« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

15.05.2018. 15:25
15. svibnja 2018. godine prestaje s radom usluga e-Knjižnica
Obavještavamo sve korisnike CARNET-ove usluge e-Knjižnica da ista dana 15. svibnja 2018. godine prestaje s radom. Svi sadržaji prebačeni su u Edutorij odakle su i dalje dostupni svima zainteresiranima.

04.05.2018. 12:13
Kineska delegacija u posjetu CARNET-u
U četvrtak 3. svibnja 2018. godine u prostorijama CARNET-a održan je sastanak s kineskom delegacijom BAST-a (Bejinig Assoociation for Science and Technology) iz glavnog grada Pekinga.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

Međunarodni dan UNICEF-a
Autor: Ana Gaćina, Lea Musić, 11. 12. 2017.

UNICEF (United Nations Children's Fund) je vodeća svjetska organizacija koja brine o djeci, njihovim pravima i životnim potrebama. Dana 11. prosinca 1946. godine, osnovala ju je Generalna skupština Ujedinjenih naroda.

Osnovna zadaća organizacije je promicanje, zaštita i ostvarivanje dječjih prava. U nekim zemljama to podrazumijeva rad na cijepljenju kako bi djeca preživjela, a u nekima hitnu pomoć u obliku hrane, lijekova, šatora, pokrivača i ogrijeva zbog prirodnih katastrofa.

UNICEF se u cijelosti financira dobrovoljnim prilozima vlada i fondacija, partnerstvima s poslovnim sektorom i sredstvima prikupljenim od građana.

UNICEF djeluje u više od 190 zemalja svijeta, a najviše je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

Pruža dvije vrste pomoći:

· hitnu pomoć prilikom prirodnih katastrofa i oružanih sukoba te

· razvojnu – dugoročnu pomoć koja planski predviđa sustavne promjene – kako u institucijama tako i u ponašanju za dobrobit djece.

Po UNICEF-ovu izvješću, više od polovice djece u zemljama u razvoju nama primjeren "krov nad glavom" kao ni zdravstvenu zaštitu niti pravilnu njegu. Oko 300 milijuna djece nema nikakvog pristupa informacijama putem TV-a, radija ili tiska, 140 milijuna djece, većinom djevojčica, nije pohađalo školu, a 90 milijuna ih je ozbiljno pothranjeno. Iako se nekima ove informacije čine daleke i strane, nažalost se sve češće događaju i u našoj okolini. Stoga je ovo blagdansko vrijeme prilika da razmislimo o poteškoćama drugih i svojim malim koracima učinimo nešto dobro za nedužnu i nemoćnu djecu.

Jer kako kaže Povelja o pravima djeteta "Čovječanstvo duguje djeci najbolje što ima."