OŠ Turnić na veličanstven način ispratila osmaše

Autor: Sanja Potočnjak - Bilić, 16. 6. 2011.

SLAVLJE MLADOSTI I ZAJEDNIŠTVA

Uz zvuke glazbe vrhunskoga  DJ-a do završnoga zagrljaja u suzama

Da je rastanak bolan ili sretan, osjetili su dosad svi osmaši. Svaka generacija na svoj način osjeti moć osjećaja koji vladaju zadnjim danima osnovnoga školovanja u kojima djeca shvate da se djetinjstvu primaknuo kraj, da je osmogodišnje druženje u njima  ostvarilo dubok, neizbrisiv trag, prisjete se svih tužnih i sretnih trenutaka koji su se izmjenjivali u spletu različitih događaja tijekom niza godina kroz koja su stasali, odrastali, formirali se kao osobe, tražili svoje životne smjerove, susretali se s različitim osjećajima i primali sve prve, nove spoznaje koje su se utkale  u mlada dječja srca.

Svima nama kraj osnovnoga školovanja donio je određeno osviještenje, emotivno pa i spoznajno, donio ga je kroz strah od nejasne budućnosti, kroz razmišljanja o tome kako stupaš na prag života odraslih ljudi, života toliko zahtjevnog, punog zamki, još neispisane budućnosti.

Mlad čovjek nastavlja školovanje, traži odabir zanimanja opterećen imperativom uspjeha jer u djetinjstvu sve može biti šala, igra, no iza toga bez osjećaja uspjeha nema osjećaja ispunjenja, ostvarenja samoga sebe.

Svega toga svjesni su uvijek osmaši pa se grčevito drže poznatoga, staroga, odjednom ne žele otići iz osnovne škole koja im se tada čini mnogo dražom nego što je dosad bila.

Po čemu su ovogodišnji osmaši OŠ “Turnić” posebni?

Ni po čemu. Drukčiji je jedino njihov način rastanka  sa školom. U utorak 14. lipnja organizirano im je nešto novo, moderno, lijepo, njima blisko – završni plesnjak koji je sve nazočne duboko dirnuo.

Tri su osma razreda zaplesala na toj završnoj svečanosti i zagrljeni dokazali svima, koji su u to možda sumnjali, da se mladi znaju zabaviti te da kroz ples i pjesmu pokazuju visok stupanj kulturnoga vladanja, poštovanja prema školi i samome sebi te da je za sreću i dobru zabavu potrebno samo dobro društvo, a to ovogodišnji osmaši sigurno jesu. Njihovi razrednici Damir Pernjak, Sanja Potočnjak – Bilić i Damir Čović iznenadili su ih pozvavši DJ –a  Aleksa koji je sve nazočne oduševio svojim glazbenim odabirom. Osmaši su dokazali svoju zrelost zajedničkim plesom ispunivši školu radošću, mladenačkim temperamentom, neprekidnom pjesmom i vrhunskom zabavom. Povezanost i međusobna privrženost građene su od prvoga dana osmogodišnjega školovanja da bi svoj vrhunac doživjele  u četverosatnoj zabavi te završnom zajedničkom zagrljaju punom suza i snažnih osjećaja.

Profesori su ponosni kulturom i uzornim vladanjem učenika koji su time dokazali svoju  zrelost, emotivnost i dostojanstvo koji su tako dugo i brižno građeni i stvarani.

DJ  Aleks pružio je školi vrhunski glazbeni užitak. Nadamo se da je ova generacija učenika i njihovih razrednika pokrenula nov, djeci draži, način proslave završetka osmoljetke. Neobično je važno da škola, koja nije samo obrazovni, nego i odgojni čimbenik, zna osluhnuti i čuti želje mladih generacija te tako djeci djelovati moderno, blisko i drago.

Sanja Potočnjak – Bilić