Tri pobjednička izlaska na pozornicu Festivala dječje duhovne glazbe "Iskrice"

Autor: Marija Malnar Zidarić, 13. 5. 2024.

11. 5. 2024. godine održan je 25. po redu jubilarni Festival dječje duhovne glazbe u Vodnjanu. Radujemo se što smo i mi mogli prisustvovati istom pa smo se marljivo pripremali, naročito u zadnje vrijeme

U ranim jutarnjim satima krenuli smo put Pule gdje smo posjetili Akvarij pun prekrsnih životinja. Vremena nam je bilo i premalo jer je postav vrlo zanimljiv pa smo se morali požuriti put Vodnjana gdje smo odradili tonsku probu, prizalogajili... Stigli smo se i poigrati te pojesti naš omiljeni sladoled, a zatim je uslijedio najzanimljiviji dio - sam festival natjecateljskog karaktera. Dali smo sve od sebe i divili se i drugim pjesmama i izvođačima koji su bili odlični. Dok smo čekali proglašenje i dodjelu nagrada, zabavili smo se uz zanimljiv program, a nauzbudljiviji dio bio je kad je žiri izašao na pozornicu. S uzbuđenjem smo pratili rezultate, a onda gotovo tri puta za redom na pozornicu- 1. mjesto u kategoriji osnovnih škola, posebna nagrada za najbolju interpretaciju i ukupni pobjednici festivala. Naša"Bajkovita zemlja " pretvorila se u bajkovit dan koji smo zatim proslavili zajedno s ostalim sudionicima plesom "Rim Tim Tagi Dim"". Bog nam je podario i lijepo vrijeme pa smo uživali, a u Rijeku se vratili pozitivno uzbuđeni i umorni u kasnim večernjim satima.

I ponovilo se dogodine!

Vjeroučiteljica Vesna Rabak