St Andrew's Day

Autor: Antonija Šverko, 20. 12. 2013.

Kilt, gajde, čudovište Nessie, Mel Gibson i Hrabro srce. Pogađate, konačno rješenje je Škotska. Sve to dobro znaju učenici 8.a razreda koji su obilježili dan Sv. Andrije, zaštitnika Škotske, na satu engleskoga jezika.

Učenica Tina Bakić je sastavila informativnu prezentaciju o Škotskoj, njezinim kulturnim i prirodnim ljepotama, obilježjima i običajima.

U prezentaciji sadržaja su joj pomogle učenice Lucija Glasnović i Petra Gudac, a nakon informativnog dijela uslijedio je kviz o Škotskoj. Najbolja ekipa nagrađena je izvornim škotskim keksićima (shortbread).

Šarmantne voditeljice - Lucija i Petra

Tina, Lucija i Petra u žaru prezentacije

"Teška" pitanja, a samo deset sekunda za odgovor

Najveće znanje pokazali su: Iva, Danijela, Karla, Paola, Livio i Andrej

Pobjednička ekipa osvojila je kutiju originalnih "shortrbread" keksića

Kako biste i vi ponešto naučili o Škotskoj ili barem osvježili svoje znanje pogledajte u prilogu prezentaciju naših vrijednih osmašica. A za one koji žele obogatiti svoj blagdanski stol anglosaksonskim ugođajem, donosimo i recept za slavne shortbread keksiće.

SHORTBREAD KEKSI

Sastojci:

125 g maslaca

55 g šećera u prahu

180 g običnog brašna

Postupak:

Predgrijte pećnicu na 190.

Pomiješajte maslac i šećer u glatku smjesu.

Umiješajte brašno. Prebacite na radu površinu i nježno razvaljajte tijesto na debljinu 1 cm.

Izrežite krugove ili prstiće i stavite ih na lim za pečenje. Pospite šećerom u prahu i hladite u hladnjaku 20 minuta.

Pecite kekse 15-20 minuta, odnosno dok ne poprime zlatnožutu boju. Ohladite na žičanoj rešetki.

Priloženi dokumenti:
St_Andrew_s_Day_(5).pptx (5.55 MB)