Izložba keramike 1.b razreda

Autor: Administrator , 18. 2. 2011.

20.12.2010. godine 1.b razred sa svojom učiteljicom održao je svoju prvu izložbu keramike.

Ove školske godine i prvašići su se uključili u rad keramičke skupine. 15 učenika 1.b razreda svakog se petka sastaju i rade s glinom. Ono što zamislimo, to i ostvarujemo. Vrijedne dječje ručice i bogata mašta, zaista mogu svašta!

U rujnu smo započeli pripreme za rad s glinom - nabavili smo potreban pribor, boje, glazuru i bijelu glinu. Istisnuli smo zrak i započeli. Nije bilo teško. Upoznali smo se s pojmovima - oblikovanje od jedne glinene mase, utiskivanje - tekstura, ravnanje bridova spužvicom, pečenje u peći, sušenje na zraku, bojama, naošenje glazure..

Slika 1. Suncokreti

Što smo radili? Suncokrete smo iz prirode posudili kao motiv za naše pločice; pločice sa svojim imenom kao ukras za vrata; novogodišnji nakit za bor; novorođeno djetešce Isusića u jaslicama; provirili smo i kroz prozorčić sv. Nikole i postavili čizmicu, a izradili smo i lijepe zdjelice za bombončiće.

Slika 2. Pločice s učeničkim imenima

Sve smo to i pokazali roditeljima, braći i prijateljima, bakama i djedovima na 1. božićno - novogodišnjoj izložbi 20.12.2010.

Slika 3. Sv. Nikola

U rad se uključuju i roditelji, za koje povremeno organiziramo radionice, i pomažu nam u pojedinim segmentima rada.

Slika 4. Jaslice

U tijeku su i pripreme za 2. uskršnju izložbu keramike. Bit će tu i dva zaljubljena srca uz Valentinovo, ploče s otiskom lišća i grančicama zimzelenog drveća složenog u skladnu cjelinu; pločice s inicijalom svojeg imena, okvirić za slike u obliku cvijeta, srca, zvijezde, leptira uz Majčin dan. Naći će se na livadici i zeko u igri, a u moru će se poigrati školjke i rakovi s ribicama.

Slika 5. Novogodišnji ukrasi

Radove ćemo izložiti i na izložbi vezanoj uz Dan Škole.

Slika 6. Zdjelice za bombone

Nastojimo osmisliti ideje za predmete koji neće biti samo dekorativni već i uporabni - da ih možemo koristit u svakodnevnom životu.

Slika 7. Novogodišnji ukrasi

Najveća je radost kad nešto postignemo sami, svojim ručicama, koje postaju sve spretnije i koje će svojim radom razveseliti sebe i sve one s kojima živimo i koje volimo.

Slika 8. Keramička skupina 1.b razreda s voditeljicom Ljiljanom Golić

Sretno, prvašići! Otisnuli smo se u svijet neistražen, plovimo zajedno i otkrivamo tajne keramike.

LJiljana Golić

voditelj Keramičke skupine 1.b razreda