« Lipanj 2021 »

18.06.2021. 12:58
Istraživanje tržišta – IKT oprema (učenički uređaji za školske učionice)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave IKT opreme – učenički uređaji za školske učionice  u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja ... The post Istraživanje tržišta – IKT oprema (učenički uređaji za školske učionice) appeared first on CARNET .

18.06.2021. 08:16
Za kraj školske godine – malo statistike
E-Škole digitalni sadržaji za učenje i poučavanje, nastali u sklopu CARNET-ovog programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Za kraj školske godine – malo statistike appeared first on CARNET .

17.06.2021. 13:29
Natjecanje ,,Kamera, ton, e-lektira!"
,,Kamera, ton, e-lektira!" je CARNET-ovo natjecanje u izradi lektirnih videonajava namijenjeno osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj, koje se održava u okviru CARNET-ove konferencije za korisnike - CUC2021: Nove ... The post Natjecanje ,,Kamera, ton, e-lektira!" appeared first on CARNET .

16.06.2021. 09:21
Od jeseni novi Loomen
CARNET će za sljedeću školsku i akademsku godinu postaviti novu instancu sustava Loomen te arhivirati postojeću. Gotovo 400 000 korisnika dočekat će prazna instanca Loomena na kojoj će se odvijati ... The post Od jeseni novi Loomen appeared first on CARNET .

14.06.2021. 15:04
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 12:00 sati ponovno je uspostavljena mrezna povezanost prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Do problema s mreznom povezanosti je doslo zbog prekida medjugradske optike. Ne ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

14.06.2021. 12:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske
Postovani, Danas od 09:00 sati CARNET NOC biljezi prekid mrezne povezanosti prema CARNET cvoristima u: Krapini, Cakovcu i Varazdinu. Uslijed prekida u ispadu je mrezna povezanost ustanova clanica na podrucju ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju sjeverne Hrvatske appeared first on CARNET .

12.06.2021. 12:04
Postovani, Danas oko 7:00 sati je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska akademska ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .

12.06.2021. 00:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Vukovaru doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije. CARNET NOC nema informaciju koliko ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Vukovarsko-srijemske zupanije appeared first on CARNET .

11.06.2021. 18:04
INFO Najava radova – HT – vise zupanija – 17.06.2021., 00:00 – 03:00
Postovani, U cetvrtak 17.06.2021.g. izmedju 00:00 i 03:00h zbog radova u mrezi pruzatelja usluga Hrvatskog Telekoma doci ce do 30 minutnog prekida mrezne povezanosti prema vise ustanova clanica CARNET-a spojenih ... The post INFO Najava radova – HT – vise zupanija – 17.06.2021., 00:00 – 03:00 appeared first on CARNET .

11.06.2021. 15:04
INFO Najava radova – HT – Karlovacke zupanija – 16.06.2021
Postovani, U srijedu, 16. lipnja 2021. izmedju 00:00 i 03:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi Hrvatskog Telekoma doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Karlovacke zupanije ... The post INFO Najava radova – HT – Karlovacke zupanija – 16.06.2021 appeared first on CARNET .

Posjet Dječjoj kući - Učiteljica Paula Eleta Barišić

Učenici 2.B razreda i učiteljica Paula u petak su posjetili Dječju kuću i dječju knjižnicu Stribor. Od naše škole do Dječje kuće prošetali su se pješice po lijepom proljetnom vremenu. Dječja kuća jedina je u Hrvatskoj u kojoj se nalaze dječja knjižnica, kino dvorana, multimedija za djecu, dnevni boravak, galerija te soba šume striborove. U obilasku su imali vodiča koji ih je proveo i sve im detaljno objasnio i pokazao. Najzanimljivije im je bilo u sobi šumi striborovoj i knjižnici Stribor gdje su pročitali neke od kraćih priča suvremenih autorica namijenjenih za djecu. Uz zabavu i igru puno su toga novoga naučili, vidjeli i saznali! yessmiley

Priloženi dokumenti:
Fotografija iz Djecje kuce.jpg

28. 5. 2020.
Autor: Svjetlana Višnić, 27. 5. 2020.

1. b razredcool

Hrvatski jezik

Ponavljanje jezičnih sadržaja

Zadatke ne trebaš prepisivati. Naslov VJEŽBA napiši crvenom bojom. Piši uredno.

1. Od zadanih riječi složi rečenicu i napiši ju u pisanku.

KUPILA JE MI MAMA JAKNU

KUPUS VOLIM NE JESTI

SAM GLEDAO KINU U CRTIĆ

2. Je li č ili ć? Prepiši rečenice. Pazi na pisanje slova č i ć. Svaku rečenicu  piši u novi redak crtovlja.

Cuk ceka noc.

Pcela voli cvijece.

Cvrcak cvrci ispod lisca.

Macka je u kuci.

Djevojcica ima carape.

3. Napiši malim tiskanim slovima rečenicu. Pazi na točno pisanje velikog slova u rečenici!

EMA KOVAČ ŽIVI U NOVOM VINODOLSKOM.

4. Jesu li riječi točno napisane ponovi uz igru na poveznici. https://wordwall.net/hr/resource/1573662/hrvatski-jezik/%c4%8d-i-%c4%87

Glazbena kultura

Pjesma glazbenika

1. Igraj se i uči. Što su glazbala? Znaš li neka imenovati?

2. Danas pjevamo Pjesmu glazbenika. Tekst se nalazi u udžbeniku Razigrani zvuci 1 na stranici 48. Slušaj i pjevaj!

3. Poslušaj kako glazbala zvuče u skladbi U pećini gorskog kralja.

Možete li sada, nakon slušanja, reći tko je gorski kralj?

Ponavljanje

Prepiši zadatke i riješi. Naslov VJEŽBA napiši crvenom bojom.

Srdačan pozdrav, vaša učiteljicacool