Vodič za praznike

Autor: Tina Bakić, 18. 12. 2013.

Pred nama su zimski praznici, prilika da se dobro odmorimo i kvalitetno provedemo vrijeme uz svoje najmilije. Čovjek (i mali i veliki) se najbolje odmara uz neku aktivnost u dobrom društvu. Osim neizostavnog druženja s obitelji i prijateljima kod kuće nudimo vam i nekoliko ideja za kvalitetnije zimske praznike.

Gradsko kazalište lutaka

Gradsko kazalište lutaka, kao i svake godine, i ove ima brojne božićne lutkarske predstave za najmlađe. Više o predstavama možete pogledati ovdje.

Hrvatsko narodno kazalište

U Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca 23. prosinca možete prisustvovati jubilarnom 20. božićnom koncertu: Božić je ljudi. Osim božićnog koncerta, u prosincu i siječnju prikazuje se balet „Orašar“. Više informacija možete dobiti ovdje.

Cinestar

Za one koji nisu obožavatelji kazališta i predstava u Cinestaru će sigurno naći odgovarajući božićni film za sebe. Ponudu možete vidjeti ovdje.

Klizanje

Na Gatu Karoline Riječke je i ove godine postavljeno klizalište „Morska pahuljica“ gdje se sat klizanja plaća 20, a najam klizaljki 10 kuna.

Platak

Snijega na Platku za sada još nema, ali ubrzo bi ga trebalo biti, zato vi ljubitelji skijanja i sanjkanja sa svojim roditeljima već možete početi planirati odlazak na Platak. Više saznajte ovdje.

Kupjak

Od 08. prosinca otvareno je sanjkalište na Kupjaku gdje je dnevna karta od 10 do 16 sati za djecu do 14 godina 60 kuna, a za odrasle 80 kuna. Poludnevno sanjkanje je za djecu 40 kuna, a za odrasle 60 kuna. Petkom i subotom će se organizirati i noćno sanjkanje od 18 do 22 sata.

Doček Nove godine u Fužinama

Fužine su poznate po svom najranijem dočeku Nove godine. U Fužinama se doček Nove godine organizira u podne uz glazbu i kulinarske ponude.

Božićna priča u izvedbi sinkro plivačica

U nedjelju, 22. prosinca 2013. godine  klub sinkroniziranog plivanja „Primorje Aqua Maris“ organizira tradicionalnu, godišnju priredbu „Božićni miting” na bazenima Kantrida s početkom u 19 sati. Ulaznice za priredbu „Grinch na Kantridi“, po cijeni od 30 kuna, mogu se kupiti u kafiću „Primorje08“ na Bazenima Kantrida. Više o priredbi pogledajte ovdje.