Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Listopad 2014 »

01.10.2014. 09:54
Priključite se međunarodnom Inspiring Science Education natjecanju "Igra sa svjetlošću" i osvojite put u London
Jeste li „Inspiring Science“ učitelj? Želite li podijeliti neki od VaĹĄih najinspirativnijih trenutaka podučavanja? Ako je odgovor DA – zaigrajte se sa svjetloĹĄću i priključite se međunarodnom Inspiring Science Education natjecanju za 2014./2015. godinu i osvojite vrijednu nagradu - posjet Londonu s vrlo uzbudljivim turama po znanstvenim muzejima i izložbama.

30.09.2014. 16:06
ACDC projekt objavio Portal zajednice
Objavljen je Portal zajednice u okviru ACDC (Advanced Cyber Defence Centre) projekta koji potencijalnim partnerima omogućuje da se online prijave za sudjelovanje u projektu.

30.09.2014. 15:52
Natjecanje u poznavanju prometne kulture za učenike osnovnih škola
I ove godine održava se natjecanje u poznavanju prometne kulture putem Prometne Učilice , u kojemu mogu sudjelovati svi učenici osnovnih ĹĄkola i osnovne ĹĄkole u Republici Hrvatskoj. U natjecanju se boduje pregled poučnih sadržaja te uspjeĹĄnost u rjeĹĄavanju vježbi kao i postignuće na 6 od 10 ispita koja zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

29.09.2014. 15:47
Druga grupa CARNet Moodle MOOC-a počinje za dva dana
Ako to joĹĄ niste učinili, upiĹĄite se na CARNetov masovni online tečaj - CARNet Moodle MOOC! Tečaj je namijenjen svima koji žele naučiti kako izraditi online tečaj pomoću Moodle-a, ali i onima koji žele razmijeniti ili čuti primjere dobre prakse koriĹĄtenja Moodle-a u nastavi.

29.09.2014. 14:56
ACDC radionica za pružatelje hosting usluga u RH
U CARNetu je 16. rujna 2014. godine održana radionica za predstavnike zajednice pružatelja usluga hostinga u Republici Hrvatskoj kako bi se predstavio Advnced Cyber Defence Center, zajednički projekt 28 partnera iz 14 europskih zemalja s ciljem borbe protiv botneta.

29.09.2014. 14:38
Održana treća eksploatacijska radionica eVET2EDU projekta
U sklopu eVET2EDU europskog projekta, u petak, 26. rujna 2014. godine, u obliku webinara održana je treća eksploatacijska radionica. Na webinaru je sudjelovalo 25 sudionika uključenih u strukovno ĹĄkolstvo.

29.09.2014. 11:18
Produžene prijave na natjecanje Webfestival 2014
Produžene su prijave na Webfestival 2014 , natjecanje posvećeno autorima i korisnicima sadržaja na webu, koje tradicionalno prati CUC - CARNetovu korisničku konferenciju.

23.09.2014. 14:38
Obavijest o najmu Microsoft programskih proizvoda za osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta sklopilo je Okvirni sporazum za najam koriĹĄtenja Microsoft programskih proizvoda za osnovne i srednje ĹĄkole u Republici Hrvatskoj za razdoblje od 2014. do 2016. godine i na osnovu njega GodiĹĄnji ugovor za 2014. godinu.

22.09.2014. 11:22
Tehnička škola Ruđer Bošković predstavila je svoju Učionicu budućnosti
U prostorima Tehničke ĹĄkole Ruđer BoĹĄković danas je predstavljena druga po redu učionica u sklopu projekta „Učionice budućnosti“, opremljena u partnerstvu tvrtki Microsoft, Hewlett-Packard i STORM Computers. Na zajedničku inicijativu CARNeta i Ministarstva znanosti i obrazovanja, zagrebački učenici dobili su novu dimenziju obrazovanja kroz koriĹĄtenje multimedije i interneta s ciljem pružanja ĹĄto kvalitetnijeg obrazovanja.

22.09.2014. 10:04
Objavljena glavna nagrada CARNetovog natjecanja „Napravi pravi POTEZ“ – konferencija TACCLE IST u Italiji
Tijekom veljače 2014. godine započelo je CARNetovo natjecanje „Napravi pravi POTEZ“ koje se odvija u sklopu Inspiring Science Education projekta (ISE) koji se financira iz Programa podrĹĄke politikama za primjenu informacijskih i komunikacijskih tehnologija kao dio Okvirnog programa za konkurentnost i inovacije (CIP ICT PSP).

Ispis statistike od 28. 2. 2011.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica