Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Rujan 2017 »

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

25.09.2017. 14:29
CARNet pokrenuo novu uslugu - sys.monitor
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet pokrenula je novu uslugu pod nazivom sys.monitor namijenjenu imenovanim CARNet sistem inženjerima.

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.

08.09.2017. 09:00
Glasajte za projekt e-Škole na I-LINC platformi
Otvorena europska platforma I-LINC koja omogućuje povezivanje sa svim dionicima zainteresiranim za poboljšanje zapošljivosti mladih i poduzetništva te modernizaciju obrazovanja uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije, uvrstila je CARNetov pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ u bazu izvanrednih inicijativa na području razvoja digitalnih vještina.

07.09.2017. 13:02
Počele prijave na natjecanje Dabar 2017
Hrvatska i ove godine organizira natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Natjecanje će se održati od 13. do 17. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr elektroničkog identiteta. Prijave su otvorene do 1. studenoga 2017. godine.

Uspjeh učenika čakavske grupe 2. b razreda u Žminju
Autor: Svjetlana Višnić, 22. 5. 2017.

Učenici čakavske grupe sudjelovali su u Žminju, 13. 5. 2017. na natječaju za dječje pjesnike „Di ča slaje zvoni“ te natjecanju recitatora, 48. Sabor čakavskog pjesništva Žminj 2017.

Nakon provedenog natječaja od 140 radova iz svih krajeva Lijepe naše, prosudbeno povjerenstvo odabralao je tri literarna rada učenika čakavske grupe 2. b razreda: Mihaele Cvijanović, Andreja Kljuna i Kaje Štimac. Njihove pjesme objavljene su u zbirci Kako ča zvoni va Žminje 2017. koju su učenici dobili na poklon. U Žminj, na natjecanje pjesnika, pozvana je učenica Kaja Štimac. Ona je izražajno interpretirala svoju lijepu pjesmu More.

Na natjecanju recitatora sudjelovala je učenica Nea Superina i učenik Mateo Popović. Odlično su recitirali na čakavskom dijelektu pjesme Drage Gervaisa Oblačić i Sunce. Učenica Nea Superina nagrađena je vrijednim knjigama za interpretaciju pjesme Oblačić. Pjesmu je još jedanput recitirala te dobila zasluženi pljesak  publike.

Učenici su nakon natjecanja recitatora i pjesnika gledali zanimljivu predstavu MEKA, OŠ Svetvinčenat: Napopriko po Savičenštini. Uživali su Zad kaštela u kulturno-umjetničkom programu, stvaralaštvu i ljepoti čakavske riječi.

Mentor nagrađenih učenika je učiteljica Svjetlana Višnić koja je dobila Zbirku odabranih radova te zahvalnicu za sudjelovanje i doprinos u radu Sabora čakavskog pjesništva Žminj.

Hvala roditeljima koji su bili u Žminju na pomoći i podršci.

Bravo za učenike čakavske grupe 2. b razreda!