Skijaška sekcija OŠ Turnić - vikend na Cerknu u Sloveniji

Autor: Sanja Potočnjak - Bilić, Antonija Šverko, Majda Pražić, 11. 2. 2012.

Od 27. do 29. siječnja ove godine skijaška sekcija Osnovne škole „Turnić“ bila je na skijanju. Odredište nam je bilo skijalište Cerkno u susjednoj Sloveniji. Krenuli smo u petak oko šest sati ujutro. Bilo nas je dvadeset i šestero učenika u pratnji profesora Pernjaka, naših instruktorica profesorice Jasne Popić i njezine kćeri Jelene te pedagoginje Ljiljane Kulaš-Jutrović.

Skijaška sekcija OŠ Turnić - vikend na Cerknu u Sloveniji

U hotel smo stigli nekoliko sati kasnije. Po dolasku smo se raspodijelili u sobe, presvukli se u skijaška odijela i pravac – skijalište. Kada smo došli na stazu, neki učenici su najprije išli iznajmiti opremu.

Skijaška sekcija OŠ Turnić - vikend na Cerknu u Sloveniji

Vrijeme je bilo ugodno, sunčano i pretežno toplo. Staza je bilo dosta, a snijega više umjetnog nego pravog. Skijali smo se cijeli dan, a neki su se u podnožje vraćali sa žičarom.

Skijaška sekcija OŠ Turnić - vikend na Cerknu u Sloveniji

Kad smo se vratili u hotel, presvukli smo se i većina nas je nastavila uživati u bazenu. Navečer smo večerali i ostatak večeri proveli zabavljajući se.

Skijaška sekcija OŠ Turnić - vikend na Cerknu u Sloveniji

Drugi smo dan imali doručak te smo se poslije doručka odvezli autobusom do skijališta. Profesorica Popić i Jelena su vodile početničku skupinu, a profesor Pernjak je bio s nama, boljim skijašima. Taj dan smo cijeli proveli na snijegu. Nakon večere, slijedio je isti scenarij kao i prethodnoga dana – bazen pa zabava po sobama uz prijenos rukometne utakmice Hrvatska-Srbija.

Skijaška sekcija OŠ Turnić - vikend na Cerknu u Sloveniji

Treći smo dan također proveli skijajući. Nije nam smetalo ni vrijeme koje je bilo nešto lošije od protekla dva dana jer je padao snijeg i bilo je maglovito. Posljednji dan smo ranije završili sa skijanjem kako bi stigli spremiti stvari za povratak.

Skijaška sekcija OŠ Turnić - vikend na Cerknu u Sloveniji

Većina početnika je naučila skijati, a svi smo dobili diplome za sudjelovanje u školi skijanja. U Rijeku smo stigli oko osam sati navečer. Mogu reći da mi je bilo jako lijepo na ovom skijanju, a pretpostavljam da je tako bilo i drugim učenicima. Ovo bih iskustvo svakako htjela ponoviti i iduće godine.

Majda Pražić, 6.b

U prilogu vam donosimo dojmove ostalih učenika - sudionika ovog uspješnog izleta.

Priloženi dokumenti:
Skijanje_-_Cerkno_-_dojmovi_ucenika.pdf (56.29 KB)