Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Veljača 2016 »

10.02.2016. 13:20
Radionica za vjeroučitelje o komunikaciji u digitalnom okruženju
U organizaciji Hrvatske biskupske konferencije, Nacionalnog katehetskog ureda i Agencije za odgoj i obrazovanje 7. i 8. siječnja 2016. godine u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu u Zagrebu održana je Katehetska zimska škola za vjeroučitelje osnovnih škola 2016.

10.02.2016. 13:10
Dan sigurnijeg Interneta
U svrhu podizanja svijesti djece i mladih o mogućim zlouporabama i nasilju te sigurnoj uporabi Interneta 9. veljače 2016. godine u Splitu je obilježen svjetski Dan sigurnijeg Interneta. Događanje je organizirala Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNet te ostalim partnerima.

04.02.2016. 10:47
31. ožujka 2016. godine prestaje s radom usluga MetroCARNet
Obavještavamo sve korisnike MetroCARNet usluge da ista dana 31. ožujka 2016. godine prestaje s radom. Ovu uslugu širokopojasnog pristupa Internetu za pojedinačne korisnike CARNet je dugi niz godina realizirao s tvrtkom Metronet d.d., no zbog promijenjenih okolnosti i na zahtjev tvrtke Metronet, usluga više neće biti dostupna. Tvrtka Metronet kontaktirat će sve korisnike usluge MetroCARNet o novim uvjetima.

22.01.2016. 10:08
Webinar - osnove korištenja CARNetove usluge Meduza
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet pokreće seriju webinara o korištenju Meduze - nove usluge za distribuciju višemedijskih sadržaja namijenjenih obrazovnim i akademskim ustanovama te pojedinačnim korisnicima ustanova članica CARNeta. Prvi u nizu webinara bit će održan 26. siječnja s početkom u 14:00 sati.

21.01.2016. 08:33
Libar - nova CARNetova usluga za izradu, objavu i pregled digitalnog sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet objavila je novu online uslugu za izradu, objavu i korištenje digitalnog sadržaja primjenjivog u nastavi: multimedijskih digitalnih dokumenata, prezentacija, te e-knjiga u EPUB i PDF formatu. Usluga naziva Libar sastoji se od dvije komponente: web aplikacije koja se nalazi na adresi https://libar.carnet.hr/ , namijenjene prvenstveno nastavnicima i profesorima s ciljem jednostavne online izrade digitalnog nastavnog sadržaja te mobilne aplikacije, koja se preuzima na mobilne uređaje, a namijenjena je korištenju objavljenih digitalnih nastavnih materijala i ujedno posjeduje sve funkcionalnosti e-čitača.

12.01.2016. 14:03
Nove rubrike na Portalu za škole
S ciljem da se čitateljima ponudi novi osvježeni koncept, nakon gotovo devet godina postojanja, Portal za škole dobio je nove rubrike.

11.01.2016. 10:40
Snimke stručnog usavršavanja "Što donosi kurikularna reforma?"
U utorak, 5. siječnja 2016. godine, za sve osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj, održana su tri stručna usavršavanja u obliku webinara, pod nazivom “Što donosi kurikularna reforma?”.

04.01.2016. 10:01
CARNet u 2015. godini
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet i u 2015. godini nastavila je rad na projektima i aktivnostima u skladu sa svojom vizijom i misijom, potičući primjenu napredne informacijske i komunikacijske tehnologije unutar obrazovne, akademske i istraživačke zajednice.

23.12.2015. 09:33
e-Škole - Potpisan Ugovor o izravnoj dodjeli sredstava iz ESF-a
U Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta svečano je potpisan "Ugovor o izravnoj dodjeli sredstava za operaciju koja se financira iz Europskog socijalnog fonda u financijskom razdoblju 2014. - 2020. godine" za provednu projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)".

21.12.2015. 08:42
Predstavnici Europske komisije u CARNetu
U prostorijama CARNeta održan je 15. prosinca 2015. godine sastanak vezan za pripremu i provedbu projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)" sa predstavnicima Europske komisije (Opće uprave za regionalnu i urbanističku politiku) i Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova EU.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica