeće je jedan od poklona koji se poklanja već godinama, ali nikada neće zastariti. Možete kupiti neki mali buketić ili ružu, a ako imate priliku cvijeće možete ubrati i sami.

Pjesma

Ako vam ide rima i ako imate ideje za pjesmu u kojoj bi ste majci pokazali što vam znači, sve to prenesite na papir. Osmijeh koji ćete vidjeti na majčinom licu dok bude čitala pjesmicu će vam sigurno uljepšati dan.

Kutija s kuponima

Ponekad se majke žele i odmoriti pa bi kao poklon odlična bila mala kutijica s kuponima koje mama može samo jednom iskoristiti. A kuponi bi mogli biti npr. za pranje suđa, za usisavanje, za pospremanje maminog kreveta, za masažu i sl.

Doručak u krevet

Zar ne bi bilo lijepo da mamu, na majčin dan, probudite s poljupcem i doručkom koji bi ste odnijeli mami u krevet. Potrebo je samo da se ustanete prije majke, a za pripremu doručka možete pitati i tatu za pomoć.

Okvir

Nađite neku svoju sliku dok ste još bili mali i izradite okvir od kartona koji pritom možete ukrasiti. U okviru ne mora biti samo jedna slika, to može biti i niz slika poredanih po starosti. Time ćete majku podsjetiti na događaje iz vašeg odrastanja.

Ovo su bile samo neke od ideja. Odaberite ono što mislite da će najviše iznenaditi i usrećiti vašu majku. Nadam se da sam vam ovim idejama probudila maštu i da ćete provesti vrlo lijep dan sa svojom mamom.