Učenici škole na Dječjem karnevalu u Opatiji i Rijeci

Autor: Svjetlana Višnić, 4. 3. 2019.

Učenici Škole KG Rožice sudjelovali su na Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci 16. 2. 2019. te Dječjem karnevalskom korzu 17. 2. 2019. u Opatiji. Učenike su vodile učiteljice: Svjetlana Višnić, Maja Vodanović, Martina Laginja, Ana Znaor, Bosiljka Skokan, Ljubica Šuljić i Margareta Mikulić.

Više slika pogledajte u foto-galeriji.

Karnevalska grupa Škole Rožice redovito sudjeluje na Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci i Opatiji od 2000 g. Ove godine djeca su nosila masku Loomenko. Predstavljali su se kroz lik eksperimentalnog programa Škola za život jer je naša škola odabrana kao jedna od dvije osnovne škole u PGŽ čiji su učenici prvog, petog i sedmog razreda ove školske godine uključeni u eksperimentalni program kurikularne reforme Škola za život.

Napisan je prigodan tekst za najavu, izradio se plakat, pisale pjesme o Loomenku, crtalo, maštalo ... Učenici su odlično naučili plesati uz pjesmu Pink Floyda Another brick in the wall. Na prijemu kod gradonačelnika Rijeke predstavnici karnevalske grupe poklonili su keramički sat, lijep rad učenika likovne grupe starijih razreda.

Vesele maškarice plesale su i pjevale na nekoliko pozornica i izmamile osmijehe, pljesak publike. Ponosno su ih gledali mame i tate, bake i djedovi, none i nonići, prijatelji... ma gledao ih je cijeli svijet. Sretni su što su bili dio velike, najveselije Dječje karnevalske povorke u Rijeci i Opatiji. Opatijom i Rijekom tekla je šarena rijeka najslađih maškarica. Maškarice OŠ Turnić su bile dio te čarolije.

Bravo malci, blistali ste! Sve cukrić do cukrića!

Prvi podaci o Riječkome karnevalu znaju se od XV. stoljeća.

I dok je malenih, slatkih bombončića koji ponosno koračaju gradom prenoseći dugu tradiciju Rijeka ne treba brinuti za svoj Karneval.

Hvala dragim roditeljima na velikoj podršci i pomoći.

Višnić Svjetlana, voditeljica Karnevalske grupe Škole Rožice