Učenici škole na dječjem karnevalu u Opatiji i Rijeci

Autor: Svjetlana Višnić, 26. 2. 2018.

Učenici Škole Karnevalske grupe Rožice sudjelovali su na Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci 27. 1. 2018. te Dječjem karnevalskom korzu 28. 1. 2018. u Opatiji. Učenike su vodile učiteljice: Svjetlana Višnić, Bosiljka Skokan, Dijana Matijević, Vesna Rabak i Ljubica Šuljić. S učenicima i učiteljicama u povorci su bili umaskirani i neki roditelji učenika Škole kojima zahvaljujemo na pomoći i sudjelovanju.

Karnevalska grupa Škole Rožice redovito sudjeluje na karnevalima od 2000. godine. Ove godine djeca su nosila masku Patuljci.

Učenici su naučili pjevati pjesmu Hoki poki, osmislili  ples,  koreografiju, izradili dva plakata, napisali pjesmu o patuljcima, istaživali o patuljcima, crtali, pisali, maštali...

Patuljci se smatraju najvrjednijima od svih nadnaravnih bića i često se susreću u bajkama. Najčešće se kroz priče prikazuju kao rudari, kovači ili čuvari blaga, a prema ljudima su dobri i vole stvarati ugodu. Bajke su dio odrastanja, a veseli patuljci OŠ Turnić izmamili su osmijehe publike, dijelili veselje, papirnate ključeve i odlično se zabavljali. Uz prethodno naučenu koreografiju djeca su plesala i pjevala na nekoliko pozornica.

Sretni su što su bili dio velike, šarene, bučne Dječje karnevalske povorke u Rijeci i Opatiji. Opatijom i Rijekom tekla je najveselija i najšarenija rijeka najslađih maškarica. Patuljci OŠ Turnić su bili dio te čarolije. Ma su bili šesni!

Hvala dragim roditeljima na pomoći.

Mići maškaroni pokazali su da naš grad ne treba brinuti za karnevalsku budućnost. Karnevalska tradicija se nikada neće zatrti na ovim prostorima nego će vjekovima živjeti i prenositi duh maškaranja na slijedeće generacije, koje će znati cijeniti ostavštinu svojih predaka.

Bravo malci! Zablistali ste!

Višnić Svjetlana, voditeljica Karnevalske grupe Škole Rožice