Novosti iz knjižnice

4. ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

Autor: Marija Malnar Zidarić, 30. 10. 2023.

27. listopada 2023. u Mjesecu hrvatske knjige održano je 4. županijsko natjecanje u čitanju naglas u organizaciji knjižnica OŠ Turnić i OŠ „Eugen Kumičić“ Rijeka. Nakon stanke od 5 godina i razdoblja korone, knjižničarke su ponovno odlučile pokrenuti aktivnosti poticanja čitanja naglas izvan svoje škole, kako bi učenici uz druženje i podršku svojih vršnjaka razvijali svoje samopouzdanje, javni nastup, čuli preporuke novih suvremenih naslova te poticali se međusobno na čitanje.

Da postoji velik interes za spomenuto natjecanje, svjedoči i brojka od 19 prijavljenih škola, 28 natjecatelja i 23 mentora. Učenici su imali priliku predstaviti se i natjecati u dvije kategorije: mlađoj (3.-5. razred) i starijoj (6.-8.).

Naša škola imala je dvije predstavnice u svakoj kategoriji: Enu Krstulju (4. b) u mlađoj te Mateu Sabljak (6. b) u starijoj, a naša Ena osvojila je čak 2. mjesto u velikoj konkurenciji. Učenica Matea iskazala se zrelošću i ozbiljnošću, čitajući odabrani ulomak jasno, razgovijetno i samopouzdano, no ipak su nijanse prosudile u iznimno jakoj konkurenciji starijih natjecatelja. Matea je zauzela također visoko 4. mjesto.

Ena Krstulja, 4. b                                           Matea Sabljak, 6. b

Matea s mentoricom Sanjom Kukić Katalinić      Ena s mentoricom Anitom Rafaj

Čestitamo od srca našim učenicama kao i mentoricama, Aniti Rafaj i Sanji Kukić Katalinić te vjerujemo da će dogodine rezultat biti još uspješniji!

Više o natjecanju izvijestili su i mediji: