"Ljiljani" na Hrvatskom dječjem festivalu

Autor: Vesna Rabak, 23. 11. 2012.

Nakon pobjede na "Kvarneriću" uslijedile su probe za naš slijedeći veliki uspjeh. Plasmanom  među osamnaest pjesama i nastup na 19. HDF-u 18.11. 2012. godine u Koncertnoj dvorani "Vatroslav Lisinski" u Zagrebu. Vidno uzbuđeni marljivo smo uvježbavali koreografiju s našom plesnom pedagoginjom, tetom Dolores Bugarin za pjesmu "Veslo na vodi", u izvođenju Maura Banova (N. Banov-D. Načinović-R. Grubišić). HDF se ove godine održao pod pokroviteljstvom predsjednika RH dr. Ive Josipovića, u organizaciji Udruge HDF-a, Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa što predstavlja dodatnu čast sudjelovanja na istom.

U razgledavanju Zagreba

U nedjelju 18.11.2012. u ranim jutarnjim satima ukrcali smo se u autobus i krenuli put Zagreba. Najprije smo razgledali povijesne znamenitosti grada.

Uslijedio je službeni dio. Veseli, uputili smo se put "Lisinskog". Oduševila nas je naša najveća hrvatska pozornica, scenografija, mnoštvo zborova, atmosfera, kamere, tonska proba, festival… Ponosno smo se popeli na pozornicu dajući sve od sebe da što dostojnije predstavimo našu školu i kraj iz kojeg dolazimo. Nastup je bio popraćen gromoglasnim pljeskom, a na kraju smo zajedno sa svim zborovima otpjevali pjesmu "Djeca nose svjetove na dlanu", moto festivala.

Uvježbavanje koreografije i nastup

S nama na put krenuo je i učenik 2.a razreda David Batarelo i njegova mentorica Vesna Sochor, koji je primio nagradu za svoj literarni rad "Štapići".

David B. iz 2.a - nagrađen za literarni rad

Za Okruglim stolom - susretu s članovima prosudbenih povjerenstva za literarno i likovno stvaralaštvo s nagrađenim učenicima osnovnih škola pročitan je i Davidov rad, izabran među radovima koji su uvršteni u Zbornik. David se upoznao i fotografirao s našom književnicom Željkom Horvat-Vukelja, koja je izjavila kako ju je njegov rad inspirirao za pisanje novog djela.

Prepuni dojmova, jako ponosni i sretni, kako osobno, tako i dostojnim predstavljanjem naše škole, završili smo putovanje.

Zahvaljujemo se i našim sponzorima koji su nam omogućili snimanje pjesme da bi uopće mogli na HDF, a to su: Fina; A.N.A.B.A.R.-TOURS; knjižara EDIT; Auto HERBI, te naravno našim roditeljima koji su financirali cijeli projekt.

Više slika pogledajte u Foto-galeriji.