Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Prosinac 2014 »

22.12.2014. 09:30
Radno vrijeme CARNetovog helpdeska tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana
Tijekom božićnih i novogodiĹĄnjih blagdana CARNetov helpdesk radit će prema posebnom rasporedu.

20.12.2014. 12:34
Produljuje se rok za prijavu na ODS natjecanje za nastavnike osnovnih i srednjih škola
ObavjeĹĄtavamo sve nastavnike kako se rok za prijavu i objavu materijala za ODS natjecanje produljuje te je novi krajnji rok 15. siječnja 2015. Pozivamo sve hrvatske nastavnike da sudjeluju u ovom CARNetovom natjecanju, jer najbolji će osvojiti atraktivnu i vrijednu nagradu – sudjelovanje u ljetnoj ĹĄkoli u Grčkoj!

19.12.2014. 14:31
Besplatan Office s 1 TB prostora za pohranu svim učenicima, učiteljima i nastavnicima osnovnih i srednjih škola!
Dana 19. prosinca 2014. godine u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta objavljena je usluga besplatnog koriĹĄtenja i instalacije alata Office 365 za sve učenike, učitelje i nastavnike hrvatskih osnovnih i srednjih ĹĄkola. Rezultat je to suradnje Ministarstva s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom CARNet i tvrtkom Microsoft Hrvatska.

19.12.2014. 08:58
Objavljeno 11 novih besplatnih online ECDL tečajeva za učenike, nastavnike i studente
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM), Otvoreno učiliĹĄte Algebra, Hrvatski informatički zbor (HIZ) i Ministarstvo uprave, predstavili su danas, 19. prosinca 2014. godine nove online ECDL (European Computer Driving Licence) tečajeve.

18.12.2014. 13:10
Webinar o Javnom pozivu školama za sudjelovanje u projektu e-Škole
U petak, 19. prosinca 2014 godine, s početkom u 12:30 sati, ravnatelj CARNeta g. Zvonimir Stanić, putem webinara će uputiti javni poziv ĹĄkolama za sudjelovanje u projektu e-Ĺ kole. Cilj ovog webinara je ĹĄto bolje informiranje ključnih dionika (ravnatelja, nastavnika te osnivača osnovnih i srednjih ĹĄkola) o objavi javnog poziva.

18.12.2014. 08:57
Prijave za prezentacije za Četvrti regionalni sastanak RIPE NCC
RIPE (RĂŠseaux IP EuropĂŠens) ( http://www.ripe.net/ ), međunarodna neprofitna organizacija čiji su članovi europski davatelji usluga na Internetu (Internet Service Providers) 21. i 22. travnja 2015. godine u Beogradu organizira RIPE NCC Regional Meeting.

17.12.2014. 12:13
Javnim pozivom školama započeo proces informatizacije hrvatskog školstva
U sklopu projekta e-Ĺ kole, Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet objavila je dana 17. prosinca 2014. godine javni poziv osnovnim i srednjim ĹĄkolama u Republici Hrvatskoj za iskazivanje interesa za sudjelovanjem u projektu. Riječ je o pilot projektu informatizacije hrvatskog ĹĄkolstva koji će trajati od 2015. do 2017. godine, a za koji će biti odabrano 140 hrvatskih ĹĄkola.

17.12.2014. 10:39
U CARNetu provedeno proizvođački neutralno testiranje Wi-Fi tehnologija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet i tvrtka Micro-Link pokrenuli su inicijativu proizvođački neutralnog testiranja Wi-Fi tehnologija i njihovih graničnih mogućnosti u osiguravanju pouzdanog povezivanja na mrežu za brojne klijentske uređaje u projektima CARNeta koji se nalaze u izazovnom okruženju.

16.12.2014. 13:27
Sastanak Glavne skupštine The GÉANT Association u Zagrebu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u suradnji s partnerima organizirala je u Zagrebu u hotelu Westin 10. i 11. prosinca 2014. godine sastanak Glavne skupĹĄtine The GÉANT Association organizacije. Sastanku je bila prisutna većina dioničara organizacije predstavljajući 1105 glasova od mogućih 1155, a tijekom sastanka izabrana je nova uprava organizacije.

10.12.2014. 09:42
Na Kampusu Sveučilišta u Rijeci otvoreni Laboratoriji aplikacija
I studenti SveučiliĹĄta u Rijeci, nakon studenata Elektrotehničkog fakulteta u Osijeku, imaju mogućnost dodatne edukacije, istraživanja i razvoja novih programskih rjeĹĄenja uz podrĹĄku najnovijih informacijskih tehnologija.

Ispis statistike od 28. 2. 2011.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica