« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

15.05.2018. 15:25
15. svibnja 2018. godine prestaje s radom usluga e-Knjižnica
Obavještavamo sve korisnike CARNET-ove usluge e-Knjižnica da ista dana 15. svibnja 2018. godine prestaje s radom. Svi sadržaji prebačeni su u Edutorij odakle su i dalje dostupni svima zainteresiranima.

04.05.2018. 12:13
Kineska delegacija u posjetu CARNET-u
U četvrtak 3. svibnja 2018. godine u prostorijama CARNET-a održan je sastanak s kineskom delegacijom BAST-a (Bejinig Assoociation for Science and Technology) iz glavnog grada Pekinga.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

Kumstvo u Kongu
Autor: Vesna Rabak, 28. 10. 2017.

U sklopu Misija ove smo se godine poput mnogih škola diljem Hrvatske odlučili za kumstvo učenicima Osnovne Škole Ngengere u Kongu.

Pomažu učenici, a svoj doprinos daju i učiteljice

Odlučili smo se za djevojčicu jer su one u uglavnom podređenom položaju te rijetko pohađaju nastavu. Marljivo smo prikupljali kune, velikodušno se odricali naših malih radosti da bi naša djevojčica Kahindo koja ima sedam godina i živi u nepotpunoj obitelji mogla krenuti u prvi razred osnovne škole. Ostale podatke o djevojčici nećemo spomenuti zbog Zaštite prava djeteta, ali svi oni koji žele više saznati mogu doći u našu vjeronaučnu učionicu, pročitati priču i pogledati slike, a iz Konga bi uskoro mogao stići i odgovor na naša mnogobrojna pitanja.

Za sada jedno veliko "hvala"  vjeroučenicima od prvog do petog razreda koji su se u sklopu karitativne skupine odlučno uputili u akciju spašavanja života, a kažu "tko spasi jedan život, spasio je cijeli svijet".

Nemojmo zaboraviti na našu Kahindo i slijedećih godina jer ako joj prestanemo uplaćivati godišnju školarinu ona više neće moći nastaviti svoje školovanje što je njena, u ratom pogođenoj zemlji,  najveća radost. Ujedno potičemo učenike viših razreda na otvorenije srce prema potrebitima jer vjeronauk je naučio onaj tko svoju vjeru svjedoči djelima, a ne samo riječima. Stoga maleni veliko "hvala" i "bravo" za sve!

Usto već slijedeći mjesec počinjemo s akcijom skupljanja odjeće, obuće, igračaka, higijenskih potrepština da bi za sv. Nikolu razveselili djecu i majke Doma sv. Ane. U akciju!