Obavijest roditeljima 1. razreda 2024./25. godine

Autor: Ljiljana Kulaš - Jutrović, 18. 6. 2024.

Poštovani roditelji,

17. 6. 2024. u 17:00 sati održan je roditeljski sastanak za 1. razred školske 2024./2025. godine. S obzirom da su neki od vas bili spriječeni ili nisu, možda, vidjeli termin sastanka, ovim putem vam prenosim informacije i prilažem dokumentaciju.

(vidi:opširnije)

Upisni postupci su u tijeku i traju do 31. kolovoza 2024.

Vaše dijete (kao niti jedno drugo) nije još upisano (formalno-pravno) u školu Turnić ili bilo koju drugu školu.  Podsjećam da je upisnica obrazac, koji se kreira u sustavu, nakon što je matična škola koja je obavljala utvrđivanje psihofizičkog stanja  odabere opciju „omogućen upis“ (nakon upisa ide „potvrđen upis“).

Roditelj vlastoručno potpiše isprintanu upisnicu i učita u sustav.

Ovih dana će biti roditeljski sastanci i u drugim školama – najprije se mora utvrditi jesu li sva djeca s upisnog područja  upisana pripadajućoj školi,  da bi se mogao utvrditi broj slobodnih mjesta.

U upisnom postupku zabilježili ste vaše dijete u produženi boravak pa vam šaljem popis dokumentacije koju trebate povratno dostaviti u školu do 27. lipnja 2024. jer ista dokumentacija za sve učenike koji su uključeni u PB (1.,2.,3., razred) treba se povratno dostaviti Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade do 1.srpnja 2024.

• Potvrda prebivališta za dijete i roditelja/e ne starije od 30 dana
  • Dokaz o zaposlenju oba roditelja - potvrda ili elektronički zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o trenutačnom zaposlenju roditelja, ne starije od 30 dana
  • Mogući dokazi za dijete samohranog roditelja (drugi roditelj ne postoji, umro je ili nestao):
  • Izvadak iz matice rođenih roditelja i
  • Smrtni list ili izvadak iz matice umrlih za preminulog roditelja ili
  • Potvrda o nestanku drugog roditelja ili
  • Drugo uvjerenje nadležnog tijela kojim se dokazuje da roditelj sam skrbi i uzdržava dijete;
  • Mogući dokazi za dijete iz jednoroditeljske obitelji ( dijete ima oba roditelja ali živi samo s jednim roditeljem, npr. Uslijed razvoda braka):
  • Izvadak iz matice rođenih roditelja i
  • Presuda o razvodu braka ili
  • Odluka suda o ppovjeri djeteta na stanovanje ili
  • Izvješće o provedenom postupku obveznog savjetovanja pri CZSR ili
  • Drugi dokaz da drugi roditelj ne živi u zajedničkom kućanstvu uz obrazloženje;

Ukoliko roditelj nema neki službeni dokument kojim može dokazati status jednoroditeljstva, može dostaviti vlastoručno potpisanu izjavu o statusu uz potpis ovjeren kod javnog bilježnika.

Produženi boravak će otpočeti u prvom tjednu nastave odnosno od 3. rujna 2024. godine .

Radi jednostavnosti prikupljanja dokumentacije, roditelji budućih učenika 1. razreda dokumentaciju za PB dostavljaju pedagoginji na E-mail: ljiljana.kulas-jutrovic@skole.hr

U prilogu vam dostavljam prezentaciju s roditeljskog sastanka te obrasce za :

• Ispitivanje interesa za Produženi boravak u školskoj 2024./25. godini
  • Anketu o izbornoj nastavi
  • Suglasnost za fotografiranje

U e-upisima određeni broj roditelja nije ispunio , gore navedeno, te ovim putem možete isto popuniti i povratno  potisano dostaviti na gore navedenu mail adresu.

Poštovani roditelji, za sve nedoumice ili pitanja, možete me kontaktirati na

Tel: 051/ 659-488 ili E-mail: ljiljana.kulas-jutrovic@skole.hr u radnom vremenu od 7:30 - 13:30 .

S poštovanjem i uz lijepe pozdrave

Ljiljana Kulaš-jutrović, prof.

« Lipanj 2024 »