Književni susret sa Zoranom Krušvarom

Autor: Ivana Janeš, 17. 2. 2012.

Dana 16. veljače ove godine u posjet nam je došao riječki književnik, diplomirani psiholog i profesor, Zoran Krušvar u pratnji Verene Tibljaš,  koordinatorice programskih aktivnosti Gradske knjižnice Rijeka.

Susretu su prisustvovali učenici šestih i sedmih razreda naše škole koji su na svojim literarnim skupinama i u čitateljskom klubu iščitavali piščev novi roman "Poduzmi nešto".

S piscem smo razgovarali o brojnim temama, a najviše o novim vidovima komunikacije, društvenim mrežama te o načinu na koji one utječu na mlade, njihovo slobodno vrijeme, učenje te na promjene koje su one donijele u jeziku i pismu učenika čija se komunikacija uvelike odvija tipkovnicama putem mobitela i računala.

Književni susret sa Zoranom Krušvarom

Bilo je i riječi o opasnostima Facebooka i sličnih društvenih mreža, ali i o činjenici da su one postale sastavni dio naše svakodnevnice te da imaju određene prednosti.

Pisac nam je otkrio i neke trikove kojima se služio da bi zadržao modernog čitatelja zainteresiranim za svoje djelo. Ovaj roman svakako prati ubrzani ritam današnjeg vremena jer se u njemu, kako sam autor kaže, radnja odvija brzo, napeta je te čitatelj s nestrpljenjem iščekuje hoće li likovi romana uspjeti u svom poduzetničkom pothvatu.

Želite li još saznati zašto je već u prvoj rečenici ovoga romana jednoj profesorici morala eksplodirati glava ili zašto ovaj pisac mrzi Sumrak sagu, posjetite internetsku stranicu naše škole na kojoj uskoro slijedi intervju sa Zoranom Krušvarom.

Roman