Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Kolovoz 2015 »

18.08.2015. 00:35
GÉANT imenovao Stevea Cottera novim izvršnim direktorom
GÉANT organizacija, vodeća europska organizacija i projekt na području e-infrastrukture, imenovala je za novog izvršnog direktora Stevea Cottlera s misijom završetka reorganizacije organizacije te kao odgovorom na izazove u brzo promjenjivom globalnom znanstvenom okruženju.

11.08.2015. 13:08
Windows 10 operativni sustav dostupan školama za preuzimanje
Najnovija verzija Windows operativnog sustava – Windows 10 dostupna je školama za preuzimanje na adresi http://msdc.skole.hr , središnjem mjestu za preuzimanje Microsoftovog softvera za osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj.

10.08.2015. 14:42
Odabran pobjednik AMORES međunarodnog natjecanja e-artefakata
Ukupan broj prijavljenih radova bio je veći od šezdeset, dok je njih tridesetak zadovoljilo uvjete definirane propozicijama natjecanja. Svaki rad ocijenila su dva člana žirija sukladno kriterijima natjecanja. Pet članova žirija imalo je izuzetno težak posao pri odabiru najboljih radova.

29.07.2015. 07:55
Izmjene i dopune Pravilnika o ustrojstvu i upravljanju vršnom nacionalnom internetskom domenom
Dana 30. srpnja 2015. godine na snagu stupa Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o ustrojstvu i upravljanju vršnom nacionalnom internetskom domenom.

28.07.2015. 14:00
Prvi Inspiring Science Education MOOC
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta pokreće prvi ISE MOOC (masovni otvoreni online tečaj) koji će se pod nazivom ˝Nastavnici inspirirani ISE tehnologijom i suvremenim nastavnim metodama˝ održati na jesen 2015. godine, a njegovo trajanje bit će šest tjedana.

20.07.2015. 14:06
Imate li svoju osobnu internetsku stranicu?
Ukoliko do sada još ne posjedujete svoju osobnu stranicu, a rado biste sudjelovali u ovogodišnjem Webfestivalu , podsjećamo da je CARNet svim korisnicima from.hr domena omogućio kreiranje vlastite web stranice putem jednostavnog CMS sustava (Wordpress) te smještaj stranice na CARNetovim poslužiteljima, a s ciljem predstavljanja samih korisnika, njihovih hobija i interesa u nekomercijalne svrhe.

08.07.2015. 15:15
Inspirativni dani u Hrvatskoj – ISE tehnologijom do popularizacije znanosti
Potaknuti velikim interesom nastavnika za radionice, webinare i brojne druge aktivnosti koje je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organizirala u suradnji sa poznatim hrvatskim znanstvenicima i institucijama, organiziramo Inspiring Science Education (ISE) dane u Hrvatskoj pod nazivom „Inspirativni dani u Hrvatskoj – ISE tehnologijom do popularizacije znanosti“, koji će sva ta raznovrsna događanja obuhvatiti u jednu cjelinu. Inspirativni dani održat će se krajem kolovoza i tijekom rujna 2015. godine u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta, a obuhvatit će seriju radionica, webinara i brojnih drugih aktivnosti čija je svrha popularizacija znanstvenih predmeta korištenjem tehnologije kao i popularizacija suvremenog podučavanja.

03.07.2015. 10:20
Europska komisija ocijenila GÉANT projekt ocjenom “Izvrstan” (Excellent)
Projekt GÉANT3plus u kojem je Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet punopravna članica međunarodnog paneuropskog konzorcija uspješno je završen 31. svibnja ove godine. Nakon predstavljanja i revizije projekta pred nezavisnim panelom stručnjaka koji u ime Europske komisije ocjenjuju projekte, projekt je već četvrti put za redom ocijenjen najvišom ocjenom - “Izvrstan” (Excellent).

02.07.2015. 11:29
Nova usluga izdavanja elektroničkih certifikata – TCS
U suradnji s Organizacijom GÉANT (prije DANTE i TERENA), CARNet nudi novu uslugu izdavanja elektroničkih certifikata. Izdavatelj certifikata je tvrtka DigiCert , umjesto dosadašnje tvrtke Comodo , s kojom je Organizacija GÉANT sklopila ugovor.

29.06.2015. 11:25
Webinar o E-portfoliju
Tijekom trajanja Webfestival natjecanja kao popratnog događanja 17. CARNetove korisničke konferencije CUC 2015 bit će organizirano nekoliko događanja vezanih uz temu osobnih web stranica.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica