Petra Jutrović – učenica nadahnuta književnošću

Autor: Sanja Potočnjak - Bilić, 29. 5. 2013.

Učenica Petra Jutrović ove godine završava svoje osnovno školovanje. Zapažena je po raznovrsnim uspjesima u mnogim područjima, u raznim predmetima, ali posebno se ističe ljubavlju prema pisanoj riječi, prema književnosti.

Zaljubljena u knjigu, načitana je i vrlo rječita, ali ono što zadivljuje jest njezina darovitost koju iskazuje vlastitim pisanim uratcima tijekom svih godina školovanja.

Intenzivno bavljenje lijepom književnošću  svakako utječe na lakoću izražavanja misli i osjećaja, a ova nam tiha djevojčica to i dokazuje.

Nakon brojnih nagrada koje je osvojila na literarnim susretima i natjecanjima i ove je godine ostvarila velik uspjeh. Među rijetkima je koji su uspjeli ponoviti osvajanje nagrada na državnim razinama, a ona je to ostvarila osvojivši drugo mjesto, kao i prošle godine, na natjecanju literarnih radova pod nazivom Europa u školi. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je  Primio sam pismo od prijatelja iz Europe.

Ponovila je prošlogodišnji uspjeh na Danima Ante Kovačića u Zagrebu osvojivši nagradu za dirljiv uradak Moja majka.

Taj je rad tijekom svibnja ove godine čitan na susretu u Radoboju povodom Dana Side Košutić gdje je svojom neposrednošću i nježnošću, koja je svojstvena pisanju naše Petre, dirnuo publiku i osvojio posebnu nagradu i mnoge riječi hvale okupljenih umjetnika, a posebno majki koje je opis majčinstva neobično ganuo.

Petra Jutrović učenica je nadahnuta književnošću, ali i mlada spisateljica čiji radovi  nadahnjuju.

U prilogu možete pročitati njezine nagrađene radove.