Osnovna škola "Turnić" Rijeka

« Rujan 2017 »

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.

12.09.2017. 15:11
GrowCERT: projekt CARNetovog Nacionalnog CERT-a
S ciljem jačanja kapaciteta Nacionalnog CERT-a i poboljšanja suradnje na nacionalnoj i europskoj razini CARNet je pokrenuo projekt pod nazivom  GrowCERT . Projekt u vrijednosti od gotovo 985 000 eura sufinanciran je sredstvima Europske komisije putem Instrumenta za povezivanje Europe (CEF - Connecting Europe Facility).

08.09.2017. 14:59
CARNet održao webinar za ravnatelje o strateškom planiranju za razvoj digitalne zrelosti škola
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ održala je, u četvrtak 7. rujna 2017. godine, još jedan u nizu edukativnih webinara na temu podrške ravnateljima u razvoju digitalne zrelosti škola kroz strateško planiranje.

08.09.2017. 09:00
Glasajte za projekt e-Škole na I-LINC platformi
Otvorena europska platforma I-LINC koja omogućuje povezivanje sa svim dionicima zainteresiranim za poboljšanje zapošljivosti mladih i poduzetništva te modernizaciju obrazovanja uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije, uvrstila je CARNetov pilot projekt „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ u bazu izvanrednih inicijativa na području razvoja digitalnih vještina.

07.09.2017. 13:02
Počele prijave na natjecanje Dabar 2017
Hrvatska i ove godine organizira natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Natjecanje će se održati od 13. do 17. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr elektroničkog identiteta. Prijave su otvorene do 1. studenoga 2017. godine.

06.09.2017. 12:20
Javni poziv školama za sudjelovanje u projektu ProMikro
CARNet, Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih - IRIM i Ministarstvo znanosti i obrazovanja predstavili su veliki projekt ProMikro kojemu je cilj uvođenje digitalne pismenosti u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala. Na zajedničkoj konferenciji za medije održana je i interaktivna demonstracija programiranja s pomoću micro:bita.

05.09.2017. 17:14
Otvorene prijave i objavljen preliminarni program CUC-a 2017
Prijave za 19. CARNetovu korisničku konferenciju CUC 2017 koja će se održati od 8. do 10. studenoga 2017. godine u hotelima Valamar Lacroma i Valamar President u Dubrovniku su otvorene.

31.08.2017. 13:16
CARNet sponzor ovogodišnje FSec2017 konferencije o informacijskoj sigurnosti
U Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu 7. i 8. rujna 2017. godine održat će se FSec2017, najvažnija nezavisna konferencija o informacijskoj sigurnosti u Hrvatskoj i regiji.  Podršku ovogodišnjoj konferenciji kao jedan od sponzora pružila je i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet osiguravajući opremu, kadar, bežičnu infrastrukturu te prijenos i snimanje događaja.

Ovaj tjedan: 2072
Mladen Kušec s učenicima čakavske grupe 2. b razreda u Žminju
Autor: Svjetlana Višnić, 22. 5. 2017.

Poznati književnik, radijski i televizijski autor i dugogodišnji urednik emisija o djeci i za djecu na Hrvatskoj radioteleviziji, Mladen Kušec, družio se u Žminju na 48. Saboru čakavskog pjesništva s učenicima čakavske grupe 2. b razreda i voditeljicom čakavske grupe Svjetlanom Višnić. Učenici čakavske grupe Mateo Popović, Kaja Štimac i Nea Superina recitirali su književniku pjesme na čakavskom dijalektu, pričali o školi, obitelji...

Snimka cijelog razgovora s Mladenom Kušecom bit će na Hrvatskom radiju.

Mladen Kušec dosad je, uključujući i slikovnice, napisao desetke knjiga, a veći dio njih nastao je na temelju mnogobrojnih putovanja i snimanja za Hrvatsku radioteleviziju. Mnoge njegove knjige i emisije za male, koje vole slušati i gledati i veliki, poput Tonkice Palonkice frrr, Bijele vrane i Patuljci pojma nemaju, omiljene su već generacijama.

Bila je čast biti u društvu s Mladenim Kušecom.