Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Srpanj 2016 »

15.07.2016. 13:53
CARNet potpisao ugovor u vrijednosti od 227 milijuna kuna za razvoj digitalno zrelih škola
U prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet, u petak 15. srpnja 2016. godine održano je svečano potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“. Ukupna vrijednost ugovora iznosi više od 200 milijuna kuna (227.870.763,02 kuna), od čega se 85% financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj, a preostalih 15% predstavlja nacionalno sufinanciranje. Sredstva su namijenjena osiguranju IKT infrastrukture i opreme za škole te pružanju raznorodnih e-usluga pomoću kojih će se nastavni, poslovni i administrativni procesi u školama učiniti efikasnijim i transparentnijim.

12.07.2016. 08:43
Uspješno završen drugi CARNetov ISE MOOC: obrazovni trendovi i digitalni alati u nastavi
Protekli tjedan uspješno je završen drugi CARNetov ISE MOOC, masovni otvoreni online tečaj u kojemu je sudjelovalo 500 polaznika iz različitih krajeva u Hrvatskoj. Tečaj „ISE MOOC: obrazovni trendovi i digitalni alati u nastavi“ bio je namijenjen prvenstveno učiteljima koji žele realizirati suvremenu nastavu s fokusom (ali ne isključivo) na tzv. STEM područje, no tečaju se moglo priključiti i nenastavno osoblje škole, obrazovni stručnjaci i svi zainteresirani za obrazovne trendove i realizaciju suvremene nastave.

06.07.2016. 12:04
Novoregistrirane domene
U prva 24 sata od omogućavanja registracije kratkih domena i domena s dijakritičkim znakovima registrirano je 216 domena. Korisnici su pokazali najveći interes za dijakritičkim domenama kojih je u navedenom periodu registrirano 181.

05.07.2016. 21:34
Završena javna rasprava o Prijedlogu kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira
U svrhu dobivanja povratnih informacija, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet proveli su javnu raspravu o Prijedlogu kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira.

04.07.2016. 10:45
Omogućena registracija novih tipova domena
Od danas, 4. srpnja 2016. godine, u 12:00 Registar .hr domena omogućava registraciju domena  s jednim i dva alfanumerička znaka te domena s dijakritičkim znakovima. Za registraciju domena potrebno se obratiti jednom od ovlaštenih registrara čiji popis se nalazi na sljedećoj poveznici: https://www.dns.hr/portal/home/registrars .

01.07.2016. 16:01
Učiteljica Marica Jurec osvojila ISE Oscara koji ju vodi na stručno usavršavanje u Grčku
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u sklopu projekta Inspiring Science Education (ISE) organizirala je natjecanje u implementaciji ISE scenarija učenja u nastavi. Cilj natjecanja "ISE Oscar za scenarij, režiju i film" bio je realiziranje podučavanja uz ISE scenarij učenja te režiranje i izrada videa odnosno kratkog filma kojim se ono prezentira.

01.07.2016. 08:29
Nova Učionica budućnosti u Gimnaziji Metković
Kompanija Microsoft Hrvatska i Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet uz podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta otvorili su novu Učionicu budućnosti u Gimnaziji Metković. Metković je ovime postao četvrti grad u Hrvatskoj, nakon Opatije, Mirkovaca i Zagreba, u kojem su Microsoft i CARNet otvorili Učionicu budućnosti čime je broj Učionica budućnosti koje je CARNet otvorio s partnernima narastao na jedanaest.

30.06.2016. 08:52
U okviru projekta ATS2020 održana radionica „Generičke vještine u učenju i poučavanju“
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet, a u okviru projekta „Vrednovanje generičkih kompetencija 2020 (ATS2020)“, dana 16. lipnja 2016. godine u Zagrebu, održana je cjelodnevna radionica „Generičke vještine u učenju i poučavanju“.

29.06.2016. 08:00
Poziv za sudjelovanje na radionici „ISE za kraj, a kraja nema“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva zainteresirane učitelje da se prijave za sudjelovanje na radionici „ISE za kraj, a kraja nema“, koja se organizira u okviru Inspiring Science Education (ISE) projekta dana 5. srpnja 2016. godine od 11 do 15 sati u CARNetovim prostorijama na adresi Josipa Marohnića 5, Zagreb.

28.06.2016. 15:17
Poziv svim promotorima znanosti za sudjelovanje u Znanstvenom pikniku 2016
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u suradnji s Udrugom profesor Baltazar, Institutom Ruđer Bošković i Mrežom popularizatora znanosti  i ove je godine jedan od organizatora Znanstvenog piknika 2016. Pozivamo sve popularizatore znanosti i one koji se tako osjećaju da se prijave na znanstveni piknik kao izlagači, predavači, edukatori, performeri ili voditelj radionica!

Ukupno: 119730
Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica