Gost razrednog odjela

Autor: Ljiljana Golić, 15. 3. 2012.

U sklopu nastave prirode i društva i teme – Naš zavičaj, razmišljajući o zanimanjima u našem zavičaju, odlučili smo u razred pozvati gošću frizerku, Paolinu mamu, gđu. Ivanu Pilipović.

1.3.2012. stigla je naša gošća. Na trakicama različitih boja, zalijepljenim na ploči, dočekala su je pitanja na koja je ona spremno odgovarala. Zanimalo nas je puno stvari, vezano uz šišanje, pranje, njegu kose, težinu posla te u koju školu ići ako želimo biti frizeri.

Gost razrednog odjela, frizerka Ivana Pilipović, Paolina mama

Dobili smo puno korisnih savjeta od toga da kosu ne peremo često jer se brže masti, već jednom do dva puta tjedno i to šamponom od koprive. Ako netko češće trenira plivanje ili neki drugi sport, ne treba svaki put prati kosu šamponom već je dobro isprati vodom i osušiti. Ako nam se jako isušuje kosa, tada ćemo koristiti šampon od limuna. Frizerka nam je pokazala kako pravilno peremo kosu (na tjemenu nanosimo šampon te masiramo, a vrh kose natapkamo). Ako ne želimo da nam vrhovi kose ispucaju, njegujemo ih tako da nanesemo malo hranjive kreme (može i za tijelo).

Dobili smo mnoge savjete o njezi kose

Saznali smo i da prehrana utječe na zdravlje i kvalitetu kose. Kad je organizam bolestan, on reagira – to se vidi na kosi i noktima.

Djevojčice vole pletenice, frizurice na „riblju kost“, „mrežice“.

Dječaci koriste gel za frizure.

Reći ćemo samo da se frizerski salon u kojem gđa. Ivana radi zove IVANČICA, a nalazi se u centru grada.

Bili smo jako zadovoljni odgovorima. Na rastanku smo našoj gošći poklonili pjesmu i mali privjesak za uspomenu, izrađen u našoj keramičkoj radionici.

« Svibanj 2024 »