« Svibanj 2018 »

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

16.05.2018. 12:44
Objavljeni su pobjednici CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“. Na natjecanje je bilo prijavljeno 16 scenarija, a tri najbolja scenarija koja su osvojila Robotsko kazalište lutaka dolaze iz Kamenice, Petrinje i Siska.

15.05.2018. 15:25
15. svibnja 2018. godine prestaje s radom usluga e-Knjižnica
Obavještavamo sve korisnike CARNET-ove usluge e-Knjižnica da ista dana 15. svibnja 2018. godine prestaje s radom. Svi sadržaji prebačeni su u Edutorij odakle su i dalje dostupni svima zainteresiranima.

04.05.2018. 12:13
Kineska delegacija u posjetu CARNET-u
U četvrtak 3. svibnja 2018. godine u prostorijama CARNET-a održan je sastanak s kineskom delegacijom BAST-a (Bejinig Assoociation for Science and Technology) iz glavnog grada Pekinga.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.

05.04.2018. 08:59
CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj put tema će biti virtualna astronomija.

Učenici Škole na 39. Proljeću u Ronjgima
Autor: Svjetlana Višnić, 26. 6. 2017.

Učenici naše Škole su 25. 5. 2017. sudjelovali na Susretu učenika osnovnih škola Proljeću u Ronjgima, koji učenike  kroz programe umjetničko-stvaralačkih radionica potiče na njegovanje i očuvanje kulturne baštine, rad skladatelja Ivana Matetića Ronjgova i njegovih sljedbenika, umjetničko stvaralaštvo mladih.

Bogat i raznovrstan program, usmjeren je na razvijanje dječjeg stvaralaštva, ali i na stjecanje novih znanja i interpretaciju umjetničkih sadržaja, svake godine okupi stotinjak učenika.

U Ronjgima su bili učenici čakavske grupe 2. b razreda Mihaela Cvijanović, Nikolina Drageljević, Amela Ethemi, Andrej Kljun, Mateo Popović, Nea Superina i Kaja Štimac te učenici viših razreda Anai Mamić, Petra Žakula, Anamarija Matić, Paola Pilipović, Arijana Drageljević, Paola Demark, Lea Glavurtić i Marko Dunić. Učenike drugog razreda vodila je učiteljica Svjetlana Višnić, voditeljica čakavske grupe 2. b razreda.

Profesor likovnog odgoja naše Škole, Boris Roce, za sve sudionike Susreta napravio je lijepu plaketu, početna slova na glagoljici Proljeća u Ronjgima.

U jutarnjem dijelu programa učenici su pod vodstvom mentora stvarali svoja mala umjetnička djela u sljedećim radionicama: pjevački zbor, mladi skladatelji, likovna radionica, kiparska radionica, foto radionica, radionica glagoljice i novinarska radionica.

Učenici Škole su bili uključeni u nekoliko radionica.

Poslijepodnevni dio programa bio je namijenjen predstavljanju nastalih radova. Na predstavljanju likovne radionice u kojem su sudjelovale učenice čakavske grupe 2. b razreda, Nea Superina je nastupala u pojedinačnom scenskom izrazu. Odlično je interpretirala pjesmu na čakavskom dijalektu Oblačić Drage Gervaisa i dobila zasluženi pljesak mnogobrojne publike. S istom interpretacijom plasirala se na županijsko natjecanje Lidrano i nagrađena je na 48. Saboru čakavskog pjesništva u Žminju.

U Matetićevoj kući već više od četrdeset godina nastoji se pomoći čakavskemu zajiku, hvala njin na dragen ČA !

Škola je dobila zahvalnicu za suradnju na ovom tradicionalnom Susretu.

Bravo za vrijedne učenike naše Škole, sudionike 39. Proljeća u Ronjgima!

Učiteljica čakavske grupe 2.b razreda Svjetlana Višnić