Čestitka povodom Svjetskog dana učitelja

Autor: Jelena Kralj-Smiričić, 5. 10. 2015.

Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta na svojim je internetskim stranicama objavilo čestitku ministra Mornara povodom Svjetskog dana učitelja. Prenosimo ju u cijelosti:

"Poštovane odgojiteljice i odgojitelji, učiteljice i učitelji, nastavnice i nastavnici, ravnateljice i ravnatelji, stručne suradnice i suradnici, profesorice i profesori!

Obilježavanje vašeg dana, Svjetskoga dana učitelja, prilika je da vam još jednom zahvalim na predanosti s kojom radite, trudu, energiji i strpljenju.

Mnogi od nas mogu potvrditi kako su iskustva u dječjoj dobi preduvjet kasnijeg uspješnog učenja i sudjelovanja u društvenom životu. San svakog od nas počinje upravo s odgajateljicom i učiteljicom i učiteljem koja/koji u nas vjeruje, koji nas potiče i vodi, a nastavlja se sa sveučilišnim profesorima koji mlade ljude vode prema zacrtanom cilju. Hvala vam na doprinosu odgoju i obrazovanju dosadašnjih, ali i budućih generacija djece i mladih.

Želja mi je da, unatoč problemima s kojima se suočavamo, očuvamo dijalog i partnerstvo koje smo do sada izgradili i da zajednički nastavimo unaprjeđivati odgojno-obrazovni sustav. Zajedno smo započeli cjelovitu kurikularnu reformu koja je jedna od najvažnijih nacionalnih reformi u posljednjih dvadeset i pet godina, a u skladu sa Strategijom obrazovanja, znanosti i tehnologije očekuje nas mnogo izazova na putu do ostvarenja zacrtanih ciljeva. I u idućem razdoblju nastavit ćemo s unaprjeđenjem i daljnjim poboljšanjima odgojno-obrazovnoga sustava na svim razinama. Pri tome ću se zalagati za sustavno poboljšavanje općega materijalnog položaja učitelja, nastavnika, profesora i stručnih suradnika uz uvođenje ciljanih mjera kojima se potiče i nagrađuje izvrsnost i inovativnost.

Ministarstvo ostaje stalna potpora kreativnim, poticajnim i izazovnim projektima i partner u rješavanju problema s kojima se suočavate.

Sretan vam Svjetski dan učitelja - puno zdravlja, energije, strpljenja i kreativnosti u radu te spretnosti i mudrosti u nošenju sa izazovima današnjice kao i puno uspjeha u radu s djecom i mladima."