Kumstvo u Kongu

Autor: Vesna Rabak, 28. 10. 2017.

U sklopu Misija ove smo se godine poput mnogih škola diljem Hrvatske odlučili za kumstvo učenicima Osnovne Škole Ngengere u Kongu.

Pomažu učenici, a svoj doprinos daju i učiteljice

Odlučili smo se za djevojčicu jer su one u uglavnom podređenom položaju te rijetko pohađaju nastavu. Marljivo smo prikupljali kune, velikodušno se odricali naših malih radosti da bi naša djevojčica Kahindo koja ima sedam godina i živi u nepotpunoj obitelji mogla krenuti u prvi razred osnovne škole. Ostale podatke o djevojčici nećemo spomenuti zbog Zaštite prava djeteta, ali svi oni koji žele više saznati mogu doći u našu vjeronaučnu učionicu, pročitati priču i pogledati slike, a iz Konga bi uskoro mogao stići i odgovor na naša mnogobrojna pitanja.

Za sada jedno veliko "hvala"  vjeroučenicima od prvog do petog razreda koji su se u sklopu karitativne skupine odlučno uputili u akciju spašavanja života, a kažu "tko spasi jedan život, spasio je cijeli svijet".

Nemojmo zaboraviti na našu Kahindo i slijedećih godina jer ako joj prestanemo uplaćivati godišnju školarinu ona više neće moći nastaviti svoje školovanje što je njena, u ratom pogođenoj zemlji,  najveća radost. Ujedno potičemo učenike viših razreda na otvorenije srce prema potrebitima jer vjeronauk je naučio onaj tko svoju vjeru svjedoči djelima, a ne samo riječima. Stoga maleni veliko "hvala" i "bravo" za sve!

Usto već slijedeći mjesec počinjemo s akcijom skupljanja odjeće, obuće, igračaka, higijenskih potrepština da bi za sv. Nikolu razveselili djecu i majke Doma sv. Ane. U akciju!