Posjet Dječjoj kući - Učiteljica Paula Eleta Barišić

Učenici 2.B razreda i učiteljica Paula u petak su posjetili Dječju kuću i dječju knjižnicu Stribor. Od naše škole do Dječje kuće prošetali su se pješice po lijepom proljetnom vremenu. Dječja kuća jedina je u Hrvatskoj u kojoj se nalaze dječja knjižnica, kino dvorana, multimedija za djecu, dnevni boravak, galerija te soba šume striborove. U obilasku su imali vodiča koji ih je proveo i sve im detaljno objasnio i pokazao. Najzanimljivije im je bilo u sobi šumi striborovoj i knjižnici Stribor gdje su pročitali neke od kraćih priča suvremenih autorica namijenjenih za djecu. Uz zabavu i igru puno su toga novoga naučili, vidjeli i saznali! yessmiley

Priloženi dokumenti:
Fotografija iz Djecje kuce.jpg

24. 4. 2020.

Autor: Svjetlana Višnić, 23. 4. 2020.

1. b razred laugh

Hrvatski jezik

1. Ovaj tjedan se slavi Dan hrvatske knjige i Dan svjetske knjige. Knjige su naše najtiše i najvrednije prijateljice. Osim knjiga i čitanje raznih časopisa razvija vještinu čitanja, razumijevanje pročitanog. Uz dječje časopise vi se zabavljate, učite, pamtite, razvijate svoje govorne i pismene sposobnosti.

2. Pogledaj video, klikni na link https://vimeo.com/407276866 i potom prelistaj časopis SMIB na linku,  https://online.fliphtml5.com/kzpyj/homn/#p=7 te MODRU LASTU na linku,  https://online.fliphtml5.com/kzpyj/ezpy/#p=15

3. Razmisli i pokušaj usmeno odgovoriti na pitanja. Od kojih se sve tekstova časopis sastoji? Što vidiš dok ga listaš? Koji ljudi sudjeluju u stvaranju? Koja je razlika između časopisa i čitanke?

4. Čitanje. Pročitaj  po želji neki tekst iz časopisa koji si prelistao.

5. Plan ploče. U bilježnici napiši  naslov onoga  što si pročitao (dva naslova, a možeš ako želiš i više). Piši uredno velikim tiskanim slovima, naslov piši crvenom bojom.

ČASOPISI

SMIB, MODRA LASTA, PRVI IZBOR...

PROČITAO/LA  SAM:

Likovna kultura

Izrada  naslovnice  časopisa

1. Bit ćeš  ilustrator. Razmisli kako bi se tvoj časopis mogao zvati pa osmisli naslovnicu svog časopisa te je ilustriraj (ime časopisa treba biti uočljivo, a položaj slova može biti bilo gdje na naslovnici - papiru). Slikaj na bijelom papiru tehnikom kojom želiš.

2. Zadatak trebaš riješiti do 29. 4. 2020. Uživaj crtajući!

Tjelesna i zdravstvena kultura

1. Razgibaj se, klikni na link https://youtu.be/8M9gsu3lYHc

2. Pokreti  vođenja nogometne lopte u trčanju i hodanju.

Za ovu vježbu trebat će ti nogometna lopta. Ako nemaš nogometnu loptu posluži se onom koju imaš kod kuće. Uzmi neki predmet i postavi ga za cilj.Trčeći vodi loptu desnom nogom od starta do cilja. Hodajući vodi loptu lijevom nogom od cilja do starta. Vježbu ponovi nekoliko puta.

Čakavska grupa

Ovo je naslovnica prošlogodišnje knjige Čakavčići pul Ronjgi 25 gdje su objavljeni literarni radovi prošlogodišnjih učenika čakavske grupe.

U toj knjizi je odlična, objavljene pjesme  More i ja  učenice škole Mihaele Cvijanović. Pročitaj pjesmicu.

Probaj i ti napisati jedan, dva stiha (redak u pjesmi) o krasnom, našem Jadranskom moru. Zamisli da si na plaži i gledaš mirno ili možda nemirno more i svjetionik. Maštaj. Igraj se s riječima.

Ne trebaš pisati, ako ne znaš, čakavskim dijalektom. Učiteljica će ti kada dođeš u školu pomoći napisati stih čakavštinom. Želim ti uspjeh u radu!

Zadatak riješi do  6. 5. 2020. godine.

Nekoliko čakavskih riječi koje ti mogu pomoći  u pisanju.

bonaca – mirno more

veli,veliki

vala – uvala, draga

lanterna – svjetionik