NICK VUJIČIĆ - život bez udova

Autor: Tina Bakić, Barbara Breš, 24. 9. 2012.

Dana 24. rujna 2012. godine, nekoliko učenica sedmih i osmih razreda naše škole, u pratnji pedagoginje i profesorica, otišlo je u Osnovnu školu Gornja Vežica. Škola je ugostila Nicka Vujičića, čovjeka bez udova.

Govorio nam je o svom životu i o tome kako je uspio živjeti život kao svi ostali, ići u školu u koju su išla i sva ostala djeca. I sam priznaje da mu nije bilo lako te da je bilo dana kada su njegovi najbolji prijatelji bila njegovi učitelji koji su za njega uvijek našli riječi ohrabrenja.

Nick Vujičić održao je predavanje (uz konsekutivnog prevoditelja)
u osnovnoj školi Gornja Vežica

Profesorima je poručio kako trebaju nastojati, koliko god to ponekad nije lako, da posade sjeme znanja u svoje učenike zato što ni oni sami ne mogu znati koliko njihovi učenici mogu postići u životu.

Naše učenice s Nickovim roditeljima - hrabrim ljudima koji su Nicka prvi naučili da voli sebe baš takvog kakav je

S Nickom su bili i njegovi roditelji koji su mu uvijek pomagali u životu i govorili da je lijep i da ne sluša što mu ostala djeca govore.

Iako nema udove on roni, pliva, surfa, igra golf i nogomet, nedavno je skočio s padobranom…  Nick nas je upitao: „Što treba napraviti kada po stoti put padneš? Treba li odustati?“ Većina nas je odgovorila da treba ustati još snažniji, ali misle li to zaista svi?

"Kada je život težak, i dalje možemo biti zahvalni za neke stvari" kaže Nick. Njegovo malo stopalo često u praktičnom životu postane motor pokretač

Koliko god svi govorili da ostalu djecu ne treba zadirkivati, većina njih to još uvijek radi. Nick smatra kako nije teško izrugivati se drugome, već je teško prići toj osobi i reći joj „Oprosti“.

Posebno dirljivo Nick se na kraju predavanja pozdravio s ostalom djecom s posebnim potrebama

Također nam je rekao kako je posjetio četiristo škola diljem  svijeta i da je od svih tih škola samo jedna izdržala osam mjeseci bez zadirkivanja. Pitanje koje je na kraju postavila ravnateljica škole Vežica jest je li to moguće ostvariti i u ostalim školama. Nick je svoj san ostvario, postao je govornik, a nedavno se oženio i očekuje sina. Uvijek gleda ljude u oči jer u njima prepoznaje dušu svakoga čovjeka, a tako je upoznao i svoju ženu. Nick je uspio u svome cilju. Možemo li i mi?

Izradile: Tina B. i Barbara B. 7.a