« Siječanj 2018 »

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

17.01.2018. 15:55
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije – EMA započela s radom
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije (Education Management Application) s današnjim danom, 17. siječnja 2018. godine, puštena je u produkciju.

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

18.12.2017. 13:49
Blagdansko radno vrijeme CARNetovog Helpdeska
U vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana CARNetov Helpdesk će raditi prema sljedećem rasporedu:

15.12.2017. 10:14
Dovršena izrada svih 240 scenarija poučavanja
Objavom preostalih 70 scenarija za STEM predmete, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s projektnim partnerima dovršila je izradu svih 240 scenarija poučavanja koji su razvijani u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola".

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".

30.11.2017. 15:10
Na CARNetovom sustavu Loomen i ove godine uspješno održano međunarodno natjecanje Dabar
Od 13. do 17. studenoga 2017. godine na CARNetovom sustavu Loomen održano je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Interes učenika ove je godine bio iznimno velik pa je na natjecanju ukupno sudjelovalo 15 247 učenika iz 430 škola.

29.11.2017. 16:09
Lakše i zanimljivije učenje uz pomoć digitalnih obrazovnih sadržaja
U sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg s partnerima provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, razvijeni su digitalni obrazovni sadržaji (DOS-ovi) za učenike i nastavnike STEM predmeta (kemija, biologija, fizika i matematika) u 7. i 8. razredima osnovnih škola te 1. i 2. razredima srednjih škola.

Učenici Škole na 39. Proljeću u Ronjgima
Autor: Svjetlana Višnić, 26. 6. 2017.

Učenici naše Škole su 25. 5. 2017. sudjelovali na Susretu učenika osnovnih škola Proljeću u Ronjgima, koji učenike  kroz programe umjetničko-stvaralačkih radionica potiče na njegovanje i očuvanje kulturne baštine, rad skladatelja Ivana Matetića Ronjgova i njegovih sljedbenika, umjetničko stvaralaštvo mladih.

Bogat i raznovrstan program, usmjeren je na razvijanje dječjeg stvaralaštva, ali i na stjecanje novih znanja i interpretaciju umjetničkih sadržaja, svake godine okupi stotinjak učenika.

U Ronjgima su bili učenici čakavske grupe 2. b razreda Mihaela Cvijanović, Nikolina Drageljević, Amela Ethemi, Andrej Kljun, Mateo Popović, Nea Superina i Kaja Štimac te učenici viših razreda Anai Mamić, Petra Žakula, Anamarija Matić, Paola Pilipović, Arijana Drageljević, Paola Demark, Lea Glavurtić i Marko Dunić. Učenike drugog razreda vodila je učiteljica Svjetlana Višnić, voditeljica čakavske grupe 2. b razreda.

Profesor likovnog odgoja naše Škole, Boris Roce, za sve sudionike Susreta napravio je lijepu plaketu, početna slova na glagoljici Proljeća u Ronjgima.

U jutarnjem dijelu programa učenici su pod vodstvom mentora stvarali svoja mala umjetnička djela u sljedećim radionicama: pjevački zbor, mladi skladatelji, likovna radionica, kiparska radionica, foto radionica, radionica glagoljice i novinarska radionica.

Učenici Škole su bili uključeni u nekoliko radionica.

Poslijepodnevni dio programa bio je namijenjen predstavljanju nastalih radova. Na predstavljanju likovne radionice u kojem su sudjelovale učenice čakavske grupe 2. b razreda, Nea Superina je nastupala u pojedinačnom scenskom izrazu. Odlično je interpretirala pjesmu na čakavskom dijalektu Oblačić Drage Gervaisa i dobila zasluženi pljesak mnogobrojne publike. S istom interpretacijom plasirala se na županijsko natjecanje Lidrano i nagrađena je na 48. Saboru čakavskog pjesništva u Žminju.

U Matetićevoj kući već više od četrdeset godina nastoji se pomoći čakavskemu zajiku, hvala njin na dragen ČA !

Škola je dobila zahvalnicu za suradnju na ovom tradicionalnom Susretu.

Bravo za vrijedne učenike naše Škole, sudionike 39. Proljeća u Ronjgima!

Učiteljica čakavske grupe 2.b razreda Svjetlana Višnić