Učenička zadruga Turnić

Autor: Ivana Janeš, 12. 6. 2013.

Ovom školskom godinom započela je s djelovanjem Učenička zadruga Turnić. Sastoji se od tridesetak članova, učenika viših razreda, koji izrađuju i prodaju unikatne keramičke proizvode. Učenici rade s isključivo prirodnim materijalima poput gline, a njihove radove odlikuje maštovitost i originalnost. Zadruga promovira sebe i školu prodajom unikatnih keramičkih proizvoda.

Iako tek novonastala, održala je nekoliko prodajnih sajmova s vrlo dobrim uspjehom.

Napomenimo i to da je odnedavno počela raditi nakit od stakla koji će se moći vidjeti i kupiti na sajmu povodom Dana škole. Štoviše, u travnju ove godine sudjelovala je i na Županijskoj smotri učeničkih zadruga u Bribiru.

Promovirala je svoje proizvode od keramike kao što su zvončari, uskršnja jaja te vaze u tehnici obvara. Zbog maštovitih unikatnih dječjih radova osvojila je treće mjesto.

No od osvojene nagrade bila je još ljepša zabava i nova iskustva učenica sedmih razreda, Barbare Breš i Ivane Janeš, koje su sudjelovale na smotri. Zadruga je tek započela sa svojim radom, a već je ostvarila značajna postignuća. Njezini članovi će se u međuvremenu nastaviti truditi i raditi te priželjkivati još bolje rezultate.

Više slika pogledajte u Foto-galeriji.