Nastup na "Kvarneriću" 2012. godine

Autor: Vesna Rabak, 21. 9. 2012.

Kao što smo već pisali prošle školske godine kada su objavljeni rezultati natječaja za ovu 2012./13. i ove godine naša pjesma uvrštena je na "Kvarnerić", dječji festival. Predstavit ćemo se pjesmom "Ča je moja Rika", nastalom u recitatorsko dramskoj radionici učeteljice Vesne Sochor i glazbenoj radionici učiteljice Vesne Rabak.

Nakon mnogobrojnih priprema i radova o kojima smo pisali prošle godine, uslijedilo je snimanje pjesme u studiju producenta i aranžera Aleksandra Valenčića, a snimale su je naše solistice Maja Pilepić i Lora Čulina koje će pjesmu izvesti i zbor "Ljiljani".

Solistica na snimanju u studiju gospodina Valenčića

Pripreme za "Kvarnerić" počele su već petnaestak dana prije početka školske godine. Zborovi, veliki pod dirigentskom palicom profesorice Stanislave Segnan i mali zbor "Ljiljani" čiju je dirigentsku palicu za potrebe "Kvarnerića" preuzela profesorica Bernardica Mijić, sudjeluju kao prateći zborovi na festivalu uz dječji zbor "Zvona Viškova". Stoga su nam probe jako važne. Svakodnevno uvježbavamo 20 pjesama koje će se izvesti, a uz to osmišljavamo i pokrete, odnosno koreografiju za svaku pjesmu.

Proba u našoj školi

Da bi sve  bilo usklađeno nekoliko puta posjetili smo i dječji zbor "Zvona Viškova" u njihovim prostorijama gdje smo zajedno pod vodstvom njihove voditeljice profesorice Ivane Marčelja, vježbali kako bi sve bilo usklađeno i zaista smo uživali. Posjet je bio uzvraćen, pa smo nekoliko puta zajedno vježbali i u prostorijama naše škole, te tako spojili ugodno s korisnim.

Proba za Kvarnerić

Osim što kao prateći zbor uvježbavamo pjesme, plesna pedagoginja, naša teta Dolores Bugarin uvježbava s nama svakodnevno i koreografiju za našu pjesmu što nam svake godine predstavlja posebno veselje.

Proba s učiteljicom Ivanom Marčelja

Možemo reći, da je ove godine gotovo cijela škola uključena, svatko na svoj način, u događaje festivala te vas stoga pozivamo da nam se pridružite i da nas bodrite,  navijate za nas 29. 9. 2012. godine u HKD-u na Sušaku i 30. 9. 2012. godine u domu preko puta škole na Viškovu u 19 sati. Veselimo se ugodnom druženju!

Uvježbavanje koreografije s tetom Dolores

Posebno zahvaljujemo našoj ravnateljici što je pomogla da naš zbor dobije kostime. Veselimo se što ćemo se predstaviti u novim odorama koje će, vjerujemo, postati zaštitnim znakom naše škole.