Učenici škole na dječjem karnevalu u Opatiji i Rijeci

Autor: Svjetlana Višnić, 24. 2. 2020.

Učenici Škole KG Rožice sudjelovali su na Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci 8. 2. 2020. te Dječjem karnevalskom korzu 9. 2. 2020. u Opatiji. Učenike su vodile učiteljice: Svjetlana Višnić, Bosiljka Skokan, Vesna Rabak, Ljubica Šuljić, Ana Znaor Milohnić, Margareta Mikulić i Silvija Stanišić.

Karnevalska grupa Škole Rožice redovito sudjeluje na Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci i Opatiji od 2000 g. Ove godine djeca su nosila masku Galeba, ptice našeg podneblja. Galebovi su prisutni u mnogim kulturama i često simboliziraju obitelj, slobodu, inteligenciju, adaptaciju, oportunizam, komunikaciju... Svim mornarima galeb predstavlja i nadu, sigurno putovanje i siguran povratak kući.

Napisan je prigodan tekst za najavu, izradio se plakat, učilo o galebu, crtalo, maštalo. Učenici su odlično naučili plesati uz pjesmu Novih fosila Kad naš brod plovi. Na prijemu kod gradonačelnika Rijeke predstavnici karnevalske grupe poklonili su keramičku vazu, rad učenika likovne grupe starijih razreda.

Male maškare  plesale su i pjevale na nekoliko pozornica. Zablistali su na riječkoj i opatijskoj pozornici na kojoj su se predstavljali svojom koreografijom. Posjetitelji su ih nagrađivali osmijehom i pljeskom. Opatijom i Rijekom protegala se  crta najslađih maškarica. Maškarice OŠ Turnić su bile dio te šarene, čarobne crte.

Bravo za vesele, razdragane maškarice!

Vi ste čuvari tradicije pa nema straha za maškarano sutra.

Hvala dragim roditeljima na velikoj podršci i pomoći.

Višnić Svjetlana, voditeljica Karnevalske grupe Škole Rožice