Posjet Domu za djecu i mladež, Oštro, 5.12.2013.

Autor: Vesna Rabak, 10. 12. 2013.

I ove smo godine iz topline naših domova, naših malih dvoraca, donijeli odjeću, obuću, igračke, higijenske potrepštine, slatkiše, a obitelj Grbac se iskazala i donacijom za najpotrebitije i najmlađe članove našega društva.

Naši domovi, naši mali dvorci

Ove smo godine odlučili posjetiti Dom za djecu i mladež u Oštrom.

Dom u Oštrom

U pratnji naših roditelja krenuli smo u popodnevnim satima put Oštrog, a već pri samom dolasku dočekala su nas na prozorima nasmiješena lica štićenika. Uživali smo u zajedničkom druženju, otpjevali im nekoliko pjesama i bili nagrađeni toplim pljeskom.

Naš nastup i druženje sa štićenicima

Saznali smo da u domu žive djeca od sedme do dvadeset i prve godine života, s lakom, umjerenom do teškom retardacijom, no to nam nije smetalo da zajednički provedemo vrijeme pod motom „Budi mi prijatelj“. Odgajateljice su nam pokazale sve prostorije u kojima djeca borave i u kojima polaze nastavu po posebnom programu: učionice, spavaonice, kuhinju, blagovaonicu, dvoranu za opuštanje, vanjski park…

U jednoj od prostorija

Saznali smo također da djeca postižu velike uspjehe putujući i natječući se po cijeloj Hrvatskoj u sportu, plesu, likovnoj umjetnosti i svemu onome što im njihove mogućnosti dozvoljavaju. Brzo smo se sprijateljili, obećali im ponovno druženje… Za sve one koji nisu bili u Domu mogu posjetiti njihove stranice.

Želimo zahvaliti svim malim ljudima velikog srca i njihovim roditeljima na pruženoj pomoći i potpori i nadamo se i daljem odazivu na ovakve akcije. Da su i oni veliki ljudi velikog srca dokazuje nam i to što su i oni s ljubavlju mislili na nas pa smo se tako kući vratili s prekrasnim poklonima, a neki od nas odlučili su u ove predblagdanske dane zajedno sa svojim roditeljima ponovno posjetiti Dom u Oštrom i posvetiti im još komadić svoga vremena.

Također ističemo i izričemo veliko „Hvala“ odazivom na humanitarnu akciju „Za tisuću radosti“ gdje smo prikupili sredstva za Caritas koji će omogućiti topao i veseo Božić našim najpotrebitijim građanima. Čestit Vam i blagoslovljen Božić želimo i svima uspješnu novu godinu!