Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Srpanj 2015 »

29.07.2015. 07:55
Izmjene i dopune Pravilnika o ustrojstvu i upravljanju vršnom nacionalnom internetskom domenom
Dana 30. srpnja 2015. godine na snagu stupa Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o ustrojstvu i upravljanju vršnom nacionalnom internetskom domenom.

28.07.2015. 14:00
Prvi Inspiring Science Education MOOC
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta pokreće prvi ISE MOOC (masovni otvoreni online tečaj) koji će se pod nazivom ˝Nastavnici inspirirani ISE tehnologijom i suvremenim nastavnim metodama˝ održati na jesen 2015. godine, a njegovo trajanje bit će šest tjedana.

20.07.2015. 14:06
Imate li svoju osobnu internetsku stranicu?
Ukoliko do sada još ne posjedujete svoju osobnu stranicu, a rado biste sudjelovali u ovogodišnjem Webfestivalu , podsjećamo da je CARNet svim korisnicima from.hr domena omogućio kreiranje vlastite web stranice putem jednostavnog CMS sustava (Wordpress) te smještaj stranice na CARNetovim poslužiteljima, a s ciljem predstavljanja samih korisnika, njihovih hobija i interesa u nekomercijalne svrhe.

08.07.2015. 15:15
Inspirativni dani u Hrvatskoj – ISE tehnologijom do popularizacije znanosti
Potaknuti velikim interesom nastavnika za radionice, webinare i brojne druge aktivnosti koje je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organizirala u suradnji sa poznatim hrvatskim znanstvenicima i institucijama, organiziramo Inspiring Science Education (ISE) dane u Hrvatskoj pod nazivom „Inspirativni dani u Hrvatskoj – ISE tehnologijom do popularizacije znanosti“, koji će sva ta raznovrsna događanja obuhvatiti u jednu cjelinu. Inspirativni dani održat će se krajem kolovoza i tijekom rujna 2015. godine u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta, a obuhvatit će seriju radionica, webinara i brojnih drugih aktivnosti čija je svrha popularizacija znanstvenih predmeta korištenjem tehnologije kao i popularizacija suvremenog podučavanja.

03.07.2015. 10:20
Europska komisija ocijenila GÉANT projekt ocjenom “Izvrstan” (Excellent)
Projekt GÉANT3plus u kojem je Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet punopravna članica međunarodnog paneuropskog konzorcija uspješno je završen 31. svibnja ove godine. Nakon predstavljanja i revizije projekta pred nezavisnim panelom stručnjaka koji u ime Europske komisije ocjenjuju projekte, projekt je već četvrti put za redom ocijenjen najvišom ocjenom - “Izvrstan” (Excellent).

02.07.2015. 11:29
Nova usluga izdavanja elektroničkih certifikata – TCS
U suradnji s Organizacijom GÉANT (prije DANTE i TERENA), CARNet nudi novu uslugu izdavanja elektroničkih certifikata. Izdavatelj certifikata je tvrtka DigiCert , umjesto dosadašnje tvrtke Comodo , s kojom je Organizacija GÉANT sklopila ugovor.

29.06.2015. 11:25
Webinar o E-portfoliju
Tijekom trajanja Webfestival natjecanja kao popratnog događanja 17. CARNetove korisničke konferencije CUC 2015 bit će organizirano nekoliko događanja vezanih uz temu osobnih web stranica.

26.06.2015. 10:27
Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano  Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2015./2016. , danas, 26. lipnja 2015. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. Prijave obrazovnih programa započet će u 12:00 sati, a ogledne ljestvice poretka bit će vidljive od 22:00 sata.

24.06.2015. 11:21
Otvoreni obrazovni tečaj “Uvod u e-učenje za nastavnike strukovnih škola”
U okviru europskog projekta Supporting vocational teachers and trainers in e-learning - eVET2EDU međunarodni tim stručnjaka razvio je otvoreni obrazovni online tečaj pod nazivom “Uvod u e-učenje za nastavnike strukovnih škola” (eng. How to design and facilitate online course in VET context).

23.06.2015. 08:40
Proširene propozicije AMORES natjecanja digitalnih radova
Zbog značajnog interesa korisnika, propozicije natjecanja su proširene i odnose se i na članove i korisnike organizacija, ustanova ili događanja koja promiču obrazovanje ili kulturni razvoj djece ili mladeži. Osim nacionalne, e-artefakti sada mogu prikazivati i europsko književno djelo za djecu. Rok za predaju radova produžen je do 30. lipnja 2015. godine.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica