> Natjecanja
Natjecanja

Scenska grupa 4. b razreda odlična i na Županijskom natjecanju Lidrano 2019. – pohvala za scenu i kostime

Autor: Svjetlana Višnić, 21. 3. 2019.

Učenici scenske grupe 4.b razreda: Tara Bukilić, Mihaela Cvijanović, Andrej Kljun, Korina Lisac, Tajana Milutinović, Nea Superina, Alex Stojković, Nika Štampf, Kaja Štimac i Mia Vuksan sudjelovali su 21. veljače 2019. godine u dvorani Filodrammatice na Županijskom natjecanju, Hrvatskom školskom susretu Lidrano 2019. u skupnom scenskom izrazu.

S područja Primorsko-goranske županije bili smo u prigodi pratiti 22 skupna nastupa učenika osnovnih i srednjih škola.

Učenici su izveli u dvorani Filodrammatice vrijednu i zanimljivu scensku igru Vitamini koju je napisala kao dramsku igru na tekst Ane Kraljević učiteljica, voditeljica scenske grupe Svjetlana Višnić.

I na Županijskom natjecanju učenici su bili odlični te dobili zasluženi, veliki pljesak.

Prosudbeno povjerenstvo od šest članova pohvalilo je sudionike Županijskog natjecanja na Lidranu za odlične skupne nastupe u kojima djeca mijenjaju svijet na bolje.

Državni izbornik za scenski izraz pohvalio je scenu, kostime scenske igre 4. b razreda Vitamini i rekao da kada bi se davale nagrade u toj kategoriji zasigurno bili nagrađeni. Učenici su dobrom glumom, u originalnim kostimima i  lijepom scenom plijenili pozornost.

Paunice su bile Tara Bukilić i Mihaela Cvijanović, farmerica Nea Superina, mrkvice Mia Vuksan, Korina Lisac i Tajana Milutinović, kruška Nika Štampf, jabuka Kaja Štimac, brokula je bio Andrej Kljun i banana Alex Stojković.

Hvala roditeljima na prijevozu i trudu jer je trebalo donijeti, nositi velika stabla, teške stalke, klupicu do dvorane Filodrammatice te natrag do škole.

Prijateljima iz razreda Mateu Popoviću i Tei Samardžić hvala na dolasku i pomoći oko namještanja scene i tehnike.

Svi učenici su dobili priznanje i pohvalnicu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta za postignuti uspjeh, a mentor učiteljica Svjetlana Višnić zahvalnicu za vrstan rad s učenicima i sudjelovanje na Hrvatskom školskom susretu Lidrano 2019.

Hvala dragim roditeljima, bakama, djedovima, nonićima, nonama... na podršci i pomoći. Bravo za učenike scenske grupe 4. b razreda!

Višnić Svjetlana, voditeljica scenske grupe 4. b razreda