Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Kolovoz 2016 »

22.08.2016. 17:25
Webinari: e-Dnevnik za administratore i nastavnike te Are you playing or learning? – Both
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organizira dva webinara, e-Dnevnik za administratore i nastavnike koji će se održati u četvrtak 25. kolovoza 2016. od 12 do 14 sati te Are you playing or learning? – Both, u nedjelju 4. rujna 2016. s početkom u 16 sati.

18.08.2016. 13:05
Objavljen „Prijedlog kriterija za evaluaciju i preporuka za izradu digitalnih obrazovnih sadržaja“
„Prijedlog kriterija za evaluaciju i preporuka za izradu digitalnih obrazovnih sadržaja“ je dokument koji je nastao u sklopu aktivnosti “Primjena informacijsko-komunikacijske tehnologije i digitalnih obrazovnih sadržaja u obrazovnom procesu” na projektu „e-Škole: Uspostava sustava digitalno zrelih škola (pilot projekt)“, čiji je nositelj Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

28.07.2016. 13:12
CARNet i Algebra potpisali ugovor za pripremu, organizaciju i provedbu edukacije korisnika u školama uključenim u pilot projekt e-Škole te događanja vezanih za zajednicu praktičara
U četvrtak, 28. srpnja 2016. godine u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade scenarija učenja i okvira za digitalnu kompetenciju te priprema, organizacija i provedba edukacije korisnika i događanja vezanih za zajednicu praktičara za provedbu projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola” - GRUPA 3. Priprema, organizacija i provedba edukacije za ciljane skupine korisnika u pilot školama i organizacija događanja vezanih uz stvaranje zajednice praktičara.“

28.07.2016. 09:25
CARNet potpisao ugovor za financiranje bilateralnih aktivnosti iz Financijskih mehanizama Kraljevine Norveške i Europskog gospodarskog prostora (EGP)
U srijedu, 27. srpnja 2016. godine u Ministarstvu regionalnoga razvoja i fondova Europske unije potpisano je osam ugovora ukupne vrijednosti od 281.978 eura za financiranje bilateralnih aktivnosti iz Financijskih mehanizama Kraljevine Norveške i Europskog gospodarskog prostora (EGP).

15.07.2016. 13:53
CARNet potpisao ugovor u vrijednosti od 227 milijuna kuna za razvoj digitalno zrelih škola
U prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet, u petak 15. srpnja 2016. godine održano je svečano potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“. Ukupna vrijednost ugovora iznosi više od 200 milijuna kuna (227.870.763,02 kuna), od čega se 85% financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj, a preostalih 15% predstavlja nacionalno sufinanciranje. Sredstva su namijenjena osiguranju IKT infrastrukture i opreme za škole te pružanju raznorodnih e-usluga pomoću kojih će se nastavni, poslovni i administrativni procesi u školama učiniti efikasnijim i transparentnijim.

12.07.2016. 08:43
Uspješno završen drugi CARNetov ISE MOOC: obrazovni trendovi i digitalni alati u nastavi
Protekli tjedan uspješno je završen drugi CARNetov ISE MOOC, masovni otvoreni online tečaj u kojemu je sudjelovalo 500 polaznika iz različitih krajeva u Hrvatskoj. Tečaj „ISE MOOC: obrazovni trendovi i digitalni alati u nastavi“ bio je namijenjen prvenstveno učiteljima koji žele realizirati suvremenu nastavu s fokusom (ali ne isključivo) na tzv. STEM područje, no tečaju se moglo priključiti i nenastavno osoblje škole, obrazovni stručnjaci i svi zainteresirani za obrazovne trendove i realizaciju suvremene nastave.

06.07.2016. 12:04
Novoregistrirane domene
U prva 24 sata od omogućavanja registracije kratkih domena i domena s dijakritičkim znakovima registrirano je 216 domena. Korisnici su pokazali najveći interes za dijakritičkim domenama kojih je u navedenom periodu registrirano 181.

05.07.2016. 21:34
Završena javna rasprava o Prijedlogu kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira
U svrhu dobivanja povratnih informacija, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet proveli su javnu raspravu o Prijedlogu kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira.

04.07.2016. 10:45
Omogućena registracija novih tipova domena
Od danas, 4. srpnja 2016. godine, u 12:00 Registar .hr domena omogućava registraciju domena  s jednim i dva alfanumerička znaka te domena s dijakritičkim znakovima. Za registraciju domena potrebno se obratiti jednom od ovlaštenih registrara čiji popis se nalazi na sljedećoj poveznici: https://www.dns.hr/portal/home/registrars .

01.07.2016. 16:01
Učiteljica Marica Jurec osvojila ISE Oscara koji ju vodi na stručno usavršavanje u Grčku
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u sklopu projekta Inspiring Science Education (ISE) organizirala je natjecanje u implementaciji ISE scenarija učenja u nastavi. Cilj natjecanja "ISE Oscar za scenarij, režiju i film" bio je realiziranje podučavanja uz ISE scenarij učenja te režiranje i izrada videa odnosno kratkog filma kojim se ono prezentira.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica