Dan sigurnijeg interneta - projektni zadatak

Autor: Jelena Kralj-Smiričić, 4. 3. 2019.

Učenici šestih razreda proteklih mjesec dana marljivo su radili na projektu kojim smo obilježili Dan sigurnijeg interneta koji se tradicionalno duži niz godina u Hrvatskoj i svijetu obilježava početkom veljače.

Cilj ovog projekta bio je da učenici pokažu što su sve naučili o primjerenom, odgovornom i sigurnom ponašanju na internetu i svoje znanje prenesu drugim zainteresiranim učenicima.

Učenici su dobili zadatak da u grupama ili samostalno izrade animirani film s pravilima o primjerenom i sigurnom korištenju interneta.

Ovaj projektni zadatak učenici su vrlo ozbiljno shvatili što se može vidjeti pregledavajući njihove uratke. Vrlo su uspješno izdvojili najbitnije i poslali vrlo upečatljive poruke svojoj publici.

U nastavku možete pregledati najuspješnije radove:

1. Iva B., Lara Č., Katrin H., Tiana K. - Što moramo učiniti ako postanemo žrtva elektroničkog nasilja?
  2. Emi M. - Što moramo učiniti ako postanemo žrtva elektroničkog nasilja?

3. Ivan B. - Što moramo učiniti ako postanemo žrtva elektroničkog nasilja?

4. Martin B., Leon Č., Luka Č., Niko Ž. - Kako zaštiti računalo i podatke?

5. Matej D., Martin F., Leona M., Niko R., Viktor Š. – Što moramo učiniti ako postanemo žrtva elektroničkog nasilja?