> Natjecanja

ŠKOLSKI LIST "TURNIĆ" NA LIDRANU 2013!

Autor: Antonija Šverko, 25. 2. 2013.

Dragi učenici,

pred vama je novi, sedamnaesti broj našega školskog lista "Turnić". Nadamo se da ćete uživati u sadržajima koje smo za vas pripremili.

Zahvaljujemo ovom prilikom svima koji su omogućili da list ugleda svjetlo dana i koji su nam nesebično pružali svoju pomoć tijekom njegovog nastajanja.  Sretni smo što vas možemo izvijestiti da se naš list ove godine, nakon što je prešao županijsku,  plasirao na državnu razinu najuglednije smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2013.

Naslovna stranica školskog lista

Na okruglom stolu koji se održao u Domu mladih 25. veljače, a na kojem su prisustvovali članovi naše redakcije, bilo je zadovoljstvo slušati pohvale na račun našega "Turnića" - ''vizualno dojmljiv'', ''pravilno rubriciran'', ''tekstovi zanimljivi, duhoviti, poučni, s potpunom novinarskom opremom'', ''dobra naslovnica, grafički čisto i korektno'', ''u potpunosti odražava život vaše škole'', ''zanimljivi razgovori i gosti lista'', ''dobri naslovi'', ''dobro iskorišteni međunaslovi i podnaslovi tekstova'' i tako redom.

Iz sadržaja

Osim školskoga lista, naša škola će sudjelovati na državnoj razini ovog prestižnog natjecanja u još jednoj kategoriji i to u kategoriji samostalnog novinarskog izraza, s reportažom učenice Ivane Janeš (7.b) pod naslovom Moj bliski susret treće vrste. Nadamo se da će vas ovi uspjesi potaknuti da se priključite našoj redakciji te da postanete dio našeg kreativnog tima.

S poštovanjem,

prof. Šverko