Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Studeni 2014 »

31.10.2014. 10:14
Otvorena Učionica budućnosti u Osnovnoj školi Nikole Tesle u Mirkovcima
Dana 30. listopada 2014. godine u Osnovnoj ĹĄkoli Nikole Tesle u Mirkovcima otvorena je treća po redu Učionica budućnosti, koju su CARNet i Microsoft nakon Opatije i Zagreba zajedno otvorili uz podrĹĄku Ministarstva znanosti, obrazovanja i ĹĄporta. CARNet i Microsoft s partnerima, tvrtkama ASBIS i 3PRO, te nastavljaju s uvođenjem tablet računala u hrvatske osnovne i srednje ĹĄkole s ciljem povećanja inovativnosti u nastavi, osiguranja bolje komunikacije između učitelja i učenika te podizanja učinkovitosti procesa učenja.

23.10.2014. 14:32
Uz CARNetovu podršku održan web-kolaboracijski sat iz fizike na relaciji Osijek - Zagreb
U četvrtak, 2. listopada 2014. godine, u Osnovnoj ĹĄkoli Vijenac u Osijeku i Osnovnoj ĹĄkoli Horvati Zagreb, održan je web-kolaboracijski sat iz fizike u sklopu pilot projekta Popularizacija znanosti vertikalnom korelacijom sadržaja primjenom videokonferencija u nastavi fizike te u sklopu Inspiring Science Education projekta.

21.10.2014. 11:18
Arnesov besplatni masovni online tečaj (MOOC) o sigurnom korištenju Interneta i suvremenih tehnologija
Slovenska akademska istraživačka mreža - Arnes organizira besplatni online tečaj namijenjen svima koji žele naučiti viĹĄe o sigurnom koriĹĄtenju Interneta i suvremenih informacijskih tehnologija.

21.10.2014. 07:41
Sastanak regionalnih registara nacionalnih domena i Nacionalnih CERTova
U srijedu 15. listopada 2014. godine održan je sastanak regionalnih registara nacionalnih domena i Nacionalnih CERTova.

20.10.2014. 14:28
Započelo ocjenjivanje obrazovnih online interaktivnih igara
Prijave na CARNetovo natjecanje Webfestival 2014 zavrĹĄile su, a započeo je najnapetiji dio natjecanja kada Ocjenjivački sud preuzima glavnu ulogu i svojim ocjenama, u skladu s kriterijima ocjenjivanja, odlučuje o pobjedniku natjecanja.

16.10.2014. 10:58
Nadogradnja CARNetovog sustava Loomen
U nedjelju 19. listopada 2014. godine planirana je nadogradnja CARNetovog sustava Loomen na adresi https://loomen.carnet.hr na novu verziju Moodlea 2.6.5.

15.10.2014. 11:46
Otvoren prvi Laboratorij aplikacija na Elektrotehničkom fakultetu u Osijeku
Prvi Samsung Laboratorij aplikacija u Hrvatskoj otvoren je danas, 15. listopada 2014. godine na Elektrotehničkom fakultetu u Osijeku. Otvaranje Laboratorija, zajednički projekt Elektrotehničkog fakulteta u Osijeku, Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet i tvrtke Samsung Electronics, omogućit će dodatnu edukaciju budućih ICT stručnjaka u Hrvatskoj uz podrĹĄku najnovijih informacijskih tehnologija za sve studente osječkog elektrotehničkog fakulteta.

13.10.2014. 13:50
Održane radionice o e-učenju
Tijekom mjeseca rujna CARNetovi zaposlenici održali su viĹĄe radionica o e-učenju na nekoliko visokoĹĄkolskih ustanova u Zagrebu i okolici. Dok je na VeleučiliĹĄtu Baltazar u ZapreĹĄiću održana samo  kratka prezentacija pod nazivom Uvod u e-učenje, za nastavnike Rudarsko-geoloĹĄko-naftnog fakulteta održana je dvodnevna radionica o poučavanju u online okruženju i o novoj ulozi nastavnika.

13.10.2014. 13:31
Prijave na Moodle MOOC traju još dva dana!
Pozivamo sve zainteresirane da se prijave na CARNetov Moodle MOOC najkasnije do 15. listopada do 22 sata. Prijave su dostupne na adresi http://www.carnet.hr/loomen/moodle_mooc/prijava .

13.10.2014. 07:50
Održan drugi međunarodni sastanak partnera projekta AMORES
Drugi međunarodni sastanak partnera projekta AMORES održan je 6. i 7. listopada 2014. godine u Silkeborgu u Danskoj. Sastanku je prisustvovalo jedanaest članova tima iz devet partnerskih organizacija. Bila je to prilika za međusobno izvjeĹĄtavanje partnera o dosadaĹĄnjim rezultatima projekta, za dogovor o budućim koracima, kao i za refleksiju o iskustvima stečenim tijekom implementacije projekta.

Ispis statistike od 28. 2. 2011.

Natjecanja
Županijsko natjecanje iz astronomije
Autor: Ljerka Herceg, 9. 3. 2012.

Osnovna škola "Turnić "  08.03.2012. bila je domaćin županijskog susreta i natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola s područja Primorsko-goranske županije iz astronomije.

Od pozvanih 20 učenika natjecanju je pristupilo 17 učenika osnovnih i srednjih škola.

Postignuti su slijedeći rezultati:

Županijsko natjecanje iz astronomije

4. razred osnovne škole

1. Jan Đurović, Dom Mladih, Rijeka, mentor: Zvonko Miškić

6. razred osnovne škole

1. Ivana Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Dino Pilepić, OŠ Vladimir Gortan, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

3. Ivan Čagalj, OŠ Pećine, Rijeka, mentor: Vanesa Ujčić Ožbolt

7. razred osnovne škole

1. Marija Janeš, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Helena Klarić, OŠ Turnić, Rijeka, mentor: Ljerka Herceg

2. Margareta Širola, OŠ Bakar, Bakar, mentor: Ziba Šogolj Tica