DJEČJI FESTIVAL "KVARNERIĆ" - završne večeri

Autor: Administrator , 22. 9. 2011.

16. rujna 2011. i 17. rujna 2011. održane su prva i druga završna večer desetog jubilarnog festivala „Kvarnerić“.

Slika 1. Dječji festival "Kvarnerić" - završna večer na Zametu - naš nastup

I jednu i drugu večer s nestrpljenjem smo očekivali i već oko 16 sati našli se na unaprijed dogovorenim mjestima. Stvari smo smjestili u garderobe, a zatim krenuli u kratak obilazak, prve večeri, Zameta; a druge u kratko upoznavanje s prošlošću Kastva uz našu voditeljicu koja nas je povela u šetnju po najznačajnijim lokalitetima.

Slika 2. Dječji festival "Kvarnerić" - završna večer na Zametu - naš nastup

Nakon toga uslijedila je tonska proba, na velikoj pozornici u prekrasnoj novoj dvorani na Zametu i prekrasnom ambijentu s puno manjom pozornicom na prekrasnoj Crekvine u Kastvu.

Slika 3. Dječji festival "Kvarnerić" - završna večer u Kastvu- naš nastup

Nakon ugodnog druženja uz piće i sendvić,  svi smo se okupili u garderobi! Uskoro je počeo i sam festival. Uzbuđeni i radosni iščekivali smo nastup, bili smo četvrti po redu!

Slika 4. Dječji festival "Kvarnerić" - završna večer u Kastvu- dodjela nagrada

Penjanje na pozornicu, reflektori, a zatim smo sve zaboravili i prepustili se uživanju! Nastojali smo na najbolji način prezentirati našu pjesmu i školu, a kada smo sišli s pozornice uslijedile su same pohvale! Bili smo jako uzbuđeni i prepustili se veselju. I ostale pjesme bile su jako lijepe pa smo se zabavljali, plesali i navijali za svaku držeći se naših učiteljica koje su budno motrile na nas, prvu večer u dvorani, a drugu pod otvorenim nebom u Kastvu. Uslijedio je revijalni program, a posebno nas je razveselilo što smo tada ugledali i našeg ravnatelja koji nas je došao bodriti. Trenutak koji smo svi s nestrpljenjem očekivali je podjela nagrada, a dobili smo ih dvije:

- za najmlađe učesnike (većina nas smo osmogodišnjaci)

- na najprimjereniji scenski nastup

Nakon toga polako smo se uputili svojim domovima, umorni, ali sretni.  Dojmovi su vrlo pozitivni, dobili smo lijepe nagrade, a ravnatelj nas je odlučio počastiti pizzom i sokovima te se slavlje dalje nastavlja. S "Kvarnerića" nosimo pozitivne dojmove te vas pozivamo i dogodine na slijedeći, čak i ako nas ne bude na njemu.

Zahvaljujemo se našim učiteljicama, teti Dolores koja nas je učila plesati, roditeljima na pruženoj podršci i pomoći, literarnoj i glazbenoj radionici, aranžeru Aleksandru Valenčiću i naravno ravnatelju koji nas je podržavao u svemu.