30. Dani Ante Kovačića, dodjela nagrada i pohvala učenicima 3.b razreda

Autor: Svjetlana Višnić, 26. 6. 2014.

U srijedu, 5. lipnja 2014. nagrađeni i pohvaljeni učenici 3.b razreda, mentor Svjetlana Višnić sudjelovali su na završnom 28. Susretu učenika Ivica Kićmanović, 30. Danima Ante Kovačića za literarne i novinarske radove. Svečanost se održala u Gradskom kazalištu Komedija u Zagrebu za učenike i učitelje iz cijele Hrvatske, BIH i Vojvodine.

Nagradu su dobile učenice 3.b razreda Paola Demark za pjesmu na čakavskom „Moj kraj“ i Sara Ćirkić za čakavsku pjesmu „Školjka“. Pohvalu je dobila učenica Lea Štampf za čakavsku pjesmu „Val“, Nensi Grdić za pjesmu „Kiša“ i Leo Bažon za pjesmu „Da sam...“.

Prisustvovali su recitalu Pjevam pjesnike: Arsen Dedić, Pajo Kanižaj, Zvonko Novosel, Antun Stašić i dr. te recitalu odabranih radova. Uživali su u literarnim radovima koje su čitali poznati glumci i književnici, glazbi, pjesmi te svečanoj dodjeli nagrada. Posebno sretna bila je učenica razreda Nensi Grdić  jer je njezin literaran rad odabran za javno čitanje, a čitala ga je poznata glumica, kičmanovićka Doris Pinčić. Učenici su uživali u susretu s omiljenom književnicom Željkom Horvat-Vukelja koja ih je vodila kroz Zagreb. Posjetili su uredništvo Školske knjige, njezin ured. Pohvalila je učenike te rad njihove učiteljice.

Učenici su uz stručno vodstvo posjetili Hrvatski sabor, zagrebačku katedralu, razgledali neke kulturno- povijesne znamenitosti Zagreba i proveli nezaboravan dan, u spomen na pisca koji je ispisao najljepše stranice o djetinstvu i školovanju na hrvatskom jeziku.