5. susret Dječjeg duhovnog stvaralaštva "Stjepan Kranjčić"

Autor: Vesna Rabak, 26. 5. 2016.

Kako nikada nemamo mira, marljivo radimo te se rado odazivamo pozivima na natječaje jer tako osim mnogobrojnih uspjeha ostvarujemo i lijepa prijateljstva, druženja i susrete. Peti susret dječjeg duhovnog stvaralaštva prerastao je u već tradicionalni, pa iako od prve godine nismo bili upućeni u sva pravila, od početka u njemu sudjelujemo i ostvarujemo lijepe rezultate. I ove godine prenosili na papir svoje misli, emocije, doživljaje. Tema je bila "Snaga riječi". Sudjelovali smo u poetskom, proznom i likovnom dijelu natječaja.

Poetski radovi Paole Demark "I riječ je tijelom postala" i Tina Mikića "Moje ča" ušle su u zbornik radova. Iznimno smo sretni što naši učenici promišljaju i o duhovnoj tematici te koračaju putem duhovnoga razvoja.

Žao nam je samo što zbog uvijek financijskih razloga nismo mogli otići u Križevce gdje je uvijek lijepo, snažno i poučno uz iznimne predavače i voditelje radionica. No to nas neće spriječiti u daljnjem radu. Svi učenici učesnici dobili su zahvalnice, a Paola i Tin čiji su radovi ušli u zbornik "Vatra dominikanske riječi" i primjerak istoga. Do slijedeće godine!

I riječ je tijelom postala

Badnja noć je, bor se kiti,
pridruži se mama i ti!
Isusov je rođendan,
što za poklon da mu dam?

Tata stavi jaslice,
u njih malo slamice.
U toj tihoj, svetoj noći,
Božji Sin će k nama doći!

Čujem li to dijete malo?
Čudom me je pogledalo,
ručice je raširilo,
srcu mome zbori milo:

"Samo ljubav srca tvog
za svoj darak želi Bog.
Mir i sreću za sve ljude,
djeca sretna nek se bude!

Mami, tati pružam ruku,
srca naša sretno tuku.
Tiha noć je, zvijezdice,
pođimo do crkvice.