Izložba keramike u 2.b

Autor: Ljiljana Golić, 27. 12. 2011.

U zraku se osjećaju blagdani. Jednog petka u prosincu, točnije 16. dana najljepšeg mjeseca u godini, i naš razred pridonio je tom ozračju organizirajući božićno - novogodišnju izložbu keramičkih radova.

Što se sve moglo vidjeti?

Bilo je tu anđelića na plavom nebu među zvijezdicama, adventski vjenčići od terakote, od kojih se isticao jedan s crvenim svjećicama ukrašenim zlatnim šljokicama. Posudice za spremanje olovaka rađene tehnikom "glistica" bile su različitih visina.

Najveću pažnju plijenila su tri motiva primorskog zavičaja. Pogađate - smokva, maslina, lavanda. Na smokvinu listu "zaustavljena" je smokva cijela i prerezana; čovjek bi je poželio  kušati. Zelene grane maslina bogate crnim plodovima "čekaju berbu". A što reći za zidne "mirisne košarice" spremne da prime vrećice lavande. Nećemo pogriješiti ni ako uberemo stručak lavande i stavimo u đepić. Sve će prostorije poprimiti ugodan miris.

Smokva i smokvin list - keramika

Slika 1. Smokva i smokvin list

Maslinove grane u keramici

Slika 2. Maslinove grančice

Đepići za lavandu - keramika

Slika 3. "Zidne košarice" za lavandu

I za drugo polugodište pripremamo iznenađenja. Do tada, pozdrav svim posjetiteljima izložbe, uz zahvale roditeljima koji su nam nesebično pomagali u obliku radionica u tijeku rada keramičke grupe i u neposrednoj pripremi za izložbu.

Više slika s naše izložbe pogledajte u Foto-galeriji.