> Natjecanja

Festival matematike

Autor: Administrator , 28. 4. 2011.

Na državnom natjecanju Festival matematike koji se svake godine polovicom  mjeseca travnja održava u  Puli u kategoriji Matematika + ekipa učenica petog i šestog razreda naše škole pod mentorstvom profesorice Ljerke Herceg zauzela je treće mjesto sa projektom Sunčani kotač – ekvatorijalni sunčani sat.

Državno natjecanje Festival matematike sastoji se od dva dijela. U prijepodnevnom dijelu održava  se otvoreno ekipno natjecanje, a u popodnevnom dijelu razna predavanja, radionice i smotra učeničkih istraživačkih radova – projekt matematika +.

Učenici sedmog razreda: Sara Bakić, Marin Sinožić, Ena Holjević i Teo Banov bili su članovi ekipe naše škole koji su se natjecali iz znanja u kategoriji Omega i  pod mentorstvom profesorice Snježane Komadina osvojili su izvrsno 11. mjesto, jer su se natjecali u kategoriji učenika osmih razreda.

Ekipa učenica petog i šestog razreda: Helena Klarić, Ena Begović, Marija Janeš, Ana Mađerić i Ivana Janeš našu školu su predstavljale u kategoriji Matematika + sa projektom Sunčani kotač – ekvatorijalni sunčani sat pod mentorstvom profesorice Ljerke Herceg. Sa projektom su zauzele treće mjesto.

slika 1. ekipa učenika sedmih razreda

slika 2. svi natjecatelji naše škole

slika 3. ekipa učenica šestog razreda sa mentoricom Ljerkom Herceg koje su osvojile treće mjesto

slika 4. učenice šestih razreda prezentiraju svoj rad