« Rujan 2021 »

20.09.2021. 14:48
U organizaciji Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU u Splitu je danas održana konferencija svečanog predstavljanja Financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora (EGP) i Kraljevine Norveške 2014.- 2021. u Republici Hrvatskoj ... The post Projekt ATTEND na svečanom predstavljanju financijskih mehanizama EGP i Kraljevine Norveške appeared first on CARNET .

17.09.2021. 15:21
CARNET webinari o e-Škole digitalnim sadržajima za učenje i poučavanje
Nastava je tek nedavno počela, a vaš raspored je već prilično gust? U potrazi ste za inspiracijom kako na jednostavan način iskoristiti već dostupne digitalne sadržaje u vlastitoj nastavi? Pozivamo ... The post CARNET webinari o e-Škole digitalnim sadržajima za učenje i poučavanje appeared first on CARNET .

17.09.2021. 12:04
INFO Najava radova – CARNET – promjena termina
Postovani, Obavjestavamo vas o promjeni termina najavljenih radova za Sibensko-kninsku zupaniju. Novi termin je pomaknut za dva dana te glasi: – 23.09.2021. od 07 do 08 sati – Sibensko-kninska zupanija ... The post INFO Najava radova – CARNET – promjena termina appeared first on CARNET .

16.09.2021. 18:04
INFO Uspostava mrezne povezanosti – Zadarska zupanija
Postovani korisnici, Danas, 16.09.2021. oko 17:10 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost za ustanove clanice CARNET-a na podrucju Zadarske zupanije. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – ... The post INFO Uspostava mrezne povezanosti – Zadarska zupanija appeared first on CARNET .

16.09.2021. 12:08
Svake godine u listopadu obilježava se Europski mjesec kibernetičke sigurnosti. Tim povodom CARNET-ov Nacionalni CERT provodit će niz aktivnosti s ciljem osvještavanja hrvatskih građana o važnosti kibernetičke sigurnosti, kako bi ... The post Uz slogan ,,Razmisli prije nego klikneš!" obilježavamo Europski mjesec kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

15.09.2021. 18:04
INFO Najava radova – CARNET – 21.-22.09.2021.
Postovani, U svrhu osiguravanja stabilnosti rada okosnice CARNET mreze, CARNET NOC ce izvrsiti programsku nadogradnju mreznih uredjaja uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti CARNET korisnika prema sljedecem rasporedu: ... The post INFO Najava radova – CARNET – 21.-22.09.2021. appeared first on CARNET .

15.09.2021. 08:30
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređenja/adaptacije 10 Regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova) u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Istraživanje tržišta - nabava uređenja/adaptacije Regionalnih obrazovnih centara appeared first on CARNET .

14.09.2021. 09:40
Webinar: Što je novo u novom Loomenu?
U petak, 17. rujna 2021. godine u 13 sati održat će se webinar na temu novog Loomena. Na ovom webinaru odgovorit će se na pitanja koji su razlozi arhiviranja starih ... The post Webinar: Što je novo u novom Loomenu? appeared first on CARNET .

13.09.2021. 16:51
Cjelodnevnom radionicom za osposobljavanje predavača započeo je Program obrazovanja za unaprjeđenje digitalnih kompetencija odgojno-obrazovnih radnika u sklopu druge faze programa "e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola za 21. stoljeće". Radionice ... The post Uskoro započinju radionice za unaprjeđenje digitalnih kompetencija učitelja i nastavnika u 1321 školi u Hrvatskoj appeared first on CARNET .

10.09.2021. 18:04
INFO Uspostava mrezne povezanosti – OKTV – Zagreb
Postovani, Prema informacijama koje smo zaprimili od OKTV NOC-a, problemi na cvoristu su sanirani te se ne ocekuju daljnje poteskoce. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – ... The post INFO Uspostava mrezne povezanosti – OKTV – Zagreb appeared first on CARNET .

Ukupno: 920962
Project: The Middle Ages
Autor: Amela Ojdanić, 19. 3. 2017.

During February we started a project with the school CEIP Foro Romano from Zaragoza in Spain. The topic of the project is the Middle Ages in Zaragoza and Rijeka.

Every two weeks we will contact our friends from Zaragoza via skype and we will exchange the information we gathered.

To start with, both we and the Spanish prepared a quiz. They prepared the quiz on Rijeka and we prepared the quiz on Zaragoza. This is what we learnt about the city of Zaragoza while preparing the questions for them:

Zaragoza is situated in the northeast of Spain, between Barcelona and Madrid. It is located in the Spanish province of Aragon.

The patron saint of Zaragoza is San Valero and there is a lion on the flag of the city. At the beginning of October there is a festival by the name of Fiestas del Pilar. The cathedral in Zaragoza is called La Seo. One of the most famous monuments is the stone bridge called Puente de Piedra.