« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.

06.06.2018. 09:38
Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

28.05.2018. 13:52
Održana svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja namijenjenog svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj „Lektira na pozornici robotskog kazališta“.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

Učenici škole na dječjem karnevalu u Opatiji i Rijeci
Autor: Svjetlana Višnić, 26. 2. 2018.

Učenici Škole Karnevalske grupe Rožice sudjelovali su na Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci 27. 1. 2018. te Dječjem karnevalskom korzu 28. 1. 2018. u Opatiji. Učenike su vodile učiteljice: Svjetlana Višnić, Bosiljka Skokan, Dijana Matijević, Vesna Rabak i Ljubica Šuljić. S učenicima i učiteljicama u povorci su bili umaskirani i neki roditelji učenika Škole kojima zahvaljujemo na pomoći i sudjelovanju.

Karnevalska grupa Škole Rožice redovito sudjeluje na karnevalima od 2000. godine. Ove godine djeca su nosila masku Patuljci.

Učenici su naučili pjevati pjesmu Hoki poki, osmislili  ples,  koreografiju, izradili dva plakata, napisali pjesmu o patuljcima, istaživali o patuljcima, crtali, pisali, maštali...

Patuljci se smatraju najvrjednijima od svih nadnaravnih bića i često se susreću u bajkama. Najčešće se kroz priče prikazuju kao rudari, kovači ili čuvari blaga, a prema ljudima su dobri i vole stvarati ugodu. Bajke su dio odrastanja, a veseli patuljci OŠ Turnić izmamili su osmijehe publike, dijelili veselje, papirnate ključeve i odlično se zabavljali. Uz prethodno naučenu koreografiju djeca su plesala i pjevala na nekoliko pozornica.

Sretni su što su bili dio velike, šarene, bučne Dječje karnevalske povorke u Rijeci i Opatiji. Opatijom i Rijekom tekla je najveselija i najšarenija rijeka najslađih maškarica. Patuljci OŠ Turnić su bili dio te čarolije. Ma su bili šesni!

Hvala dragim roditeljima na pomoći.

Mići maškaroni pokazali su da naš grad ne treba brinuti za karnevalsku budućnost. Karnevalska tradicija se nikada neće zatrti na ovim prostorima nego će vjekovima živjeti i prenositi duh maškaranja na slijedeće generacije, koje će znati cijeniti ostavštinu svojih predaka.

Bravo malci! Zablistali ste!

Višnić Svjetlana, voditeljica Karnevalske grupe Škole Rožice