> Erasmus+
Projekt Erasmus+

Aktivnosti projekta

Dojmovi naših učenika

Autor: Amela Ojdanić, 15. 6. 2022.

Na kraju našeg projekta i nakon što smo odradili svih 5 planiranih mobilnosti, vrijeme je da se prisjetimo što smo vidjeli, naučili, doživjeli putujući i družeći se s našim vršnjacima. Ovo su dojmovi naših učenika.

Dejan
Išao sam u Tursku i Slovačku. U Turskoj mi je bilo super po prvi put letjeti avionom i vidjeti tako lijepu državu. Hrana mi je bila odlična. I bilo je lijepo natjecati se u graničaru. U Slovačkoj mi je bilo super to što smo imali neke igre npr. Lasertag, golf i išli smo u trampolin park. I čak sam se i sprijateljio s nekima iz drugih država. U obje države je super to što su nam dali neke suvenire i uspomene,a neke sam i sam kupio. I još puno toga. Uglavnom u obje države sam se sjajno proveo.

Tara
Ja sam bila u Litvi. Najviše mi se svidjelo što sam vidjela veliku dvoranu, a i grad. U gradu je bilo baš puno snijega što sam obožavala! U dvorani, kao što sam rekla, bilo je jako puno prostora, a imala je prostor za tenis, skok u dalj i još puno toga. Jako mi se svidjelo što sam bila u Litvi, a također i prijatelji koje sam upoznala. Putem do Litve mi se svidjelo biti u avionu! Obožavam kada avion polijeće, kada se spušta, a najviše kada mogu gledati državu ispod sebe.

Mia
Ja sam bila u Litvi i Španjolskoj. U Litvi mi je sve bilo odlično, no nekako mi se najviše svidjelo božićno drvce u Kaunasu koje je stvarno predivno i ogromno. Svidio mi se i njihov gradić Kėdainiai koji je bio prepun snijega koji je svima uljepšao cijelo putovanje. Ići u Španjolsku bila mi je velika želja koja se i ostvarila. U Barceloni mi se definitivno najviše svidjela Sagrada Família koja je bas nekako drugačija. Nismo uspjeli vidjeti cijeli Park Güell no ono što jesmo je stvarno posebno. Obije zemlje su zbilja predivne ali oba putovanja su mi uljepšali prijatelji i oni koje smo upoznali u drugim državama.

Isabel
Ja sam bila u Španjolskoj.Jedno predivno iskustvo.Najviše mi se svidjela njihova škola,i također La Sagrada Familia.Upoznavanje novih prijatelja,njihovih običaja i kulture.Putovanje koje bih svakako ponovila sa svojim prijateljima.

Nora
Bila sam u Turskoj i u Slovačkoj. U Turskoj mi se više svidjela hrana, ali mi se u Slovačkoj više svidjela njihova škola, a i društo je bilo bolje. Obje škole su bile predivne, program je bio dobro osmišljen, barem za mene. Pobijedili smo u Turskoj, jako je malo falilo da budemo drugi, ali ipak nismo. Nažalost, u Slovačkoj nismo igrali igre. Od svega definitivno mi je najbolje bilo ići na UFO u Slovačkoj, jako zabavno iskustvo, ali i dosta visoko. Tužno mi je bilo otići iz Slovačke jer smo se dosta dobro sprijateljili sa djecom iz drugih država.

Mila
Posjetila sam Tursku i Slovačku. Svako mi se putovanje svidjelo. U Turskoj je bila bolja hrana, a u Slovačkoj društvo. Upoznala sam puno novih ljudi, naučila drugačije tradicije i igre. U Turskoj smo pobijedili, a u Slovačkoj smo igrali svašta što nije bilo obavezno (ali, naravno, pobijedili smo😎). Jako mi je žao što je završilo, ali sam ipak ostala u kontaktu s nekom djecom.