Kutak za roditelje

Dragi roditelji,

dobrodošli na dio web stranica naše Škole namjenjen upravo vama!

Kutak za roditelje

Za vas smo pripremili stranice s rasporedom informacija, roditeljskim sastancima, korisnim savjetima koji će vam pomoći da svoju obitelj učinite sretnijom, a svoju djecu uspješnijom.

Linkovi na spomenute stranice nalaze se u lijevom stupcu pod rubrikom Kutak za roditelje.

OGLAS: Traži se dobar roditelj

Autor: Jelena Kralj-Smiričić, 15. 10. 2013.

Prva godina: Ležerna i opuštena osoba koja će s ljubavlju voditi računa o bebi. Treba uživati u tome da ju njiše, mazi i svaka tri sata premotava, a potom strpljivo drži i hrani dvadesetak minuta. Treba rano ustajati i imati lagan san. Rad u svim smjenama. Bez mogućnosti napredovanja. Nikakva diploma nije potrebna.

Druga i treća godina: Sportski tip, u dobroj formi, odličnih refleksa. Potrebna velika energija i beskrajno strpljenje. Neophodno poznavanje prve pomoći. Radni dan 15 sati - bez pauze za ručak ili kavu (osim ako dijete spava). Potrebna velika koncentracija za obavljanje poslova u uvijetima raznovrsnog ometanja pažnje. Vozačka dozvola je prednost.

Četvrta, peta i šesta godina: Ekspert u podučavanju male djece koji će osigurati poticajan, kreativan ambijent za učenje, pun ljubavi, prilagođen predškolskom uzrastu. Poželjno iskustvo u podučavanju umjetnosti, glazbe, sporta. Jedan strani jezik je obavezan. Prednost poznavanja dječje psihologije, lingvistike i Montessori-metode.

Sedma do dvanaesta godina: Prilika stručnjacima za sport i rekreaciju. Ulogu treba obavljati u radnoj sobi, blagavaonici i susjedstvu. Neophodne komunikacijske vještine radi izlaženja na kraj s učiteljima, ravnateljem i drugim roditeljima. Spremnost za razgovore o ... i o novoj matematici se podrazumijeva. Ne smije imati prigovore na blato, kolekcije kukaca i djecu iz susjedstva.

Trinaesta do petnaesta godina: Specijalist za adolescentnu psihologiju s iskustvom u pripremanju velikih količina hrane. Nagluhost ne smeta. Tolerancija neophodna. Taktičnost, tj. sposobnost uočavanja trenutka kada je najbolje nestati - nužna.

Osamnaesta godina: Finacijer koji će osigurati novac, odjeću, CD, a po mogućnosti i auto. Posao je na neodređeno vrijeme. Kandidat ima dovoljno vremena za dodatni posao koji će donositi dobre prihode.