Kvarnerić 2012 - osvojili smo prvo mjesto u kategoriji natjecatelja do 12 godina

Autor: Vesna Rabak, 3. 10. 2012.

Dječji festival "Kvarnerić" održan je po jedanaesti put 29. rujna 2012. u HKD-u na Sušaku i 30.9. 2012. u sportskoj dvorani OŠ "Sveti Matej" na Viškovu.

Lora Čulina i Maja Pilepić predstavljale su našu školu pjesmom "Ča je moja Rika", a u njihovu društvu i plesači u sastavu: Leon Bubić, Jakov Tomac, Petra Šupuković, Gianna Maria Godinić, Nina Vuković, Dominik Rukavina, Nino Beletić, Bernardica Soldić, Renata Majer, Ana Belavić, Neli Matoščević, Mauro Banov.

Pod vodstvom dirigentica Stanislave Segnan i Bernardice Mijić zbor OŠ "Turnić" i mali zbor "Ljiljani" nastupili su nakon više od mjesec dana zajedničkih proba s dječjim zborom "Zvona Viškova" pod vodstvom dirigentice i voditeljice zbora Ivane Marčelja kao prateći zbor festivalu. U revijalnom dijelu programa kao solisti pjesama "San o sreći" i "Tvrdoglavi tovarić" nastupili su Pamela Grozdanić, Petra Šupuković i Luka Komadina.

Osvojili smo prvo mjesto u kategoriji natjecatelja do 12 godina

Vidno uzbuđeni bili smo i prve i druge večeri te silno ponosni na nastupe naših zborova i izvođače pjesme.  Ova godina za nas ima poseban značaj.  Osvojili smo sljedeće nagrade:

- prvo mjesto publike, prve večeri u HKD-u

- drugo mjesto publike, druge večeri u Viškovu

- ukupno prvo mjesto publike te tako osvojili prvo mjesto u kategoriji natjecatelja do 12 godina

- nagradu za najbolji scenski nastup

Punih vrećica vratili smo se svojim kućama, a još danas nas ne napušta ugodno raspoloženje s  "Kvarnerića".

Da se na "Kvarneriću" da puno toga i naučiti svjedoči činjenica da smo drugog popodneva posjetili rodnu kuću Ivana Matetića Ronjgova. U društvu smo gospođe Dorotee Štefančić Mislej, saznali ponešto o kompozitoru i obišli cijeli kompleks u Ronjgima.

Zahvaljujemo svima onima koji su pomogli projektu "Kvarnerića", od sveg srca i iskreno dječje.  Nećemo isticati nikoga posebno da ne bismo nekoga zaboravili, a ove godine su se zaista mnogi trudili zajedno s nama, stoga veliko "hvala" svima i do sljedećeg "Kvarnerića". Ljiljani se nakon kratke stanke počinju pripremati za HDF.

Više slika pogledajte u foto-galeriji.

iz arhive: Kako nastaje pjesma za "Kvarnerić"?