Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Travanj 2014 »

Moto Škole

18.04.2014. 11:25
Ponovljen poziv za podnošenje ponuda za nabavu 40 stručnjaka za razvoj međupredmetnog kurikuluma
U okviru projekta ICT Curricula – Razvoj elemenata kvalifikacija, programa i kurikuluma u dijelu računalne kompetencije u osnovnoškolskom obrazovanju, koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u IV komponenti IPA programa, ponovno je otvoren poziv na podnošenje ponuda za nabavu 40 stručnjaka za razvoj međupredmetnog kurikuluma.

16.04.2014. 11:56
Novi CARNetov tečaj: Osnove korištenja Google dokumenata
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet objavila je u ponedjeljak 14. travnja 2014. godine novi tečaj pod nazivom Osnove Google dokumenata kojim želi podržati nastavno osoblje ali i druge zainteresirane u zajedničkom radu i dijeljenju sadržaja uz pomoć ovog popularnog alata.

15.04.2014. 08:47
Objavljen web Nacionalnog centra podrške borbi protiv botneta
U sklopu aktivnosti promicanja računalne sigurnosti, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet objavila je web sjedište Nacionalnog centra podrške borbi protiv botneta na adresi http://www.antibot.hr .  Nacionalni centar podrške osnovan je u CARNetu u sklopu međunarodnog projekta Centra za naprednu računalnu zaštitu (ACDC – Advanced Cyber Defence Center) koji podupire Europska Unija te je važan sastavni dio strategije računalne sigurnosti EU-a.

07.04.2014. 13:59
Suvremene tehnologije u obrazovanju - Prijave na radionice
Otvorene su prijave za radionce i prezentacije u okviru prvog studentskog dana STO. Uz bogati program događanje također obiluje i radionicama, prezentacijama i demonstracijama, od kojih je za neke potrebna registracija.

07.04.2014. 13:52
Poziv za radove - 16. CARNetova korisnička konferencija CUC 2014
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet poziva sve zainteresirane da aktivno sudjeluju na ovogodišnjoj korisničkoj konferenciji CUC 2014, koja će se pod nazivom “Povežite se, polijećemo” od 19. do 21. studenoga 2014. godine održati u Hotelu Antunović u Zagrebu.

07.04.2014. 11:18
Sastanak konzorcija projekta eVET2EDU
U Splitu je 27. i 28. ožujka 2014. godine održan završni sastanak konzorcija projekta eVET2EDU. Domaćin sastanka bila je Obrtna tehnička škola, koja je ujedno i projektni partner.

04.04.2014. 15:59
Sastanak predstavnika Nacionalnog CERT-a i Registra.hr domena sa slovenskim kolegama
26. ožujka 2014. godine predstavnici Nacionalnog CERT-a i Registra .hr domena iz Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet posjetili su na poziv kolega iz Akademske in raziskovalne mreže Slovenije - ARNES, koji je pandan hrvatskom CARNetu, slovenski CERT tim i Registar .si domena.

04.04.2014. 11:55
CARNet u sklopu projekta Inspiring Science Education nastavlja educirati svoje korisnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet nastavlja educirati svoje korisnike, pa tako ovoga puta organizira brojne radionice kao i webinar u sklopu projekta Inspiring Science Education. Radionice i webinar su ovoga puta namijenjeni sudionicima natjecanja "Napravi pravi POTEZ" kao i nastavnicima čija je škola uključena u ISE projekt .

03.04.2014. 12:39
RIPE tečajevi u CARNetu
Idući tjedan RIPE NCC (RIPE Network Coordination Centre) organizira tri tečaja u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNet. Tečajevi koji se nude korisnicima su RIPE Database Training Course, Routing Security Training Course i IPv6 for LIRs Training Course.

03.04.2014. 11:02
Objavljen program 1. studentskog dana - STO
Objavljen je program 1. studentskog dana kojeg CARNet po prvi put organizira u petak, 25. travnja 2014. g. na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Cjelokupni program prvog studentskog dana za studente učiteljskih fakulteta i studente drugih fakulteta s nastavničkim smjerovima vezan je uz temu primjene informacijsko komunikacijske tehnologije u obrazovanju s naglaskom na integraciju novih koncepata poučavanja u nastavu.

Plan pismenih ispita

Poučni portali

Ispis statistike od 28. 2. 2011.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica