Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Rujan 2014 »

16.09.2014. 14:41
CARNet prenosi simpozij “Anatomija otoka“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet osigurava prijenos uživo pod nazivom "Anatomija otoka - Budućnost sela i autohtonih poljoprivrednih kultura na otocima". Simpozij se održava u gradu Visu na otoku Visu od 17. - 20. rujna 2014. godine te će na njemu sudjelovati eminentni stručnjaci raznih područja.

16.09.2014. 13:36
Postanite e-učitelj na novoj CARNetovoj radionici
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu Inspiring Science Education projekta organizira novu radionicu namijenjenu učiteljima i nastavnicima koji žele osuvremeniti svoju nastavu koriĹĄtenjem tehnologije i postojećih besplatnih servisa i alata dostupnih na Internetu.

15.09.2014. 14:41
Obnovljena osnovna škola u Gunji otvorila vrata Učionice budućnosti
Projektu Učionica budućnosti u Hrvatskoj se, nakon Osnovne ĹĄkole KameĹĄnica u Otoku, IX. gimnazije u Zagrebu, Gimnazija Frana Galovića iz Koprivnice i II. osnovne ĹĄkole u Bjelovaru, pridružuje Osnovna ĹĄkola Antuna i Stjepana Radića u Gunji.

15.09.2014. 14:14
Radionica i webinar u okviru natjecanja Webfestival 2014
Natjecanje Webfestival, kao i prijaĹĄnjih godina, organizira edukativna događanja za sve zainteresirane. Tema ovogodiĹĄnjeg Webfestivala su obrazovne interaktivne online igre, koju organizatori nastoje približiti svim zainteresiranima kroz webinare i radionice te ih na taj način potaknuti na kreiranje obrazovnih igara i primjenu u nastavi.

12.09.2014. 13:18
Pokrenuti pregovori o pokretanju sveučilišnog obrazovnog programa o e-učenju
Nakon jedanaest zavrĹĄenih generacija, CARNetova E-learning akademija u želji da svoje programe  te znanja i vjeĹĄtine polaznika o e-učenju etablira na viĹĄu, sveučiliĹĄnu razinu, započela je pregovore sa SveučiliĹĄtem u Zagrebu oko pokretanja sveučiliĹĄnog programa o e-učenju. Iz tog razloga, u ĹĄkolskoj i akademskoj godini 2014/15. CARNet neće upisivati novu generaciju polaznika E-learning akademije.

12.09.2014. 13:02
Započele aktivnosti projekta AMORES u školama
Implementacija pilota projekta Amores u rujnu će započeti u svim uključenim ĹĄkolama, a trajat će tijekom cijele ĹĄkolske godine. Radi se o ĹĄkolama u pet država – Poljskoj, Danskoj, Ĺ vedskoj, Hrvatskoj i Ujedinjenom Kraljevstvu.

12.09.2014. 09:15
Završena aktivnost radnih skupina u okviru projekta ICT Curricula
Dana 31. kolovoza 2014. godine u sklopu IPA projekta ICT Curricula, radne su skupine zavrĹĄile s izradom međupredmetnih modula kurikula, priručnika i scenarija za digitalne nastavne materijale za osam predmeta od 5. do 8. razreda. U radu pet radnih skupina sudjelovalo je 40 stručnjaka od čega 35 nastavnika iz predmetnih područja te pet IKT stručnjaka iz poslovnog sektora, a sve pod vodstvom predmetnih savjetnika, djelatnika partnerske institucije Agencije za odgoj i obrazovanje.

12.09.2014. 07:33
Kapacitet CARNetove međunarodne veze na GÉANT mrežu povećan na 20 Gbit/s
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet povećala je nedavno kapacitet IP veze prema ĹĄirokopojasnoj pan-europskoj mreži GÉANT s 10 Gbit/s na 20Gbit/s. Nadograđena su oba linka prema GÉANT mreži, primarni prema Ljubljani i Beču te sekundarni link prema BudimpeĹĄti.

10.09.2014. 09:30
Webinar o obrazovnim interaktivnim online igrama u okviru Webfestivala 2014
U okviru natjecanja Webfestival 2014 prof. dr. SaĹĄa Divjak s Fakulteta za računalstvo i informatiku u Ljubljani održat će, u petak 12. rujna 2014 s početkom u 11 sati, webinar o obrazovnim interaktivnim online igrama tijekom kojeg će dati kratak uvod u obrazovne interaktivne igre te istaknuti njihove prednosti i zamke kao i trendove razvoja u bliskoj budućnosti.

09.09.2014. 12:01
Otvorene prijave i objavljen preliminarni program CUC-a 2014
Od jučer, 8. rujna 2014. godine, otvorene su prijave za 16. CARNetovu korisničku konferenciju CUC 2014 koja će se, pod nazivom “Povežite se, polijećemo!", održati od 19. do 21. studenoga 2014. godine u Zagrebu u Hotelu Antunović.

Ispis statistike od 28. 2. 2011.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica