Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Travanj 2017 »

25.04.2017. 14:34
Pozivamo vas na STEM Discovery week u okviru projekta Scientix 3
U sklopu Scientix 3 projekta, u tjednu od 24. do 30. travnja 2017. odvija se STEM Discovery week. Pogledajte sadržaj događanja u sklopu STEM tjedna te pronađite inspiraciju i nove ideje za rad s vašim učenicima.

20.04.2017. 08:41
Objavljen Godišnji izvještaj o radu Nacionalnog CERT-a
CARNetov odjel za Nacionalni CERT objavio je Godišnji izvještaj o aktivnostima u 2016. godini u kojem je dan pregled sigurnosti na internetu u Republici Hrvatskoj i u svijetu.

18.04.2017. 15:20
Croatian Makers radionice s BBC micro:bitovima u CARNetu
U okviru Croatian Makers projekta tijekom travnja 2017. godine u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet održavaju se inicijalne radionice s BBC micro:bitovima za učenike osnovnih i srednjih škola te donatore STEM revolucije.

14.04.2017. 11:56
Javni natječaj za prijavu kandidata za voditelja i dvanaest članova Ekspertne radne skupine za provođenje kurikularne reforme
Na temelju Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije i na prijedlog Posebnoga stručnog povjerenstva za provedbu Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije ministar znanosti i obrazovanja raspisao je 7. travnja JAVNI NATJEČAJ za prijavu kandidata za voditelja i dvanaest članova Ekspertne radne skupine za provođenje kurikularne reforme.

12.04.2017. 13:53
Potpisani ugovori za izradu digitalnih obrazovnih sadržaja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet potpisala je Ugovore o nabavi usluga izrade otvorenih digitalnih obrazovnih sadržaja u sklopu provedbe strukturnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“. Ugovori su potpisani s dva dobavljača, vodećim regionalnim informatičkim učilištem Algebra te izdavačkom kućom Profil Klett, a potpisali su ih ravnatelj CARNeta Goran Kezunović, direktor Algebre Tomislav Dominković te direktor Profil Klett-a Dalibor Greganić.

05.04.2017. 15:05
Delegacija Ministarstva unutarnjih poslova Turske u CARNetu
U okviru TAIEX instrumenta (Technical Assistance and Information Exchange instrument of the European Commission) u studijskom posjetu Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži - CARNet i Ministarstvu uprave Republike Hrvatske, u srijedu 5. travnja 2017. godine, boravila je delegacija Ministarstva unutarnjih poslova Turske.

05.04.2017. 13:14
CARNet omogućio direktan prijenos predavanja s manifestacije „10 dana astronomije"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet i ove godine je prijenosom uživo podržala manifestaciju pod nazivom „10 dana astronomije“ u organizaciji Astronomskog društva Kumova slama.

04.04.2017. 15:19
Održan webinar o portugalskim iskustvima primjene personaliziranih okruženja za učenje
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organizirala je danas četvrti webinar namijenjen nastavnicima praktičarima uključenima u provedbu strukturnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“. Ovoga puta tema je bilo „Prirodoslovlje i personalizirana okruženja za učenje u Portugalu“, a webinar je održao Luis Fernandes, ravnatelj škole Freixo School Cluster.

04.04.2017. 09:37
Prijavite se na drugi online tečaj „Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata“
Nakon što je tečaj u ožujku upisalo više od 1500 sudionika, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, u okviru projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“, organizira drugo održavanje MOOC-a „Inovativni nastavnici: primjena obrazovnih trendova i digitalnih alata“.  Prijave su otvorene do 21. travnja 2017. godine, a tečaj počinje 14. travnja i trajat će do 26. svibnja 2017. godine.

28.03.2017. 08:46
Ugovorena nabava mrežne opreme za 130 škola u projektu e-Škole
U ponedjeljak, 20. ožujka 2017. godine, u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet potpisan je “Ugovor o nabavi mrežne opreme za 130 škola u sklopu projekta e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“.

Ukupno: 203736
Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica