Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Lipanj 2016 »

29.06.2016. 08:00
Poziv za sudjelovanje na radionici „ISE za kraj, a kraja nema“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva zainteresirane učitelje da se prijave za sudjelovanje na radionici „ISE za kraj, a kraja nema“, koja se organizira u okviru Inspiring Science Education (ISE) projekta dana 5. srpnja 2016. godine od 11 do 15 sati u CARNetovim prostorijama na adresi Josipa Marohnića 5, Zagreb.

28.06.2016. 15:17
Poziv svim promotorima znanosti za sudjelovanje u Znanstvenom pikniku 2016
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u suradnji s Udrugom profesor Baltazar, Institutom Ruđer Bošković i Mrežom popularizatora znanosti  i ove je godine jedan od organizatora Znanstvenog piknika 2016. Pozivamo sve popularizatore znanosti i one koji se tako osjećaju da se prijave na znanstveni piknik kao izlagači, predavači, edukatori, performeri ili voditelj radionica!

21.06.2016. 08:00
Webinar o Prijedlogu kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organiziraju webinar pod naslovom Prijedlog kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira . Webinar će se održati u ponedjeljak, 27. lipnja s početkom u 13 sati u formatu Teach Meet susreta u Adobe Connect komunikacijskom i kolaboracijskom alatu na ovoj adresi . Za ulazak u virtualnu sobu potrebno je odabrati opciju „Prijava kao gost“ te upisati svoje ime i prezime.

17.06.2016. 11:42
Javna rasprava o Prijedlogu kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira
U svrhu dobivanja povratnih informacija, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organiziraju online javnu raspravu Prijedlog kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira namijenjenu nastavnicima, knjižničarima, autorima digitalnih sadržaja, nakladnicima te svima ostalima zainteresiranim za temu e-lektira.

09.06.2016. 11:15
Projekt e-Škole predstavljen na Danu otvorenih vrata Pomorske škole u Zadru
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet sudjelovala je 7. lipnja 2016. godine na Danu otvorenih vrata Pomorske škole u Zadru, jedne od prvih 20 škola koje su odabrane za sudjelovanje u projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

07.06.2016. 09:13
Tri nove elektroničke knjige na portalu eLektire
Na obrazovnom portalu  eLektire  objavljene su tri nove elektroničke knjige. Riječ je o zbirkama pripovijetki Antuna Gustava Matoša "Iverje" (1899.), "Novo iverje" (1900.) i "Umorne priče" (1909.). Sve tri objavljene su u integralnoj verziji, s iscrpnim komentarima i tumačima.

30.05.2016. 14:02
CARNet na konferenciji Cloud Day u Opatiji
Organizacija EuroCloud Hrvatska u suradnji sa skupom MIPRO organizira konferenciju Cloud Day, koja uključuje bogati raspored od 15 predavanja i okrugli stol Trusted Digital Platform Croatia. U radu ove konferencije aktivno sudjeluju i predstavnici CARNeta.

30.05.2016. 09:05
Novi webinar - Empowering teacher through self publishing
Najavljujemo novi webinar -  Empowering teacher through self publishing . Autor, Nik Peachey, će webinar na engleskom jeziku održati 30. svibnja s početkom u 21 sati. Webinar je namijenjen učiteljima i nastavnicima koje izrađuju vlastite materijale za korištenje u nastavi i zainteresirani su naučiti više o prednostima i izazovima samostalnog izdavaštva, te o načinima objavljivanja vlastitih obrazovnih materijala na internetu.

25.05.2016. 10:04
Najavljujemo Hrvatski forum o upravljanju Internetom (CRO-IGF) 2016.
Pozivamo vas na drugi Hrvatski forum o upravljanju Internetom (CRO-IGF - Internet Governance Forum ) 2016. koji će se 1. lipnja 2016. godine održati u Opatiji u sklopu MIPRO konferencije. Forum zajednički organiziraju MIPRO, Ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture, Ministarstvo uprave, Ministarstvo vanjskih i europskih poslova, Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska udruga poslodavaca, Ericsson Nikola Tesla, Udruga HROpen, Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM).

24.05.2016. 09:20
Hrvatska učiteljica pobjednica međunarodnog ISE natjecanja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u ožujku je u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta koordinirala provođenje Eratostenovog eksperimenta. Eksperimentu su se priključile 1142 škole  iz cijeloga svijeta, a čak 180 njih bilo je iz Hrvatske. Eksperiment su pratila i dva natjecanja, foto natjecanje i natjecanje za provođenje eksperimenta uz korištenje istraživačkog scenarija učenja.  Tradiciju osvajanja prvih mjesta hrvatskih učitelja na ovim natjecanjima nastavila je gospođa Marijana Karničnik, učiteljica iz Osnovne škole Zdenka Turkovića Kutjevo, koja je između 89 prijavljenih osvojila nagradu za primjenu ISE scenarija učenja.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica