« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

06.06.2018. 09:38
Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

28.05.2018. 13:52
Održana svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja namijenjenog svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj „Lektira na pozornici robotskog kazališta“.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

Posjetio nas je književnik Zlatko Krilić
Autor: Nensi Grdić, 16. 4. 2018.

Dana 9.4.2018. našu je školu posjetio hrvatski književnik Zlatko Krilić. Učionica je bila ispunjena nestrpljivim učenicima koji su za književnika pripremili brojna pitanja. Zlatko Krilić nam je pročitao svoju istinitu priču „Prvi sudar“ te od nas dobio gromoglasan aplauz. Bio je iznimno duhovit pri odgovaranju na pitanja, što se učenicima i svidjelo.

Zlatko Krilić, kako sam kaže, već je s 18 mjeseci počeo pisati knjige, to jest skupljati građu za knjige, a svoju je prvu knjigu završio s 18-19 godina. Dosad je napisao 16 knjiga i ¾ nove knjige. Da napiše knjigu potrebno mu je kilo i pol papira. Volio je pisati u školi, ali uglavnom ne ono što je trebalo. Najčešće je pisao razbojničke priče u kojima je on bio najbolji i najjači. Počeo je pisati jer nije imao nikakvu drugu ideju što raditi i jer su ga natjerali, sa sedam su ga godina roditelji odvukli u školu i tako je morao početi pisati. Prvu je knjigu izdao 1979. godine.

Roditelji su oduvijek znali da će on postati pisac jer ima vrlo bujnu maštu, no njegov se brat nije slagao već je rekao da on nema mašte nego da samo laže. Tvrdi da je bio vrlo pristojan učenik te da je od 1. do 4. razreda imao odlične ocjene, a nakon toga jako šarene. Najbolji mu je predmet bila fizika, uglavnom zbog profesorice, a najgori onaj koji je toga dana trebao odgovarati. Najbolji mu je prijatelj od književnika bio Ivan Kušan.

Planira napisati još 752 knjige. Zlatko Krilić ne ilustrira svoje knjige jer bi to, po njemu, bilo strašno, ali nam se povjerio da bolje crta nego što pjeva. Uz pisanje bavi se i sportom - gledanjem tenisa na televiziji. Također se pohvalio da je prvak svijeta u skijanju u kategoriji užitka. Kao kućne ljubimce imao je 50 000 mrava, ali oni su sada nažalost nestali. Njegove su najdraže aktivnosti doručkovanje, košenje trave i uzgoj svoje dječice.

Ako želite postati književnik/ca, evo par savjeta koje je sam Zlatko Krilić predložio:

1. tajna pisanja knjiga: počneš velikim slovom i pišeš od početka do kraja retka

2. tri uvjeta za uspješno pisanje:

-prvi: pišeš iskreno

-drugi: iskreno pišeš

-treći: da budeš iskren dok pišeš

3. moraš znati o čemu pišeš