Valentinovo

Autor: Stella Valenčić, 14. 2. 2014.

Najpoznatija teorija o nastanku ovog praznika potječe iz Rima. Dok je kršćanstvo još bilo potpuno nova i mlada religija, živio je svećenik Valentin. Tadašnji car, Klaudije I., naredio je svim vojnicima da se ne smiju ženiti ili zaručivati jer je držao da se vojnici (kao oženjeni ili zaručeni muškarci) neće htjeti boriti u njegovim ratovima, već će radije ostajati kod kuće sa svojim obiteljima. Svi svećenici odlučili su poštovati ovu carevu odluku, pa nisu više htjeli vršiti sam obred vjenčanja.

Međutim, svećenik po imenu Valentin oglušio se na carevu odluku i počeo je potajno održavati ceremonije vjenčanja svih mladih parova koji su to željeli, sve dok ga vlasti nisu ulovile i bacile u tamnicu.

14. veljače svećeniku Valentinu odrubili su glavu. Nedugo nakon smrti, narod je Valentina proglasio svecem pa tako danas i mi u modernom vremenu slavimo Valentinovo - Dan zaljubljenih.

Danas je Valentinovo dan posvećen izražavanju ljubavi, bilo voljenoj osobi, dragom prijatelju, djetetu, majci u obliku poruka ili poklona. Nemojte nikako smetnuti s uma da nije potrebno potrošiti mnogo novaca kako biste nekome pokazali da Vam je stalo. Važniji je mali znak pažnje nego li vrijednost dobivenog poklona.

Neki stihovi za Valentinovo

Ljubav su mora, ljubav su neba, ljubav je sve što ljudima treba, ljubav je potok što teče iz raja, a poljubac je putić što dva srca spaja.

Sinoc sam dobio poruku od neba. Bogovi su se žalili da im je pobjegao najljepši anđeo. Ne brini se, nisam te odao!

Za više čestitki klikni ovdje!